Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Екстрім-тур музеями Донеччини

Екстрім-тур музеями Донеччини

Віктор Тригуб | 8.12.2016 12:31

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Донеччина несподівано стала зоною проведення Антитерористичної операції. Область перерізана "Лінією розмежування" – так романтично називають лінію фронту.

На Сході України йде справжня війна третій рік, і кінця бойовим діям, поки Росію очолює безжальний диктатор Путін, очікувати не варто.


Екстрім-тур музеями Донеччини
Донеччина несподівано стала зоною проведення Антитерористичної операції. Область перерізана "Лінією розмежування" – так романтично називають лінію фронту.

На Сході України йде справжня війна третій рік, і кінця бойовим діям, поки Росію очолює безжальний диктатор Путін, очікувати не варто.

На підконтрольній Україні території Донеччини, життя поступово нормалізувалося. Працюють державні установи, заклади освіти, культури, науки. Ростуть діти.

Мені пощастило взяти участь у кількох Музейних експедиціях в АТО журналу "Музеї України", тож спробую зробити віртуальний тур кількома музеями Донецької області, враховуючи особисті враження, фотографії, участь у організації виставок і створенні кількох музейних сайтів.

Хочу подякувати начальнику Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліні Валентинівні Певній, яку ми супроводжували у кількох поїздках у прифронтову зону.

Запрошую до віртуальної мандрівки!

Донецький обласний художній музей залишився в окупованому Донецьку. Переміщений в село Прелесне, на базі філії, де перереєстрований. Більше року співробітники зберігали, охороняли заклад, проводили екскурсії, не отримуючи заробітної плати. Нині всі проблеми подолано, очікують конкурсу, на якому оберуть директора. Крихітний музей в Прелесному – єдиний скансен на Сході України! Рекомендую відвідати! Добиратися від Слов'янська!

https://prelesnemus.wordpress.com/

Покровський історичний музей працює на стратегічному напрямку. Колишній Красноармійськ. Велика вузлова залізнична станція. Останнім часом у музеї активізувалася виставкова робота.

https://pokrovskmuseum.wordpress.com/

Донецький обласний краєзнавчий музей, один з найбільших на Сході.Переміщений на підконтрольну територію України з окупованого Донецька. У 2014 році був розстріляний і пограбований терористами. Нині працює на базі трьох сільських філій під Волновахою – Великоанадольский музей лісу, в Покровському – Меморіальний музей С. С. Прокоф'єва і Музей В.І. Немировича-Данченка Великоновоселівському районах.

https://donoblkraymuseum.wordpress.com/

Музей прифронтового Торецька тимчасово закрито і переміщено до бібліотеки... Наша Музейна експедиція добралася до міста, подарували виставковий комплект патріотичного плакату Юрія Неросліка, зробили сайт.

https://toretsmus.wordpress.com/

Народний музей історії Мар'їнського району працює за кілька міських кварталів від лінії фронту. Спершу дах Палацу культури, де розміщено музей і бібліотека, пробив снаряд Граду – не розірвався, нічого не підпалив – хоча потрапив просто у зал книгосховища! На той час очільниця районного управління культури Аліна Певна, разом з двома саперами, знешодили боєприпас, винесли його з приміщення. Потім під вікнами музею вибухнуло дві міни, винесло всі вікна, музей посікло осколками. Заклад відновлюється.

https://marynmuseum.wordpress.com/

Сільський музей Новомихайлівки Мар'їнського району у Першій лінії оборони. Під постійними обстрілами. Щоб туди добратися, треба проїхати дорогою, яка проходить просто через передові позиції ЗСУ, між траншей, бліндажів, мінних полів. Навпроти, з ворожого боку, кілька териконів, висот, звідки люблять стріляти "курсанти" школи снайперів ДНР – вчаться вражати рухомі цілі, часто тренуючись обстрілюють цивільні автомобілі. Перед нашим приїздом, у дворі музею розірвалося кілька снарядів.

Вибило скло. Осколки посікли стіни і частину експонатів. Співробітники затягли частину вікон плівкою... Музей працює. Його постійно відвідують дітлахи місцевої школи і бійці АТО.

https://novomimuseum.wordpress.com/

Волновахський районний краєзнавчий музей має кілька філій вздовж лінії фронту. Знаходиться на вістрі потенційного удару російських окупантів, якщо вони вирішать прорватися на Маріуполь. Ведеться велика дослідницька і виставкова робота.

https://volnomuseum.wordpress.com/

Краматорський історичний музей – базовий у Північній частині Донеччини. Ми подарували плакати, створили сайт. Надзвичайно цікава експозиція!

https://kramistmuseum.wordpress.com/

Краматорський художній музей – має унікальну колекцію живопису. Постійні виставки, масові заходи, дослідницька робота...

https://kramatmuseum.wordpress.com/

Краєзнавчий музей Бахмута – за кілька кілометрів від лінії розмежування. Попри те, тут вирує культурне життя, постійно проводяться виставки, мистецькі акції, наукові дослідження, реставрація...

http://artmuseum.in.ua/

Маріупольський краєзнавчий музей – головний заклад Півдня Донеччини. Культурологічні заходи тут практично щодня. Хоча, часто нічну тишу порушує артилерійська канонада...

http://museum.marsovet.org.ua/

Слов'янський краєзнавчий музей – в числі кращих в Донецькій області, він багатократний переможець обласних конкурсів, нагороджений медалями, дипломами, грамотами, цінними подарунками...

http://museum.slavyansk.online/

Костянтинівський міський краєзнавчий музей – відомий в регіоні. Музейна експедиція вперше презентувала тут комплект плакатів Донеччини Юрія Неросліка. Ведеться велика наукова робота.

http://museum-konst.com/

У цьому короткому огляді перераховано не всі музеї Донеччини. Лише ті, з якими співпрацювали Музейні експедиції часопису "Музеї України" у 2014-16 роках, проводили спільні акції, допомагали з сайтами...

Варто згадати про туризм. Донецька область офіційно оголошена територією, де проводиться Антитерористична операція. Фіксуються обстріли, бойові дії. Є загроза терактів. Відповідно, говорити про організований туристичний потік, особливо дітей, з інших регіонів та закордонний, не варто. Співробітникам міжнародних місій взагалі заборонено їхати далі Краматорська. Хоча, можна згадати варварський обстріл нинішньої столиці Донбасу рік тому, коли росіяни здійснили підлий ракетний удар, внаслідок якого загинули випадкові перехожі...

В нинішній ситуації існує лише місцевий туризм. Адже, працюють школи, вузи. Дітей постійно возять на екскурсії в Київ, мирні області, відповідно, вони є головними відвідувачами і музеїв.

Вражає, що навіть під час хоч і неоголошеної, але реальної війни, керівництву області, місцевим органам влади, вдалося утримати ситуацію, забезпечити щоденну роботу закладів освіти і культури. В тій ситуації то практично управлінський подвиг!

При нагоді, відвідайте музеї Донеччини!

Ростислав Тригуб, студент Університету "Україна", учасник Музейних експедицій в АТО


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua