Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Верховина – куточок раю

Karpaty.ua | 20.10.2014 17:18

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

"Перше, що вразило мене, коли я стала на цю землю, – це чисте гірське повітря, від якого (після міста та його метушні) спочатку навіть трішки паморочиться в голові. Приємно відчувати цю прохолоду, налиту енергією гірського сонця, прохолоду, що стікає з гір."

Верховина – куточок раю
"Перше, що вразило мене, коли я стала на цю землю, – це чисте гірське повітря, від якого (після міста та його метушні) спочатку навіть трішки паморочиться в голові. Приємно відчувати цю прохолоду, налиту енергією гірського сонця, прохолоду, що стікає з гір."

Пам'ятаю свою першу зустріч з нею – серцем Гуцульщини та Українських Карпат. Вперше я добиралась туди автомобілем. Добратись до Верховини можна без проблем маршрутним транспортом, який курсує з автовокзалу Івано-Франківська щогодини. Шлях з Івано-Франківська до Верховини пролягає через не менш мальовничі та варті уваги куточки Карпат – Яремче та Ворохту. Дорога до Верховини вражає своїми довколишніми краєвидами та звивістю.

Найвища точка – улюблениця місцевих жителів – Чорногора, головна героїня гуцульських оповідань, міфів та казок. Чорний Черемош... Дивлячись на ці швидкі потоки, можна відчути всю його могутність та силу. Неабияке випробування для любителів рафтингу! І приємність для тих, хто любить порибалити.

На автовокзалі було багато людей з довколишніх сіл, які розмовляли незрозумілою для мене говіркою. Однак є щось в тих кумедних закарлючених словах і вигуках щось своєрідне, оригінальне, неповторюване. Місцеві жителі – гуцули – добродушно посміхаються, коли просиш пояснити незнане тобі слово, а то й ціле речення.

У самій Верховині є ринок, багато різних магазинів та торгових точок, де туристи можуть придбати собі не тільки харчі, а й різноманітні сувеніри.

Щодо місць відпочинку, то слід згадати лікувально-оздоровчий комплекс "Верховина", в якому мені колись пощастило бути вожатою дитячого табору. Саме тоді вповні відбулось моє знайомство з цим краєм, людьми, їхніми традиціями, звичаями, особливостями побуту, одягу, культурою та духовністю. Про все це можна дізнатись, відвідавши Музей Р. Кумлика, який знаходиться у Верховині. Незабутні враження, які залишаються на все життя. Дізнатись більше про визначні місця Верховини можна на сайті karpaty.ua

Не менш цікавими та захоплюючими будуть для туристів види туризму, які є на теренах цього краю. Що кому приходиться до смаку: пішохідний, гірськолижний, водний, авто-мототуризм, кінний. Для любителів екстріму є тут можливість удосконалити свої навики зі скелелазання. Словом, все, чого душа забажає, можна знайти для себе у цьому дивовижному закутку Карпат.

А для справжніх гурманів відкриттям буде гуцульська щедра кухня. Поласувати гуцульським банушем з гуслянкою, ароматною бужениною та славнозвісною бринзою схоче кожен! Ось тут справжня натуральність, ніяких консервантів, ніякої хімії – все природнє, все домашнє. Все що дає матінка природа. Такий смак у цих страв...

Шлях додому пролягав цього разу через Косів. Саме там, на місцевому автентичному ринку (одному із найбільших в Україні), можна придбати гуцульські сувеніри ручної роботи: вироби з дерева, з тканин, різноманітні предмети декору та ще багато приємних дрібниць. Затамовує подих величезний вибір вишиванок та інших виробів народного вбрання. Саме тут я купила свою першу вишиванку...

Багатий та щедрий край Верховина. Край, де час ніби зупиняється, а простір навколо пахне молоком та сонцем, гори налиті звуками трембіт, а люди живуть у повній гармонії з природою.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua