Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Основи екологічного туризму

Надія Рагозіна | 24.05.2012 13:50

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Індустрія туризму у екології

Жодна індустрія ще не звинувачувалася в "зеленому піарі" так часто, як туризм. Поєднання зростаючого міжнародного апетиту до унікальних подорожей (хто захоче провести години в літаку і прибути на місце відпочинку, де все пахне, має смак і виглядає, як вдома?) І несумлінних, а часом і некомпетентних туристичних компаній призвело до величезної кількості непорозумінь у цій сфері.

Частково проблему можна пояснити просто-напросто рівнем придбання навику; це нова сфера для багатьох країн. У деяких місцях навіть традиційний туризм має свою історію, вже не кажучи про принципи сприйняття екологічної дружності чи раціональності в тій чи іншій місцевості. Також труднощі викликають і регіональні відмінності: те, що корисно для планети в одній частині світу, може виглядати зовсім інакше в інший. Однією з проблем індустрії екотуризму є розробка норм і критеріїв, придатних для чесної і неупередженої оцінки якості місця відпочинку або туру, які підійдуть і для спокійної готелі типу "постіль і сніданок" в тропічному лісі, і для готелю на тисячу номерів у Лас-Вегасі.

Одне безсумнівно: туризм має великий вплив на світову економіку. Відповідно до даних Всесвітньої організації з туризму при ООН, в 2010 році міжнародні доходи від туризму досягли 919 000 000 000 доларів США. Це серйозна сума. Якщо правильно використовувати ці гроші, вони могли б покращити життя тубільців і допомогти захистити тендітну навколишнє середовище.

Деякі організації мають благонадійні сертифікати у сфері екотуризму, в їх число входять "Sustainable Travel International" (Міжнародні екологічно чисті подорожі), "Greenloons", "International Ecotourism Society" (Міжнародне співтовариство екотуризму) і "Ecotourism Australia" (Екотуризм Австралії). Існує також ряд регіональних і державних програм по всьому світу (відмінна програма в Коста-Ріці). Але до сих пір немає загальноприйнятого міжнародного сертифіката, і найближчим часом його поява не передбачається, оскільки отримання такого документа може бути дорогим і довгим процесом. Особливо це стосується невеликих організацій, у них може не бути достатньо грошей або досвідченого персоналу для отримання сертифіката. До того ж є і безліч відмінностей у визначенні екотуризму.

Енергія: Звідки готель або будинок відпочинку отрімує енергію? Чи використовуються сонячні панелі, місцева гідроелектростанція? Що використовуюєтся для місцевого транспорту, біодизель або електроенергія?

Вода:чи переробляється побутова стічна вода (з умивальників або душових кабінок) для поливу рослин? (Це часта проблема в місцях з обмеженими водними ресурсами). Заохочується економія води серед гостей, і як утилізуються каналізаційні відходи? У багатьох країнах правила щодо каналізаційних вод недосконалі або не мають сили закону; відповідальні закладу не стануть зливати необроблені води в океани або річки.

Люди: місцеві чи робітники, і чи гідна оплата їхньої праці? Чи є програми з поліпшення територій навколо туристичних місць або готелів? Чи знають робітники, як зменшувати кількість відходів і захищати місцеву навколишнє середовище?

Їжа: місцева чи їжа, налагоджено чи співпрацю з місцевими фермерами, в результаті якого готель чи місце відпочинку сприяє місцевій економіці? Чи органічна їжа, вирощується вона без пестицидів або з мінімальними хімікатами?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua