Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Країна без дельфінаріїв


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Тема незаконності діяльності дельфінаріїв в Україні не одноразово ставала предметом уваги з боку преси, адже в них експлуатують і утримують у жахливих умовах червонокнижних високоінтелектуальних тварин – дельфінів. Щоправда, у столичному дельфінарії "Немо", який, попри постанову Мінприроди про закриття, досі проводить шоу, стверджують: дельфіни утр

Країна без дельфінаріїв
Походження цих тварин теж викликає численні запитання, оскільки вилов дельфінів в Україні заборонено, тож вони є контрабандою, роблять висновки екологи.

І от – перша ластівка. На початку місяця Міністерство охорони природного навколишнього середовища України ухвалило рішення закрити Київський дельфінарій "Немо" у районі ВДНГ. Тут Держекоінспекція виявила низку грубих порушень. Зокрема, у дельфінарію немає дозволу Мінприроди на утримання тварин у неволі, немає й документів від ветеринарів на використання китів і дельфінів у видовищних заходах.

– У власників дельфінарію немає жодних дозволів на утримання морських тварин, – прокоментували ситуацію в прес-службі Мінприроди України. – Державна екологічна інспекція вже надіслала листи до Генеральної прокуратури і Міністерства оборони України з проханням тимчасово закрити дельфінарій "Немо", а його вихованців – дельфінів-афалін (цих тварин занесено до Червоної книгт. Авт.) передати науково-дослідному центру "Державний акваріум" у Севастополі, що підпорядкований Збройним Силам України.

Наразі, як повідомили нам у Генеральній прокуратурі, слідство з цього питання триває. А щодо відкриття можливих кримінальних справ проти власників дельфінарію за жорстоке поводження з тваринами, то про це стане відомо незабаром, коли будуть проведені всі необхідні слідчі дії.

Незважаючи на всі приписи Мінприроди, шоу в закладі не припиняються, а директор "Немо" Олексій Кисловський заявив, що у закладі навіть перевірок якихось не було, не те що приписів про закриття.

- Для нас це – грім серед ясного неба. Не знаю, хто оприлюднив дурниці про те, що нас закриють, – каже пан Кисловський. – У нас усі документи в повному порядку. Чесно скажу, до мене за цей рік ніхто не приходив з перевірками. Так що працюємо в звичному режимі.

І наголосив, що всі тварини перебувають у гарних умовах. А всі розмови про закриття директор назвав банальними підступами конкурентів.

Тим часом, у Державній екоінспекції офіційно заявляють, що перевірки були.

- Директор "Немо" говорить неправду, адже всі приписи ми йому вже направляли, і не раз, – заявив Сергій Комерчук, начальник відділу екологічного контролю біоресурсу лісів та природних заповідників, котрий опікується ситуацією довкола дельфінаріїв. До того ж, за його словами, Держекоінспекція з початку цього року вже чотири рази намагалася закрити дельфінарій, проте щоразу власники зривали пломби і продовжували шоу.

Те саме нам повідомив і директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

- У "Немо" брешуть. Їхній дельфінарій опечатували вже чотири рази, проте власники на це не реагують і нахабно продовжують працювати, – каже еколог. – Керівництво "Немо" треба судити, адже вони грубим чином порушують Закон про Червону книгу, а також Закон про захист тварин від жорстокого поводження. Дельфіни-афаліни – червонокнижні тварини, їх заборонено утримувати в неволі.

За словами Володимира Борейка, в Україні вже закрили дніпропетровський дельфінарій, а тепер закривають одеський "Нерум" та його київську філію "Немо".

- До речі, на зустрічі із заступником голови КМДА Анатолієм Голубченком я казав, що у столиці є три невирішені питання: бездомні собаки, дельфінарії та зоопарк, – розповідає еколог. – Із зоопарком буде все гаразд, оскільки влада взялася підтримувати його розвиток і перетворення на один з найкращих в Європі. А в питанні дельфінарію, на мій погляд, Київська державна адміністрація повинна проявити жорсткість, час показати свою владу. Екологічна інспекція довела, що на тварин у дельфінарії немає дозвільних документів, їх експлуатація відбувається з порушенням закону про захист тварин від жорстокого поводження, відбулося самозахоплення землі під заклад. Тож адміністрації, яка є головним хазяїном у місті, час просто навести порядок.

У мене є інформація, що дельфінарії закрито в Дніпропетровську, Одесі, а в Донецьку він доживає останні дні. Тож і нашій адміністрації, яка почала дуже чітко працювати, час поставити крапку у цій безплідній дискусії навколо дельфінаріїв. Владі треба заробляти втрачений у киян авторитет, а кияни, переконаний, підтримають ці справедливі, законні заходи проти правопорушників.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua