Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Росичі – лицарі Росланда

Росичі – лицарі Росланда

Віктор Тригуб | 30.09.2011 12:19

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
5

Цей клуб може легко стати візитівкою України і Києва. Красиві, стрункі хлопці у лицарських шатах, з щитами і мечами, лише однією своєю появою створюють свято. В активі клубу історичної реконструкції "Росичі", чимало перемог у різноманітних, у тому числі міжнародних, змаганнях.

Росичі – лицарі Росланда
Цей клуб може легко стати візитівкою України і Києва. Красиві, стрункі хлопці у лицарських шатах, з щитами і мечами, лише однією своєю появою створюють свято. В активі клубу історичної реконструкції "Росичі", чимало перемог у різноманітних, у тому числі міжнародних, змаганнях. Зйомки у фільмах і телесеріалах. Досягнення у фехтуванні. І повна байдужість влади. Клуб базується у двох гаражах в кінці далекої київської Троєщини. З орендованого приміщення їх настійливо попросили... Так і існують...

...Я не сподівався, що маленька замітка про клуб "Росичі" і його натхненника Росланда, викличе такий резонанс і цікавість. Нині спостерігається чи не пік інтересу до історичних реконструкцій різних епох, виготовлення старовинного одягу, макетів зброї, предметів побуту, колекціонування. Все це тримається на впертому ентузіазмі, який іноді перетворюється на фанатизм. Можливо, спрацьовує якась генна пам'ять? Люди одягають кольчугу, беруть меч і моментально змінюються! Містика, пояснити яку неможливо.

Описувати, яке значення це все має для підлітків, молоді, мабуть не треба. Замість сигарет, наркотиків, алкоголю, тінейджери починають читати про лицарів, заглиблюватися у елементи обладунків, власноруч виготовляти зброю, займатися спортом, фехтувати...

Поспілкувавшись з Росландом, я зрозумів, що треба подарувати сину на чотирнадцятиліття – справжній грубо кований меч. Спостерігаючи, як Росланд дошліфовував лезо, теж втягнувся в процес – власноруч змудрував руків'я з стрічок шкіри. Як виявилося, серед ровесників, то був найоригінальніший подарунок. Приходили цілі делегації хлопаків роздивлятися меч, кумедно приймаючи бойові пози.

Мій малий буквально примусив знову поїхати "на гаражі до лицарів". Несподівано виявилося, що мама Росланда вчить у школі мого Ростика! Тісний світ!

У гаражному підвалі, обладнаному під майстерню, Росланд працював над лезами – готуються до фестивалю, який хочуть провести в Гідропарку. В процесі беруть участь кілька юнаків. Прийшли два підлітки з нового набору – друге заняття.

Ми напросилися на тренування.

Хлопці перевдяглися. То дуже непросто – влізти в обладунки лицаря. Пейнтбольна амуніція – то зовсім інше! Взяли шити, спеціальні палки замість мечів.

-Наймолодшим ми залізних мечів не даємо, аби не травмувалися! – зауважує Росланд, – Повинні звикнути до амуніції, зрозуміти значення щита, навчитися захищатися, відбиватися...

Інструктор демонстрував різноманітні прийоми, учні старанно захищалися, опановуючи технікою.

Сил у малечі вистачало ненадовго. Постійно змінювалися.

Перепочивши, почали битися один з одним.

Тренування проходило просто біля гаражу з амуніцією. Періодично бійці притискалися до стіни, пропускаючи автомобілі...

Я зробив кілька вдалих знімків. Ростик зняв відео для Ютубе з розповіддю Росланда, елементами бою. Почав нудити, що він теж хоче зайнятися цим спортом... Комплект солдатської форми часів минулої війни, гільзи, міни, протигази вже має. Вже зрозуміло, чого очікувати нині... http://www.youtube.com/watch?v=YTAh5A785iE&feature=channel_video_title

Вже у сутінках, попрощавшись з реконструкторами, задоволені рушили додому.

Холодає, осінь. Дощі. Тренуватися на вулиці "Росичі" вже не зможуть. Знайти відповідне приміщення теж. Директора шкіл побоюються цього досить травматичного, хоч і яскравого, спорту. А орендувати щось за столичними цінами, хлопці не можуть...

Невже київська влада, оперуючи мільярдами, не здатна вирішити цю незначну проблему? Редакції журналів "Музеї України" та "Нова Січ" звертаються до відповідальних осіб з листами.

Голові КМДА

Попову О.П.

Голові Деснянської РДА у м.Києві

Жеребнюку В.М.

Шановне товариство!

Звертаємо Вашу увагу на діяльність унікального молодіжного клубу історичної реконструкції "Росичі".

Велику роботу з військово-патріотичного виховання, спортивних досягнень членів клубу.

В активі клубу чимало перемог у різноманітних змаганнях, турнірах, достойне представництво держави на міжнародному рівні.

На жаль, клуб позбавили колишнього приміщення. Ентузіасти базуються у двох гаражних боксах на Троєщині. Тренування проводяться теж там, у абсолютно не спортивних умовах.

Значення подібного клубу, який може стати візитівкою стародавнього лицарського Києва, символом Київської Русі – велетенське!

Просимо Вашого сприяння і підтримки в отриманні для клубу відповідного приміщення на пільгових умовах.

З повагою,

Віктор Тригуб,

Головний редактор журналів "Музеї України" та "Нова Січ"

Щиро очікуємо відповіді і позитивної реакції.

І на закінчення, про нашу ініціативу з виготовлення копії легендарного бердиша гетьмана Богдана Хмельницького, який хочемо подарувати якомусь державному музею. Розпочався збір коштів. На жаль, попри активну рекламу в мережі, активності не спостерігаємо. Просимо підтримати реальною гривнею, запрошуємо спонсорів! Рахунки нагадуємо.

Кілька майстрів-зброярів зацікавилися проектом.

Мріє виготовити символічний бердиш і Росланд. Не здивуюся, якщо він буде першим...

...Людство існує лише завдяки романтикам.

Віктор Тригуб, "Музеї України"

Приймаються благодійні внески на виготовлення символічного бердиша Богдана Хмельницького.

Гривні по Україні: картка Приватбанку 4405885014582693

Отримувач Тригуб Віктор Вікторович

Кошти, в доларах США, можна надсилати сюди:

N0223 / 262041113535 Trygub Viktor Viktorovych

Open Joint Stock Company RAIFFEISEN BANK AVAL Kiev, Ukraine S.W.I.F.T. code

AVALUAUKCKB


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua