Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/travel/4a7fcf554e73c/

Настає час для зеленого туризму

hellveen | 10.08.2009 10:42

Зелений туризм – джерело доходів для села? Чи нова мекка для українців?

Економічні негаразди внесли свої корективи у плани українців щодо літнього відпочинку. Так, за даними журналу Корреспондент, Крим цього літа вже недорахувався кількасот тисяч туристів. Проблеми залишаються ті ж, що й були – відсутність елементарного сервісу при захмарних цінах. Наші співвітчизники ладні доплатити і відпочити у більш якісних умовах – у тій же Туреччині.

Але звісно не всім по кишені навіть такий відпочинок, особливо зараз. І на фоні цього для всіх, хто хотів би хоч якось провести свою відпустку, чудовою альтернативою стає так званий зелений туризм.

Зелений туризм – це відпочинок переважно у приватних садибах у сільських населених пунктах. Плюсами сільського туризму можна назвати свіже незагазоване повітря, неторкану природу, численні можливості для фізичного та духовного оздоровлення. Навіть Всесвітня туристична організація (ВТО) визнає, що зелений туризм показує впевнену динаміку росту.

Ще б пак, адже це ще одна з можливостей додаткового заробітку для жителів віддалених районів, де всі інші види доходів (особливо в Україні) майже зникли. Якщо знайдеться справжній господар-підприємець, котрий зуміє організувати сервіс належним чином, то у нього безперечно з"являться клієнти. Задача держави у цьому питанні – сприяти такому розвитку депресивних регіонів, а не обкладати податками.

Про зростання популярності зеленого туризму свідчить і кількість сайтів в інтернеті, що містять цілий перелік місць, де можна відпочити – зі списком доступного сервісу та цін. Наприклад, один з таких сайтів – Зелений туризм в Україні – здійснює пошук по садибам, розміщених по всій країні, враховуючи такі параметри, як кількість кімнат, ліжок, та ціну за добу проживання.

Питання актульності зеленого туризму межує з такою тенденцією, як дауншифтинг – це коли жителі міста свідомо відмовляються від благ цивілізації і переїжджають до сільської місцевості, займаються присадибним господарством.

Спроба втекти від шуму і гаму великих міст не нова. В сучасному світі все протікає набагато швидше, ніж, приміром, у минулому столітті. Вир робочих та буденних подій захопить вас, а ви не встигнете оглянутись, як будете фізично і морально виснажені.

Все-таки відпочинок на природі якнайкраще підходить для заспокоєння нервової системи та умиротворення. Можна припустити, що сільський туризм досить близький по духу для жителів нашої країни – адже фактично до середини ХХ століття більша частина населення України мешкала саме в селах.

Тому бодай раз на рік, а спробувати стати "зеленим туристом" треба. І не тільки через те, що відпочинок у селі дешевше, ніж на морях. Я думаю, що всі погодяться, що воно того варте.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua