Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Львів: зворотня сторона або Шок для туристів

Martina | 4.02.2009 12:52

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

Львів – одне з найулюбленіших міст туристів, що подорожують Україною. Історія дихає кожною вуличкою старого мітса... Однак чи може Львів достойно зустріти гостей? І які сюрпризи він готує подорожуючим?

Львів: зворотня сторона або Шок для туристів
З усих сил наші чиновники намагаються переконати, як старанно вони готуються до Євро-2012. Однак що насправді вони роблять, щоб достойно зустріти гостей? Під час поїздки у Львів я дійшла висновку: нічого.

Ми приїхали десь о 6-ій ранку, було холодно, темно, тому вирішили зачекати на вокзалі, випити кави. Можливо, ми погано шукали, але знайшли каву лише в платному залі. Навпроти теж був буфет: малюсінька кімнатка зі стойками, тіснява, бруд, нетверезі чоловіки. Вирішили пошукати каву десь неподалік.

Нас вразила "архітектура" навколо вокзалу. Впадав у око особливе поєднання старовинної урочистої будівлі вокзалу та екстер'єру типу "пункт приёма стеклотары" навпроти. "Усе по три гривні", "Гральні автомати", "Тютюн та горілка"; крихітні магазинчики мали такий вигляд, ніби з драматичних дев'яностих тут нічого не змінилося. Якісь будочки, вагончики, горільчані, кіоски. Було враження, ніби я повернулася в минуле і потрапила не у Львів, а в далеку забуту провінцію... О 7-ій ранку ми так і не знайшла, де випити кави. Що ж, залишалося перекусити в аптеці та податися у "Гральні автомати" – більше, здається, нічого в такий час не працювало.

Доля нам усміхнулася десь о 8-ій. Ми натрапили спочатку на недорогі "Пиріжки та каву", а потім – на старий добрий Mc Donalds (лише тут я зрозуміла, у чому його секрет).

Львів почав прокидатися, "він" згадав про гостей і великодушно дозволив з "ним" поспілкуватися, відкриваючи таємниці старих вулиць. Ексурсіїя містом, музеї та прем"єра в театрі – ми були в захваті. Час від часу ми грілися запашною кавою і навіть не помітили, як стемніло, і Львів знову почав засинати. Як і вранці, відкритими лишалися переважно аптеки і місця азартних ігор.

Наш поїзд на Київ ішов після дванандцятої ночі, довелося чекати. Останній сюрприз виявився зовсім не з приємних. Із трьох відчинених уночі залів очікування два були платні – по три і десять гривень за годину відпочинку. При цьому той, шо дешевше – "зал підвищенного комфорту" – відрізнявся від безкоштовного лише наявністю телевізора й тим, що там регулярніше прибирають. Тобто так, як це мало б бути всюди. На окрему увагу заслуговують "аромати" вокзалу – кутки, переходи та сходи нагадували безкоштовний туалет. Чи не тому, що у платний майже завжди була черга?

У безкоштовному залі ніде було навіть яблуку впасти, люди стояли і сиділи на валізах, було брудно і погано пахло. Люди чекали і в коридорах, мерзнучи на протягах. І це все при тому, що на другому поверсі були зачинені дві (!) великі зали! Чергова по вокзалу пояснила, що за розпорядженням начальника вокзалу з 20 до 8 години ці зали зачиняються, тому що там є техніка – комп'ютери в касах, які вночі залишаються без нагляду: "Всякі люди вночі ходять, мало що!". Тобто замість того, щоб найняти два-три охоронця, треба свторювати незручності сотням або й тисячам людей!!! І позбавляти їх елементарних умов комфорту!

Така "гостинність" львівського вокзалу мене вразила. Було прикро за львів'ян та гостей міста. Ніхто не заслуговує на таке ставлення. Мені здається, що вокзал – не лише обличчя міста, а й питання гідності. У Львів приїжджають тисячі туристів не лише з України, а й з усього світу. Хочеться, щоб вони одразу відчували, що вони – в одному з найкращих міст Європи. І якщо ми прагнемо, щоб нас сприймли як цивілізовану європейську державу, однієї історії все ж замало...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua