Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Туризм в українське майбутнє

Ekain | 27.01.2009 14:09

18
Рейтинг
18


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
1

Про культурну українізацію України

У другому за цей рік числі часопису "Український ТИЖДЕНЬ" надруковано статтю Інни Завгородньої "Піонери українізації" про п'ятирічну діяльність мистецької агенції "Артвертеп" з "українізації промислового сходу України". Українізація промислового сходу – ця фраза, мабуть, вжита як сильна метафора, бо агенція не є політичною чи просвітницькою. Це дійсно мистецька, культуртрегерська агенція, що сприяє культурним контактам, розповсюдженню українських творів, поступовому впровадженню української музичної, літературної тематики в дніпропетровську "тусовку. Детальніше можна дізнатися зі статті і з сайту агенції.

Я ж у статті звернув увагу на вислів Олександра Чижа,одного з засновників "Артвертепу": "Головна проблема цієї країни в тому, що нарід просто не мандрує нею: луганчани нічого не знають про тернопільців, а закарпатці – про дніпропетровців".

Ще в червні 2007 року я написав на "Народній правді" статтю "Проблеми морської галузі – проблеми культури" (рос.), в якій був такий пасаж:

"По роботі мені доводиться подорожувати всією Україною і неминуче періодично брати участь в обговореннях тих самих тем, що частіше за все дискутуються на "Народній правді". Вражає, до якої міри представники регіонів не мають більшого поняття про інших, ніж набори стереотипних кліше. Якби я приймав рішення, я би утворив державну програму внутрішнього туризму, щоб відкривати очі жителям України на ту країну, в якій вони живуть... Обговорювати проблеми України виявляється неможливим, тому що ніхто про Україну за межами свого містечка власне нічого не знає".

Дуже приємно, що в тому ж напрямку мислять в "Артвертепі".

Я до свого висновку прийшов, працюючи спочатку у сфері морського, а потім – загально індустріального бізнесу. Пан Чиж – з культуртрегерської перспективи.

Пам'ятаєте, наприкінці 2000-го року школярам Укрзалізниця дала право безкоштовного проїзду? Скільки тоді дітлахів та юнаків відвідали столицю та інші міста. Діловим подорожуючим було не до жартів, бо квитки було важко купити, але пригадую тодішні дискусії в купе: більшість погоджувалася, що хай після років боротьби за виживання діти хоча б щось побачать далі ринку, де працюють татусі-матусі. І якщо навіть в Києві, не кажучи вже про маленькі міста, кожна така дитина купить по морозиву та шоколадці, це вже неабияка підтримка місцевого бізнесу. Хто знає, може з тих, дещо незграбних у першу мандрівку до великого світу, вдягнених у непоказний турецький одяг хлопчиків і дівчат, потім виросли молоді учасники Майдану-2004, що з'їхалися зі всіх кінців України, і зупинили розпад країни, який вже намітили в своїх отруєних стереотипами мозках дорослі покоління.

Вимагати від держави відновлення внутрішнього дитячого туризму справа марна та й не на часі вже. Зараз ми не такий бідний народ, як у 1999-му, і подібна ідея може стати основою бізнес-проектів, а також волонтерської та донорської діяльності громадських організацій. Нація будується не лише зі смолоскипами і плакатами у руках. Нація будується у головах нових поколінь. І не тільки з підручників, книжок, а і з того, що проминає за вікном потяга чи під крилом літака перед очима молодої людини. І завдання українських активних патріотів зробити так, І щоб це були краєвиди України, а не лише інших країн.

Ekain-2009

Стаття "Піонери українізації", Інна Завгородня "Український ТИЖДЕНЬ", N2, 2009

http://ut.net.ua/art/168/0/2087/

Стаття "Проблеми морської галузі – проблеми культури" (рос.), Ekain, "Народна правда", 17.07.2007

http://narodna.pravda.com.ua/discussions/469c974b3b6b7/

Мистецька агенція "Артвертеп"

http://www.artvertep.dp.ua/

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua