Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Балтика   Юрмала   Рига   море   літо   якісний цікавий відпочинок   відпустка

Балтика: Юрмала+Рига

Киянка | 14.03.2008 18:22

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

Влітку позаминулого року ця поїздка вдалася!
Опис знайдення місця приземлення:) з лінками, дорога, особливості житла в Юрмалі, море-пляж, харчування, туристичні вилазки.


Балтика: Юрмала+Рига
В Юрмалу я хотіла вже давно (колись їздила як до себе додому, а багато в чому й почувалася в Прибалтиці більш вдома – за совка, якого там було все ж менше).

Була щаслива зустрітися з Балтикою через чимало років, чудово було приїхати туди родиною: з коханим чоловіком, познайомити з тими краями доньку.

Шукала місце через Інтернет, знайшла турцентр Юрмали http://www.jurmala.lv/ru/home/turistiem/908/default.aspx, вони підказали адресу гостьового будинку (http://www.freewebs.com/melnaisstarkis/ назва "Чорногуз", уявляєте:)?), та вислали запрошення.

Дорога: можна потягом (з Києва можливо брати квитки принаймні на один з двох, що тоді курсували, назад – на два), але можна й автобусом (наприклад, фірми Еколайн – більш менш, крім того, що ледве відбивалися, з допомогою інших подорожуючих, від нав"язливих порцій жахливо-попсових розважалок по відео). Від Риги до Юрмали – кілька маршруток, які їздять від залічничного вокзалу досить часто.

В межах Юрмали є гостьове житло практично на будь-який смак (єдине, що порівняно найдешевші варіанти – дачки та кімнати у приватних будинках чи квартирах практично не зустрічається в інтернеті), можна вибирати від модерного спа-готелю чи санаторію з усіма розважально-гастрономічно-лікувальними службами до затишного гостьового будинка на кілька номерів. Щоправда, ті санаторії, що побудовані за совка, хоч там і зробили ремонт, виглядають все одно надто пізнавано: (і ззовні, і зсередини. Нові спа-готелі – кусаються: (Краще вибрати невеликі міські готельчики, або гостьові будинки з великим зеленим двором, де столи-лавочки, мангал, озерце з місточком, клумби у возах:), велосипеди під навісом, пісочниці-качалки (зручніше з дітьми або хто хоче ближче до природи). Само собою, скрізь є зручності (або й кухонні куточки) – в номері чи в будинку.

На відміну від Криму, й на "першій лінії" у моря нешумно (власне, шумно може бути лише в центрі Юрмали: в Майорі, Дзінтарі, і то на центральних вулицях), а на околицях – взагалі благодатна тиша. Лише чайки, лісові пташки, часом собачки або шурхіт машини. Й чути шепіт хвиль і сосен в дюнах (в Юрмалі море в межах двох-десяти хвилин майже звідусіль). Й ніде нема такого неповторно-свіжого повітря, де сплітається подих моря й аромат хвої.

Температура повітря в липні-першій половині серпня коливається в середньому від 19 до 24 градусів, але буває й жаркіше, бува, перепадають дощики. Тоді море з 18-21 може на день-два бути 15-17 градусів. Але в дюнах підвітряно і гарно пригріває (а не пече). А пісочок – майже білий та дійсно чистий скрізь, на центральних пляжах є вся інфраструктура, на околицях – частково (не скрізь є прокат). Маленький прибалтийскій секрет: в лагунках біля берега буває і 24-26, що суттєво для родин з малими дітьми (останнім буде де поплюхатися, а батькам – спокійно поспостерігати, адже, щоб дитина забрела на глибину, то треба досить довго чалапати:)).

Зрозуміло, що рівень шуму/тиші залежить також від близькості магазинів/кафе та транспорту. Тут така справа: треба вибирати, що важливіше – раз в пару днів потратити годину на обід-скупитися, (а сніданки-вечері або саменьки, а колись й пошикувати ввечері в ресторані), чи жити поблизу цього всього. Ми вибрали перше, й жили прямо на межі Кемерійського заповідника. Там, до речі, грибів – море, можна скільки влізе ласувати печеними з картоплею. Ммм... На сковорідці, та з піджаркою-цибулькою-кетчупом... Попадаються переважно маслюки та сироїжки, в тому числі прямо понад доріжками на море, серед кущів шипшини та ліска в дюнах.

В цілому ціни на попоїсти приблизно такі, як в Києві.

Щодо екскурсій та вилазок (крім, звісно, Риги, до якої максимум 1 година маршруткою) – рекомендую природний заповідник Кемері (казкова природа: птаство-їжачки:), лікувальна вода, гриби-ягоди), критий Аквапарк "Ліву", концерти (різні) в Дзінтарі, прокат водних плавзасобів в Майорі та ін. місцях (там є прикольні катамарани з гірками). В багатьох місцях є спортивні майданчики, корти (зокрема при санаторіях, спортцентрах), катання на конях. Не проблема – кафешки-бари-музика, купа сувенірних розкладок і магазинчиків (чудові, оригінальні бурштинові та інші прикраси, картини, плетені речі, речі з кераміки й лози), є милі місцеві музейчики.

В Ризі, крім кількох історичних-мистецьких музеїв (особливо сподобався Дім Чорноголових, етнографічний музей під відкритим небом з куточками майстрів народних ремесел та латиською кухнею), є справді потрясний (вибачте за сленг) музей окупації. Не піддається короткій анотації – просто сходіть! Ну і храми, сувенірні магазинчики, запашні кава й тістечка в кав'ярнях, пообідати теж легко на кожному кроці в Старому Місті (раджу карти Риги та Юрмали заздалегідь роздрукувати з Інтернету, а також поцікавитися туристичними буклетами в посольстві Латвії).

Чесно скажу – любимо Прибалтику за помітно меншу кількість русіш-туристо (це – за менталітетом, не обов'язково/не лише за паспортом і національністю), але їх в Юрмалі є якась кількість (втім, все ж менша, ніж в Туреччині:)).

В цілому ж відпочинок в Юрмалі (з десантами в Ригу) – досить якісний за умовами, в тому числі, навколишнього середовища. Дуже ним задоволені, так що – всім бажаючим рекомендую.

Якщо будуть питання – рада допомогти, що знаю.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua