Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Крим   Курортне   Карадаг   відпочинок   літо   відпустка

Про кримський відпочинок: Курортне, Карадаг

Киянка | 13.03.2008 20:32

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
0

Враження від літніх відпусток, побутові деталі.
Може, придасться тим, хто роздумує, куди податися на відпочинок


Про кримський відпочинок: Курортне, Карадаг
В Крим ми вибиралися в літні відпустки 2004-2005 р. після тривалої перерви подорожування в тих краях. Обрали Курортне тому, що там можна було приземлитися у знайомих (тобто не треба було шукати житло), за божеськими цінами та в непоганих умовах (дві окремі кімнати, зручності з періодичною навіть гарячою водою в тому ж будинку, кухня). Господар, колега з іншого академічного інституту, вигідно відрізнявся також не надто гучним телевізором, невключанням радіва Шансон, не тримав собаку (радісний лай братів наших менших там розноситься в будь-яку пору доби по всіх усюдах, але біля нас було хоч на одну пащу:) менше), і взагалі не загрожував нам культурним шоком:)

Їхати в Курортне, зрозуміло, зручніше через Феодосію.

Приватний сектор Курортного, що типово і для всього Криму, зазнав більшого розшарування і часткової реконструкції: знайти можна на широкий спектр гаманця, від старих ліжок в бесідках до кімнат з євроремонтами, венетами та кондиціонерами. Варто врахувати, що і навколо найдорожчої вілли (крім хіба що хатинок державних мужів) середовище те саме (а море вже те саме точно), а воно таке, як є (я давно казала, що в ряді ситуацій вигідно мати поганий зір;)). Порівняно більше придомового простору буває біля готельчиків, але це вже як пощастить з сусідами (в невеликі готельки краще їхати своєю кампанією). А в приватному секторі, дешевшому чи дорожчому, все одно "Шанхай". Правда, столики-сидіння є скрізь, багато хто красиво оформив дворики зеленню-квітами, але знов-таки – головне – які попадуться сусіди.

2004 р. були в кінці липня – першій декаді серпня. Місця в Курортному ще лишалися, і на під'їздах житло пропонували (взагалі якесь житло починають пропонувати прямо в потягах і на вокзалах). Трава ще не дуже вигоріла, а море вже прогрілося добряче. Очевидно, що море – чим далі в літо, тим не лише тепліше, але й брудніше та пляжі забитіші (можливо, крім приватних). В Курортному тоді був безкоштовним не лише міський пляж (крупніша галька, камені), але й санаторський (дрібніша галька). На останньому був скромний прокат лежаків-парасольок, катамаранів, а біля міського – катери й теплоходи.

2005 р. поїхали на початку серпня – місць вже майже не було, зелень сильніше вигоріла, ціни дорожчі, все брудніше й тісніше, навіть собак, здається, побільшало: (Але зате домовилися з єгерями та всласть полазили по Карадагу, набрали мушлів рапанів (непогані молюски печені, красиві мушлі, а вони шкідники в Чорному морі, так що пригощали нас з користю для екології), знайомі нас повозили по околицях, а ми щедро ділилися київськими враженнями, матеріалами та футболками "Так, де ми, там – перемога":).

В Курортному є два базарчики – міський (харчовий+сувеніри) та санаторний зі звичайним курортним набором харчів та речей, кілька кафешек та ресторанчиків, кілька продуктових магазинчиків. Принаймні якась їх частина (це стосується і двох пляжів) – звідусіль в межах 10-15 хвилинної пішої досяжності. Гірка лише одна, вона "ділить" містечко на два ядра: міське й санаторне, відповідно діляться і всі курортні точки (пляж, базари, магазини, продаж екскурсій – по Криму). В санаторній частині – невеликий парк, в міській – дельфінарій, музейчики (краєзнавчий та акваріум). Все це варто хоч раз відвідати, особливо з дітьми.

Взагалі Курортне – порівняно зручніше для сімей з дітьми, любителів полазити по Карадагу (увага! лише тих любителів, які спритні домовлятися з єгерями, бо крім їх власних екскурсій, теж напів-офіційних, самостійні вилазки заборонені: () та бажаючих більш-менш тихого відпочинку. Тусовок там нема, санаторні дискотеки – нечасті й гм... ну, санаторні:) (а концерти – рідкі й переважно, хай мене простять – жалюгідні), найближча нерегулярна дискотека – за півгодини ходу в якомусь таборі-базі (до речі, їх в окрузі мало). Найближчі тусовки – бувають в Коктебелі (містечку, де обретається якась дивна творча богема – принаймні вона так себе називає. Я – не по тій:) творчості, тому не можу точніше описати).

Але природа навколо – це справжній витвір мистецтва! Від величного мережива Карадагського кряжу до найдрібнішої цикади (якщо діти захоплюються метеликами та равликами, то їм вистачить чим зайнятися, поки Ви будете насолоджуватися сієстою;), бо багато дворів мають обособлені шматки природи на схилах).

От заради кримської природі та її перлин – печер, водоспадів, гротів та бухточок, камінних баб на передгір'ї, дельфінів – варто, особливо з дітьми, хоч раз поїхати в Крим, не дивлячись на всі відомі "але".

В цілому тим, хто хоче відпочити (а не потусуватися), можна їхати в Курортне.

Більш яскраво було того літа в Судаку, але про Судак – буде наступна стаття.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua