Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
село Веприк   К.Стеценко   музей

Село Веприк. Музей К.Стеценка

museum-ukraine | 9.08.2007 02:15

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
11

Журнал "Музеї України" буквально закидали листами з проханням – підкажіть, куди поїхати на вихідні! Погода гарна. Літо. Душа прагне вражень. Не переймайтеся! В машину, і на Веприк!

Село Веприк. Музей К.Стеценка
Журнал "Музеї України" буквально закидали листами з проханням – підкажіть, куди поїхати на вихідні! Погода гарна. Літо. Душа прагне вражень. Не переймайтеся! В машину, і на Веприк!

Це – під Фастовом. Мальовничі місця. Маленький, затишний музей. Цікавий директор – В.Умрик. Свого часу, ми дуже переймалися долею музею, який фактично забули. Провели кілька прес-конференцій. Листи писали... Перемогли. Музей перевели у обласне підпорядкування. Тепер справи там значно кращі. Звичайно, є чимало проблем. Але, в порівнянні з тим, що було...

-Гідний учень і наступник великого Лисенка, видатний композитор, диригент, музичний критик, педагог, громадський діяч – багатогранність цієї видатної людини просто вражає. Сама доля вела його до музичного олімпу, – розповідають музейники, – Однак революційні десятиріччя ХХ століття переписують людські долі – за відсутності праці і кусня хліба, Стеценко змушений прийти до церкви і стати її служителем. Цей період стає одним із найбільш плідних в творчості композитора – він стає фундатором української духовної музики. У 1918 році палкий патріот України Кирило Григорович не зміг бути осторонь при розбудові української держави – він веде велику просвітянську роботу, їздить разом із музично-хоровим колективом по Україні, стає активним членом Української Автокефальної Православної церкви.

1920 року більшовики остаточно беруть владу у свої руки. Скрутне матеріальне становище, спонукало Кирила Стеценка, відгукнутись на запрошення громади села Веприк, на Фастівщині, що хотіла мати українського священика, і прийняти тут парафію. Саме він перший українізував парафію на селі саме у Веприку.

Композитор створив тут два народних хори. Активно гастролював. Писав.

Веприк моментально перетворився на потужний культурний центр.

На жаль, розвернутися композитор не встиг. У 1922 році, перед сорокаріччям К.Стеценко помер. Поховали його біля церкви.

Лише у семидесяті роки, звернули увагу на хату композитора. 1982 року в ній відкрили музей-садибу. Збереглося чимало оригінальних речей митця. Предметів побуту... Враження від відвідин музею незабутні. Вечорами, на садибі, часто збираються жінки. Співають пісень. Зворушливо...

По дорозі можна заїхати у Фастів. Там теж непоганий музей...

Не сидіть вдома! Не слухайте телевізійно-політичних маразмів! Мандруйте! Від музею до музею. Дізнаєтеся чимало нового! Отримаєте незабутні враження, зрозумієте Україну!

Доторкніться справжнього свіжого вітру!

В.Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua