Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/sport/4c2483745c48e/

Врятувати чи знищити?

Irina | 25.06.2010 13:22

Мінсім'ямолодьспорт готує нове "Об'єднання спортивно-господарських споруд", що матиме статус Державного підприємства.

Мінсім'ямолодьспорт готує нове "Об'єднання спортивно-господарських споруд", що матиме статус Державного підприємства. До нього міністерство планує внести вже існуючі Олімпійські державні підприємства, віднесені до сфери управління Мінсім'ямолодьспорту.

1. Державне підприємство "Готель Спорт", м. Київ

2. ДП "Льодово-тренувальний каток "Крижинка", м.Київ

3. ДП "Навчально-спортивна база "Атлет", м.Київ

4. Мале державне підприємство "Тенісні корти", м. Київ

5. ДП "Центральна навчально-тренувальна база з ковзанярського спорту "Льодовий стадіон", м. Київ

6. ДП "Олімпійський навчально-спортивний центр", м. Київ (база в Конча-Заспі)

"Київрада під серйозним тиском опозиційних фракцій свого часу прийняла рішення про передачу земельних ділянок деякими з цих підприємств. І особисто я вбачаю небезпеку такого об'єднання в тому, що тепер виділена земля в самому центрі столиці буде використовуватися не за призначенням", – остерігається депутат Київради (фракція БЮТ) Олександр Бригинець.

Цілком можливо, що наміри у подібної реорганізації шляхетні. Як і раніше, зібрати під одним "дахом" споруди, віднесені до сфери управління міністерством. Підозри викликають кілька аспектів. По-перше, жодним чином, на жодній із прес-конференцій ця інформація не просочувалася у вітчизняні ЗМІ. По-друге, попередній міністр Павленко вже намагався це зробити, але отримав судову відмову. Отже, не все так прозоро у цій ситуації.

Насамперед, всі зазначені вище державні підприємства, віднесені до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації згідно до закону Верховної Ради України від 07.07.1999 року N847-ХІ\/.

Законом України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" від 07.07.1999 року N847-ХІ\/ визначено, що вище вказані ДП мають особливий статус окремих юридичних осіб – це державні підприємства (внесені до єдиного реєстру підприємств організацій та установ (ЄДРПОУ)), які не можуть бути відчужені на користь юридичних осіб.

Крім того, всі ці бази, крім, звісно готелю "Спорт" постановою Кабінету міністрів від 18 січня 2006 року отримали статус баз Олімпійської та Параолімпійської підготовки, які неприпустимо закривати чи перепрофілювати.

Ось тут і криється перша підозра. За ген. Планом забудови НСК "Олімпійський" в Києві "Крижинка" і "Тенісні корти" підлягають під знесення. І як би цинічно це не звучало з вуст спортивного журналіста, але з цим погодитися можна. Звісно, заради справді надсучасного стадіону та Євро-2012. Тим паче, влада дала обіцянку, що нову домівку для фігуристів буде збудовано найближчим часом. Для того, щоб ці бази знищити, можливо, їх і потрібно було б юридично вивести з-під статусу "баз олімпійської та параолімпійської підготовки".

Тоді виникає питання, навіщо ж до новоутвореної структури вносити "Атлет", базу олімпійської підготовки в Конча Заспі та Льодовий стадіон? Яка мета в тому, щоб позбавити їх свого сьогоднішнього статусу? І цілком логічне запитання, – за який час усі ці об'єкти традиційно збанкрутують, виведеться з-під державного контролю і стануть чиєюсь власністю? Звісно, це лише здогадка, але нав'язана досвідом сотень подібних прикладів в Україні...

Добре, повіримо шляхетним намірам нової структури, яка за проектом розпорядження кабміну "є правонаступником всіх прав та обов'язків всіх державних підприємств, що реорганізуються." То ж якщо всі бази зберігатимуть свій статус, то який сенс створювати нову структуру з новим штатом співробітників у час, коли нова влада заявляє, що жорстко взялася за скорочення управлінського штату? Навіщо створювати ще структуру, що апетитно пожиратиме державний бюджет тільки на зарплати, премії й т.д.

Питань виникає чимало. Можливо, саме через те, що ми просто не маємо жодної інформації та професійного розтлумачення. А, можливо, і через те, що далеко не все так прозоро з майбутнім ДП "Об'єднання спортивно-господарських споруд". Дуже багато запитань до міністра сімї, молоді та спорту Сафіуліна Р.С. може він не розуміє що відбувається, адже він іде тим шляхом який в свій час проклав Павленко – шлях на знищення спорту...


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua