Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/sport/4aeab1c1e5bf7/

Думки вголос про тернопільську епідемію

Шимчук Анастасія | 30.10.2009 11:28

На що хворіють у Тернополі? Чому невчасно проводять профілактику? і де ті люди, що відповідають за своєчасне виявлення вірусу?!

Думки вголос про тернопільську епідемію
Якщо запитати пересічного тернополянина, що коїться, то можна отримати масу хаотичної на перший погляд, але загалом логічної інформації.

Одна із перших версій жителів "файного" міста про невідомий вірус – тиф. Чому тиф? Якось нелогічно, але з повітря не з'явилося! Хоча ні, саме з повітря, з зіпсованого сміттям повітря.

Ще в літку у Тернополі виникла проблема із сміттям. Переробного заводу так і не збудували – заслуга попереднього мера, а звалище, що знаходилося біля водосховища, з якого п'є воду усе місто, та яке вичерпало свою придатність ледве не десятиріччя тому, закрили.

Тернопіль на тижня два перетворився на суцільний смітник. Якось вдалося все владнати, однак ситуація наприкінці вересня знову повторилася.

Різкі зміни погоди – з холодів на тепло – пришвидшили процес псування та розповсюдження різноманітних бактерії. Ось і, будь ласка, версія – сміття та погода спричинили загострення епідеміологічної ситуації. А тут як це завжди буває: сусідка знайомої, сестра якої працює дільничним терапевтом повідомила, що в одного із покійних був тиф.

Наступна версія – уже зажований грип А-h1n1. У Тернополі та загалом на заході чимало заробітчан, які повертаються додому. І чому вони не могли привести вірус до нас? Ну якщо не його, то щось інше! Інтернет вже сьогодні друкує про 2 випадки у Закарпатті свинячого грипу, який завезли із Росії. І як на зло чи то за іронією долі в обласному місті нема інфекційного шпиталю, а лише інфекційне відділення при міській лікарні.

Результати дослідження вірусу зможуть отримати не раніше тижня, оскільки лабораторія знаходиться у Лондоні, Україна ж такими можливостями не володіє.

Водночас "свинячий" грип дає різні ускладнення, серед яких і пневмонія, яка косить мешканців заходу нашої країни. І хіба можна реагувати спокійно, коли перший зам голови комітету з питань охорони здоров'я В'ячеслав Пєрєдєрій заявляє, що "в США вже оголошено пандемію "свинячого" грипу, тисяча людей померла. Це в США, де є вакцини, а у нас буде просто мор"?

Якщо відкинути версії наляканого населення про холеру, випробовування американських ліків і кроплення Тернополя хімією, то наступною буде існування мутованого вірусу. І справді, як тут поводитися: на що хворієм нам не розповідають, чим лікуватися – не знають, судження тернопільська влада змінює ледь не щодня. Так, на початку тижня Б.Ониськів – голова управління охорони здоров'я облдержадміністрації – оголосив про захворювання на грип; на наступний день його слова спростували, Міністр охорони здоров'я заявляє про вірусну пневмонію, мер відмовчується, в Тернопіль для встановлення істини направили фахівців із науково-дослідного інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського.

Тим часом у місті якось усе не зовсім логічно для простих смертних: спочатку у мерії не відхиляють можливості оголошення надзвичайного стану, потім закривають ВНЗ на карантин і розганяють студентів з гуртожитків по домах, на наступний день спростовують чутки про надзвичайний стан і виділяють 100 тис. гривень з резерву місцевого бюджету для лікувальних установ; вводять обмеження для проведення масових заходів, і на 65-річницю звільнення України від нацистських загарбників зганяють вихованців профтехучилищ до пам'ятників...

Найбільш сьогодні популярна версія – вірусна пневмонія. Однак поки збудник вірусу визначають тернопільські лікарі отримали від міністерства препарат "Таміфлю". Це дуже цікавий засіб, який випускає швейцарська компанія Roche для лікування грипа, в тому числі типу A-h1n1. Якщо трошки посидіти в глобальній мережі, то звісно можна знайти інструкції, способи застосування, позитивні відгуки та побічні ефекти. І власне останнє і є надто дискусійним. Одні спеціалісти зазначають, що найстрашніше – це нудота та біль у животі (як показують експерименти – у половини пацієнтів, що вживають препарат), однак інші вважають, що Таміфлю може призвести до гірших насідків – в тому числі погіршення зору, психічні та неврологічні зрушення, серцеві ускладнення. Досить цікавим є припущення, що препарат не пройшов усіх випробувань. Можливо не правда, можливо і не пройшов... Єдине, що можна сказати – Таміфлю наразі єдиний лікувальний засів проти "свинячого" грипу і розходиться по Європі та інших цивілізованих країнах з шаленою швидкістю.

І ще, що не може не кинутися в очі: першими жертвами поки невідомого віруси були молоді люди, що не мали проблем зі здоров'ям, які проживали у 4х районах області (Чортківський, Теребовлянський, Гусятинський та Борщівський) та у міст Тернополі. Усі ці райони розміщені на південь від міста, і в усіх протікає річка Серет. 26 та 27 жовтня в пік епідемії у місті відключили воду – влада вирішила провести планове промивання водопровідних мереж, для покращення якості води.

... Дивно якось на вулиці. Майже нікого немає, де-не-де люди в пов'язках, і білі машини з мигалками туди-сюди...

У аптеках вже немає черг, і не тільки черг, розібрали усі противірусні препарати і пов'язки. І вже зовсім не смішно, коли здорові люди просять для профілактики антибіотики.

Коли у США виявили чуму, почалася божевільна паніка. Тоді було зафіксовано 500 смертей. Але після спаду пандемії провели дослідження: всього у 8 померлих знайшли чуму. Решта – інфаркти, інсульти, алергія, передозування...


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua