Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Курці помирають рано

BiZet | 19.05.2009 23:42

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
3

Куріння важлива для суспільства проблема, яка потребує постійного втручання, пояснення її проблеми та подолання причин виникнення.

"Курці помирають рано"

Щорічно 31 травня з ініціативи ВООЗ в усіх країнах світу відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. В Україні проблема тютюнопаління є дуже гострою. Куріння стало одним із провідних чинників в смертності та захворюваності населення. До них належать в першу чергу рак легенів та інших органів, серцево-судинні захворювання, емфіземи легенів та інші хронічні респіраторні захворювання.

Про шкідливість куріння ще з дитинства мені і думаю усім дітям говорили дорослі, проте однолітки та старші не раз заохочували спробувати закурити чи то просто затягнутись, навіть попереджали що перший раз гіркий і сповнений кашлю, а далі ти ставав для них як рідним братом, який потай від батьків та вчителів у школі бігав з ними на "перекур".

Куріння це не просто звичка – це залежність, нікотин викликає у людини сильну залежність. На відміну від героїну чи кокаїну, нікотин не викликає у людини яскраво вираженого стану оп'яніння, тому його силу часто недооцінюють. Однак легкий стан ейфорії від куріння викликає потяг до нього і людині хочеться відчути цей стан знову і знову. Нікотин дійсно впливає на настрій, заспокоює. Але відчуття напруженості, яке знімають цигаркою, частково виникає саме в результаті потягу до нікотину. Наслідки куріння пов'язані з арсеналом небезпечних захворювань. Зокрема, ця шкідлива звичка є причиною серцевих приступів, інсультів, хронічних бронхітів, емфізем, різних видів онкозахворювань, особливо раку легень. Адже 11 з 12 хворих, які померли від раку легень, були курцями. Серед людей віком від 30-40 років, які полюбляють цигарки, інфаркти трапляються в 5 разів частіше, ніж серед тих хто цієї шкідливої звички не має. Викурювання однієї цигарки завдає організмові такої ж шкоди, як і півторадобове перебування на загазованій автомагістралі.

Для запобігання курінню проводиться багато заходів, деякі з них є справді результативними, але є й такі, що більше смішать ніж насторожують. Не раз ми всі сміялись із надписів на пачках типу "Курці помирають рано" та інших. Такі фрази занадто узагальнені і напевно рідко заставляють задуматись над наслідками куріння. Кожен вважає що рак десь далеко, старість за горами, а серце не знатиме болю. Та кожен курець на собі відчуває дрібні наслідки після кожної цигарки.

Моя позиція не палити зовсім і навіть не пробувати. Якщо усім відомо що це шкідливо, затягує і відштовхує від них некурців, то немає сенсу навіть пробувати.

Реклама основний рушій тютюнового бізнесу, саме тютюнові компанії витрачають величезні кошти на заохочення до куріння, пошук нових клієнтів через популяризацію паління серед жінок, молоді. Але саме вони фінансують антитютюнові кампанії.

Треба пам'ятати що саме твоє здоров'я отримує найбільшу шкоду від куріння. А хто був у місцевій поліклініці чи сусідній аптеці ще й знає скільки воно коштує. Кожна цигарка це не тільки мінус у твоїй кишені, але й борговий вузол на шиї у здоров'я. Сьогодні постійно зростають ціни на цигарки, щораз доводиться платити більше і більше, а скільки разів на рік вам піднімали зарплатню?! Неважко зрозуміти, що курити чимдалі стає дорожче і не вигідніше. А гроші лишніми не бувають. Продовжуючи палити ти даєш змогу процвітати тютюновим компаніям, даючи їм ще більше грошей на рекламу.

Дмитро Костюк


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua