Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ОБСЄ: Бойовики на Донбасі використовують російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж "Житель"


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Фактично, Росія перетворила Донбас на випробувальний полігон для свого найновішого озброєння і відпрацьованих тактик ведення бою. Росія випробовує в Донбасі свою новітню зброю і тактику, застосовуючи техніку для створення радіоелектронних перешкод для зв'язку. Бойовики активно використовують проти ЗСУ засоби радіотехнічної розвідки (РТР) та радіоел

ОБСЄ: Бойовики на Донбасі використовують російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж ''Житель''
Моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала новітній російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж "Житель", який розміщено за 5 км від російського кордону в ОРДЛО. Про це йдеться у щоденному звіті ОБСЄ.​

"28 листопада о 23:29 приблизно за 4 км на західно-північний захід від н. п. Ковське (91 км на південь від Донецька), орієнтовно за 5 км від кордону з Російською Федерацією, БПЛА СММ дальнього радіуса дії виявив комплекс радіоелектронної боротьби (Р-330Ж "Житель") ", – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що 9 липня 2015 року в ефірі телеканалу "112 Украна" була оприлюднена інформація аналітичного відділу ГІ "Права Справа" щодо застосування бойовиками в тестовому режимі автоматизованої станції перешкод Р-330Ж "Житель".

"Це не перший випадок, коли росіяни застосовують Донбас як полігон для випробування своїх станцій радіоелектронної боротьби. Раніше нами називалася, і це підтверджена інформація РНБО і спікерами АТО, про скасування станції її аналогічного типу "Красуха", призначення яких – створення проблем з стільниковим зв'язком, створення моментів радіоглушіння мобільних станцій", – йшлося у повідомленні...

Станція перешкод Р-330Ж "Житель" призначена для вирішення наступних завдань:виявлення, пеленгування і радіозаглушення мобільних станцій систем рухомого супутникового зв'язку Інмарсат і Ірідіум;виявлення, пеленгування і радіозаглушення базових станцій систем стільникового зв'язку стандарту GSM 1900;радіозаглушення навігаційної апаратури споживачів систем супутникового зв'язку NAVSTAR (GPS).

20 жовтня 2016 року європейські дипломати звернулися до делегації РФ з вимогою пояснити присутність Р-330Ж "Житель", що блокує зв'язок на підконтрольних сепаратистам територіях східної України згідно спостережень СММ.

29 жовтня 2016 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" повідомляв, що в Первомайську на території індустріально-педагогічного технікуму (ПТУ N31) вибухнув б/к. Там, зокрема, був розміщений комплекс Р-330 "Житель". За інформацією місцевих джерел, внаслідок вибуху складів бойовиків з боєкомплекту комплекс Р-330 "Житель" був знищений.

Наразі територія Первомайського індустріально-педагогічного технікуму є місцем зберігання важкої бронетехніки бойовиків, яка має бути відведена в місця постійної дислокації для моніторингу представниками ОБСЄ. За інформацією місцевих джерел, це місце постійного базування російських комплексів РЕБ "Торн" та Р-330 "Житель".

6 червня поточного року ГІ "Права Справа" повідомлялося, що на окупованих територіях Луганської області, зафіксована передислокація безпосередньо до лінії розмежування окремих підрозділів ЗС РФ та "2-го армійського корпусу ЛНР". Зокрема, на щастинському напрямку зафіксовано пересування важкої бронетехніки й окремих підрозділів бойовиків, чисельністю до роти. Також на веселогорівському напрямку зафіксоване накопичення БТР-60. Крім того, зафіксована робота РЕБ "Житель".

Нагадаю, днями СММ ОБСЄ підтвердила інформацію "Права Справа" про наявність у бойовиків "ЛНР" нового типу сучасного озброєння РФ, а саме: установки дистанційного розмінування УР-07 "Пересортировка".

Фактично, Росія перетворила Донбас на випробувальний полігон для свого найновішого озброєння і відпрацьованих тактик ведення бою. Росія випробовує в Донбасі свою новітню зброю і тактику, застосовуючи техніку для створення радіоелектронних перешкод для зв'язку. Бойовики активно використовують проти ЗСУ засоби радіотехнічної розвідки (РТР) та радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Д. Снєгирьов


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua