Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Не та революція

Hach | 11.12.2017 09:18

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Набільше всіх приголомшив факт, що ця політична гра має фінансову основу Курченка – кишенькового олігарха Януковича. Такий "зрив масок" повністю добив будь-який протестний потенціал українців.

Не та революція
За останній місяць в Україні відбулась невелика за гучністю, але дуже велика за масштабом революція. Ці зміни можна було помітити не відразу, але вони завжди виглядали чітко. Цими змінами були вподобання громадян. Для початку спробую пояснити: Фейсбук має дуже цікаву опцію в коментарях під записами – він сортує їх за популярністю. Я добре пам'ятаю найпопулярніші коментарі часів початку МіхоМайдану – більшість про владу бариг, котра не має бажання боротись з корупцією. Зараз же ми можемо спостерігати протилежне – люди все ще не змінили думку, про потребу боротьби з корупцією, але проблема, того, що народними масами в нашій державі намагається керувати приїжджий грузин, явно вийшла на перший план.

Не секрет, що більшість політичних питань в Україні стають причиною росту напруги між різними полюсами громадської думки. Останній тиждень був багатий на такі події. Це, і затримання правоохоронними органами Міхеїла Саакашвілі, і звільнення Єгора Соболєва, і прийняття нового бюджету, і продовження мораторію на продаж землі і цей список можна продовжувати. Логічно було б уявити зростання кількості незадоволених громадян і вихід їх на вулиці.

Третього грудня Європейська площа зібрала більше п'яти тисяч невдоволених громадян. Здавалося б, на новий мітинг мало прийти ще більше людей! Але, так розмірковували лише організатори.

За моїми підрахунками, близько чотирьох тисяч змогли прийти і висловити власну позицію. Більше того, акція починалась опівдні, і вже до 16-ї години простір навколо сцени був абсолютно порожній. Це можна списати як на погоду, так і на заяви, що на довше не проплатили. Хай там як, більшість учасників представляли з виду активістів, котрих не злякає погода.

Я не був активістом цієї акції – просто прийшов подивитись як проходить сам мітинг, та навіть мені вистачило сил, простояти чотири години. Виходить, що моя зацікавленість як журналіста і аналітика була куди сильнішою, ніж антикорупційний запал учасників МіхоМайдану. І те, що ніяк не вписується у мирний протест – це напад на магазин "Рошен" та побиття активістів, котрі попалися колоні протестантів і мали інші гасла та погляди.

Будь-який прихильник демократичних цінностей, котрий лише поверхнево знайомий з ситуацією в нашій країні міг би не на жарт перелякатись. Адже така слабка підтримка акції з настілки актуальними вимогами може свідчити про байдужість громадян до проблем суспільства. Це був би дуже сильний удар по перспективам утворення громадянського суспільства. Проте, це лише поверхневий погляд.

Якщо глянути глибше, то можна помітити багато речей, що заважали людям вийти на підтримку опозиції. Першою перешкодою на шляху обурених владою людей були особистості. Багато людей помітили, що вимога переобрати Верховну Раду і Президента не принесе прямої користі громадянам.

Заява Саакашвілі про готовність стати Прм'єр-міністром лише розкривала його справжні наміри, а прохання боротись за визволення з СІЗО взагалі звучало безглуздо, так як навіть сам Генпрокурор заявив, що вимагатиме звільнення з-під варти екс-президента Грузії для утримання під домашнім арештом.

Організатори проявили неймовірний талант у створенні серед громадян відчуття, того, що їх використовують у чужій політичній грі. Та набільше всіх приголомшив факт, що ця політична гра має фінансову основу Курченка – кишенькового олігарха Януковича. Такий "зрив масок" повністю добив будь-який протестний потенціал українців.

В останній момент ситуацію намагались врятувати меседжами, що виходити треба не за Саакашвілі, а проти корупції, як два місяці тому. Але кого ж вони намагалися обманути? Намагаючись зробити гучну революцію в політиці, вони домоглись лише тихого розчарування своїх прихильників. Продовження цих акцій буде, проте їх вигляд, нарешті, почне соромити і самих організаторів.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua