Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Сьогодні – День української писемності та мови

Ігор Бурдяк | 9.11.2014 15:14

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав відповідний Указ.

Сьогодні – День української писемності та мови
Указ N1241/97 "Про День української писемності та мови". В Указі зазначено: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця".

Із пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства та народу Наша Державність ("Ідеалом нашого національного життя") 1941 рік, грудень:

"На чому ж опреться єдність хати? На національній єдності. Український нарід є одним народом, дехто схоче навіть сказати – одним організмом, тому й належиться йому стати і суцільним національним твором. Але йде про те, щоб заналізувати поодинокі елементи, з яких національність складається, і сили, які її розбивають.Що ж робить якесь число людей одним народом? Передовсім мова. Всі, що по-українськи говорять, або що вважають українську мову за рідну,, будуть становити український нарід"

Документальний фільм "Як будувати рідну хату":

https://www.youtube.com/watch?v=fmU9ahiQnpg


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua