Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/5378306e319bd/

М.Маломуж: Історична реконструкція як інструмент ідеологічної війни

Віктор Тригуб | 18.05.2014 07:00

Це, зокрема, підтверджується тим фактом, що відомий нині терорист Ігор Гіркін, якого за поданням СБУ оголошено в розшук за організацію захоплення Верховної Ради АР Крим та інші злочини,під псевдонімом Стрелков був організатором історичної реконструкції звільнення Києва 6 листопада 1943 року, де сам виступав у ролі радянського кулеметника.

 М.Маломуж: Історична реконструкція як інструмент ідеологічної війни
У попередній статті Антитерористична політика Росії. Аналіз професіонала ми розкрили прихований провокативний зміст слова "зачистка", що останні кілька місяців побутує в українському лексиконі та сіє ворожість між громадянами країни.

Але таке слово не одне. Є багато слів та понять, які виступають інструментами в ідеологічній війні. Небезпека від їхнього використання полягає у тому, що вони діють непомітно, впливаючи на підсвідомість. Вони мають ефектну оболонку; людина, що їх вживає, набуває образу авторитетного співрозмовника. Однак результатом розмов з використанням таких слів та понять є зростання рівня ворожості у суспільстві.

Останнім часом в Україні активно використовуються історичні реконструкції. Без них не обходиться відзначення жодної пам'ятної дати. Навіть опозиціонери-протестувальники у Слов'янську Донецької області мають намір використати "запозичений" у місцевому музеї танк Т-34 часів війни у військовому параді 9 Травня.

Історичні реконструкції покликані сприяти відродженню історичної пам'яті громадян. Однак високий рівень впливу історичних реконструкцій на свідомість людей завдяки яскравій наочності привернув увагу бійців невидимого ідеологічного фронту. Їхніми зусиллями історична реконструкція на наших очах перетворюється на інструмент ідеологічної війни.

Найбільш простий та поширений прийом – підміна понять та створення некоректних паралелей. Військово-патріотичну тематику часів Другої Світової Війни кожна з нині протиборствуючих сторін використовує у своїх політичних цілях. Південно-східні опозиціонери-протестувальники сформулювали парадигму: "Наші діди перемогли фашизм, і ми переможемо київську фашистську владу". Їхні опоненти з центральних та східних областей також називають своїх співгромадян фашистами й також створюють меми на основі образів борців з фашизмом, до того ж з використанням героїки Української Повстанської Армії. В результаті отримуємо зростання антагонізму між двома частинами суспільства, де кожна зі сторін вважає своїх опонентів ворогами, а себе – визволителями від сучасного фашизму.

Але вдумайтеся – це всього лиш політичні опоненти! Це – громадяни однієї країни! Які питання стоять на перешкоді їхнього порозуміння? – Питання мови та місцевого управління. Чи варті ці питання такої ворожості, що здатна викликати громадянський конфлікт з загибеллю людей?!... Питання риторичне. Проте, сьогоднішня реальність виглядає саме так.

Отже, висновок напрошується такий. Маємо результат впливу інформаційних технологій на свідомість наших громадян.

Це, зокрема, підтверджується тим фактом, що відомий нині терорист Ігор Гіркін, якого за поданням СБУ оголошено в розшук за організацію захоплення Верховної Ради АР Крим 27 лютого, збройнгого нападу на співробітників СБУ поблизу Слов'янська 13 квітня, під час якого один співробітник загинув і трьох поранено, викрадення інспекційної групи ОБСЄ під Слов'янськом, незаконного утримання військовослужбовців 25-ої окремої повітрянодесантної бригади ЗС України у Слов'янську 16 квітня, викрадення, катування та вбивства депутата Горлівської міської ради Володимира Рибака, студента КПІ Юрія Поправка та ще однієї особи, засідки й нападу на 95 аеромобільну бригаду біля села Дмитрівка під Краматорськом 13 травня, де загинули сім десантників, – перед тим він під псевдонімом Стрелков був організатором історичної реконструкції звільнення Києва 6 листопада 1943 року, де сам виступав у ролі радянського кулеметника. Як бачимо, він вжився в образ і переніс боротьбу з фашизмом у сучасне життя України. Не виключено, що під час реконструкції звільнення Києва він відпрацьовував такої тактику сучасних терористичних операцій.

З огляду на викладене закликаю політичних опонентів України до зниження градусу протистояння. Закликаю припинити "боротьбу з фашистами" в особі своїх політичних опонентів. Закликаю вирішувати політичні питання політичними методами. Якщо цього не зробимо, то розколемо країну. Зараз не 1945-й рік, і зараз в країні немає ворогів. Ми всі є її громадянами.

Микола Маломуж, генерал армії,

Екс-голова Служби Зовнішньої Розвідки України, Кандидат у Президенти України

Від журналу "Музеї України":

Ще раз звертаємо увагу нового керівництва Міноборони на дивного директора Національного військово-історичного музею МОУ, який через клуб "Красная звезда" і структури головного музею Міноборони, продовжує пропагувати сталінізм, руській мір, путінізм, у той час, коли окуповано Крим, йдуть важкі бої в Донбасі... Чому і досі при владі у таких важливих закладах висуванці зрадника Лебедєва?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua