Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Євромайдан і Голлівуд: скандал чи новорічна казка?

Євромайдан і Голлівуд: скандал чи новорічна казка?

Віктор Тригуб | 26.12.2013 20:12

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Придумати таке не під силу навіть кращим сценаристам Голлівуду. Між тим, саме в двох провідних студіях Голлівуду будуть думати, що робити з народною плакатною інсталяцією, яка стала неформальним символом масових протестів у Києві.

Євромайдан і Голлівуд: скандал чи новорічна казка?
Міжнародний скандал чи новорічна голлівудська казка? Так почався скромний конкурс нашого журналу і Музею плакату. Спрацював фактор Майдану. Спалахнули зірки абсолютно звичайних людей, яких масові протести винесли на геополітичні орбіти. Придумати таке не під силу навіть кращим сценаристам Голлівуду. Між тим, саме в двох провідних студіях Голлівуду будуть думати, що робити з народною плакатною інсталяцією, яка стала неформальним символом масових протестів у Києві.

Отже, попри жарти колег-журналістів, які прогавили такий сюжет, спробуємо відновити хронологію подій і щось спрогнозувати, аби красиво вийти з трагікомічної ситуації, не помітити якої вже неможливо.

Спостерігаючи вибух плакатної народної творчості, журнал Музеї України та Музей плакату при редакції, вирішили відібрати для історії знакові роботи, відзначивши кращі. Нині всі вважають себе видатними фотошоперами. Але, якось всі забули про авторське право, особливо, американське та міжнародне. І почалося. http://museum-plakat.do.am/

Ми відібрали з мережі інтернет кращі, на нашу думку, роботи і відразу отримали міжнародний скандал з авторськими правами однієї з великих студій Голлівуду, постер до фільму якої використав киянин Олександр Лісовський у прекрасній плакатній інсталяції, що стала неформальним графічним символом Євромайдану. Опублікувавши роботу у Фейсбуці, Сашко отримав колективне схвалення, невідомі активісти використали образ уже у багатьох інших компіляціях, які отримали поліграфічне рішення певними тиражами, які, однак, не використовувалися у комерційних цілях.

Юристи, з якими ми говорили, дещо розгублені. З одного боку є колосальна міжнародна реклама юній акторці Хлої Морец, фільму Керрі, з іншого – порушення авторських прав таких гігантів кіноіндустрії як MGM і Screen Gems, самого Стівена Кінга... http://uk.wikipedia.org/wiki...2013%29

Сашка Лісовського, який опинився у цій трагікомічній ситуації, щиро жаль. Можуть бути судові позови, фінансові санкції... Тому журнал "Музеї України" і Музей плакату при редакції, вирішили морально підтримати творця, визнавши його роботу кращою, за нашою версією. У разі виникнення резонансних юридичних проблем, будемо звертатися до Посла США в Києві, Президента США, з роз'ясненнями та проханням дружнього впливу на власників студій.

Автор такої відомої роботи, яка має велике моральне значення для мільйонів борців за демократію та загальнолюдські цінності, не повинен постраждати від держави, що оголосила себе головним захисником демократії у світі.

Журнал "Музеї України" просить співробітників транснаціональних юридичних компаній, чиї представництва є в Києві і мають досвід процесів на рівні студій Голлівуду, про неформальну пораду у випадку юридичного переслідування автора графічного символу Майдану! Треба бути готовим до різних варіантів...

Хоча, як журналіст, що має досвід у сфері піару, я особисто, рекомендував би правовласникам з Голлівуду, використати конфуз у благородних цілях, зробивши з нього рекламну фішку як фільму, так і акторці, з якою є відповідний контракт.

Євромайдан має шалену популярність як у США, Європі, навіть в Росії. То чи не варто укласти взаємовигідний контракт з Олександром Лісовським? Використайте цю історію і плакатну інсталяцію у рекламних цілях студій, фільму, акторки! Адже, придумати подібну новорічну пригоду неможливо! То – реальне життя! Давайте спробуємо перетворити його у різдвяну казку! Створимо легенду! Резонанс уявляєте?!

А Україна отримає творця, визнаного першокласними кінокомпаніями США! Розкішний жест!

Красиво!!!

Ситуація, у будь-якому разі отримає якесь продовження.

Занадто велика увага як активістів Майдану, так і ворогів, особливо з Росії.

Отож, що буде?

Міжнародний скандал чи новорічна казка?

Казка якось краще...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", директор Музею плакату


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua