Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

В УПЦ (МП) підтвердили, що Митрополит Володимир підписав євроінтеграційну заяву від імені Церкви і більшості віруючих, а не приватно

Ігор Бурдяк | 4.10.2013 20:19

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Церква і євроінтеграція.

В УПЦ (МП) підтвердили, що Митрополит Володимир підписав євроінтеграційну заяву від імені Церкви і більшості віруючих, а не приватно
Братія Свято-Успенського монастиря УПЦ (МП) в Донецькій області впевнена, що якщо угода з ЄС буде підписана, то вона призведе до "войовничої пропаганди статевих збочень і розбещення дітей". Монахи "Обителі батюшки Зосими" засудили дії Митрополита Володимира, який поставив свій підпис під Зверненням Глав Церков щодо важливості євроінтеграції України.

Керівництво УПЦ (МП) здивоване подібною критикою, оскільки вони впевнені, що священики і миряни мають право на свою думку, інформує Коммерсантъ-Украина.

"Вірянам і духовенству церкви не заборонено мати свою точку зору щодо політичних питань. У Церкві панує демократія, ми вище від політики, що й підтверджує поява цього листа. Однак дивно говорити, що підпис Митрополита Володимира – це приватна ініціатива. Глава Церкви виступає від імені Церкви і більшості віруючих", – запевняє прес-секретар УПЦ (МП) протоєрей Георгій Коваленко.

Як вже повідомлялося, з різкою заявою проти Митрополита виступили близько 200 ченців і насельників Свято-Успенського монастиря в Донецькій області. "Цей документ не має вводити в оману українських громадян. Викладені в ньому міркування ні в якій мірі не є вираженням позиції УПЦ (МП) щодо євроінтеграції, проте вони відображають особисту громадянську позицію Митрополита Володимира, яку він поділяє з представниками розкольницьких, сектантських, інославних і нехристиянських релігійних об'єднань", – наголошується в заяві.

Організатор Київського російського клубу Дмитро Скворцов бачить у подібних зверненнях ознаки розколу всередині УПЦ (МП).

Аналогічно до документа поставилися і представники ЛГБТ-спільноти, додавши, що не бачать причин страхів для ченців. "І заяви лідерів церков, і це звернення – не більше ніж політичні маніпуляції, оскільки про права ЛГБТ піклуватися ніхто не має наміру. Більше того, у листі глав Церков йдеться про "традиційні цінності", тому незрозуміло, чого побоюються автори звернення – церкви як були налаштовані проти ЛГБТ, так і залишаються", – зауважила глава громадської організації Інсайт Олена Шевченко.

Як РІСУ повідомляла, 30 вересня 2013 року глави українських Церков і релігійних організацій у спеціальному Зверненні до українського народу щодо європейських перспектив України заявили, що майбутнє України природно обумовлене нашим історичним корінням – бути незалежною державою в колі вільних європейських народів".

У документі йдеться про зв'язок України з Європою, оскільки під впливом її духовної, культурної, освітньої, правової традиції будувалося наше суспільне і державне життя.

Джерело

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua