Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/50cb43ba00da8/

Нова Верховна Рада: поменше законів, побільше сутичок?

Віктор Вікторович | 14.12.2012 17:20

Депутати Верховної Ради сьомого скликання розпочали роботу нового парламенту помолившись. Однак молитва не допомогла їм далі конструктивно попрацювати: бійки, безкінечні перерви та відсутність діалогу партії влади та опозиції засвідчили, що новий склад Верховної Ради може бути навіть проблематичнішим від минулого.

Нова Верховна Рада: поменше законів, побільше сутичок?
Депутати Верховної Ради сьомого скликання розпочали роботу нового парламенту помолившись. Однак молитва не допомогла їм далі конструктивно попрацювати: бійки, безкінечні перерви та відсутність діалогу партії влади та опозиції засвідчили, що новий склад Верховної Ради може бути навіть проблематичнішим від минулого. "Можлива відсутність у Партії регіонів переконливої більшості, непередбачена поведінка самовисуванців, персональне голосування, сильна опозиція – все це робитиме новий парламент більше схожим на парламент, де дебатуватимуть, а не голосуватимуть за помахом руки диригента", – прокоментував Deutsche Welle заступник директора центру Разумкова Юрій Якименко.

Перші "тушки"

Хоча на опозиційні партії покладають чималі надії, ще до початку сесії в Об'єднаній опозиції знайшлися перебіжчики – батько та син Олександр та Андрій Табалови, які відмовилися вступити у фракцію "Батьківщини", хоча пройшли до парламенту за квотою Фронту змін. Тож, аби вони не стали тушками у новій більшості, опозиційні партії намагалися силою вигнати їх з сесійної зали, аби ті не склали депутатської присяги. Втім Табалови пізніше таки присягнули на вірність українському народові, і їх зареєстрували у Верховній Раді.

Представник з громадського руху "Чесно" Вадим Гудима наголошує, що "перебіжництво" – очікуваний процес, і активісти руху попереджали про це партії, адже партійні списки були здебільшого закритими, і туди потрапило багато представників бізнесу. "Партійні списки формувалися не за моральними якостями кандидатів, а "за розміром гаманця" претендентів на депутатське крісло", – каже Гудима.

Результативне наполягання

Опозиціонери далі вирішили не відступати і таки домогтися стовідсоткового виконання регламенту Верховної Ради. Як наслідок – перший день роботи вони провели на безкінечних перервах, протягом яких "свободівці" встигли спиляти паркан навколо Ради, виламати вхідні двері у парламент та переглянути виступ голих дівчат з Femen. Врешті-решт представники партій так і не змогли домовитися про незаконне формування фракції комуністів, які дуже цього хотіли всупереч закону, що забороняє створення фракцій партіям, де немає мажоритарників.

Також новообрані депутати так і не дійшли до формування нового керівництва Верховної Ради та голосування за запропоновану президентом кандидатуру прем'єр-міністра. "Бліцкриг не пройшов. Плану Б у регіоналів не було. Треба стояти до кінця з вимогою "Ні кроку від Регламенту". Тут їм і грець!", – написав натхненно на своїй сторінці у Facebook депутат від партії "Удар" Віктор Чумак.

Продовження статті читайте тут.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua