Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Компартія   Народна партія   ПАРЄ   Партія регіонів   Про вибори народних депутатів   прохідний бар'єр   Україна – вперед   УНП

Партія регіонів хоче знизити прохідний бар'єр до 1 % – джерело


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

У Партії регіонів схиляються до необхідності таки знизити прохідний бар'єр на виборах до парламенту до 1-3%. Про це журналістам повідомили джерела у Верховні Раді.У Партії регіонів схиляються до необхідності таки знизити прохідний бар'єр на виборах до парламенту до 1-3%. Про це журналістам повідомили джерела у Верховні Раді.

За інформацією джерел "Спротиву", таким чином ПР прагне створити передумови для проходження до парламенту партії Наталії Королевської "Україна – вперед!", Компартії, потенційної "правиці" на основі "Нашої України" та УНП Юрія Костенка, а також мотивувати до самостійної участі в перегонах "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка, який днями приєднався до так званої "об'єднаної опозиції", якою себе самозванно проголосила тимошенківсько-турчинівська партія "Батьківщина".

Таким чином планується сформувати пропрезидентську парламентську більшість за рахунок політичних сил, яким буде складно домовлятися про спільні дії у ВР з щедро фінансованою Кремлем "БЮТ-Батьківщиною".

Крім того, зниження бар'єра до 3% (або й 1%) дає шанс на потрапляння до Верховної Ради Народної партії Володимира Литвина як потенційного союзника ПР і в наступному парламенті.

Ухвалений у листопаді минулого року закон "Про вибори народних депутатів", між іншим передбачає введення 5% виборчого бар'єру.

Нагадаємо, Парламентська Асамблея Ради Європи стурбована недосконалістю нового закону про вибори в Україні.

Про це йшлося в резолюції "Функціонування демократичних інституцій в Україні", ухваленій на сесії ПАРЄ в Страсбурзі.

У документі також висловлюється стурбованість збільшенням прохідного бар'єру до 5% разом із забороною партіям формувати передвиборчі блоки, що може негативно вплинути на можливості нових чи маленьких партій бути представленими у парламенті.

"Асамблея стурбована, що ці положення можуть зменшити плюралізм та надалі збільшити поляризацію в новому парламенті", – написано в документі.

При цьому, Асамблея порекомендувала українській владі зменшити прохідний бар'єр та скасувати заборону на участь блоків партій у виборах ще до проведення наступних парламентських виборів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua