Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   молодь   таланти   кіно   Кіно Рада

PROукраїнське кіно. Створюємо Українську Кіно Раду

Антон Дмитрієв | 26.01.2012 11:55

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Із цікавістю прочитав рецензію Дар'ї Бадьор про фільм "ТойХтоПройшовКрізьВогонь". Навіть одразу обурився, як і авторка, тим, в якому стані наш кінематограф і як його уміло ґвалтують.

PROукраїнське кіно. Створюємо Українську Кіно Раду
Проте потім, переговоривши із двома режисерами, я зрозумів, у чому наша проблема: ми завжди приміряємося до чужих (голлівудських, мосфільмівських) стандартів, не виробляючи своїх. Це не значить, що ми – окрема планета. Просто у нашого кіно – свій почерк і своє бачення.

Так, я "за" те, щоб фільми були якісними, на них йшов глядач, щоби в них не було шароварщини, а були загальнолюдські цінності. Проте, якщо державна і спонсорська політика така, що ми знімаємо лише про козаків, повстанців, емігрантів або "історії у природі", то чиє це питання, шановні?

Тиждень назад я започаткував громадську ініціативу із розвитку та підтримки вітчизняного якісного кіно та ТВ. Але юнацький максималізм і відсутність конкретики далася взнаки, тому тільки зараз маю честь запропонувати усім ВАМ долучитися до того, щоб ми на наших екранах дивилися власні "Титаніки", "Побіги із Шоушенка" та "Кунг-фу Панди".

Я не став вигадувати кінофест – їх і так предостатньо в Україні, але радикальним чином нічого не покращується, а канські лауреати навіть не потравляють до програм таких "фестивалів". Ми із ентузіастами започатковуємо Українську Кіно Раду (УКР), яка має стати для молодих, амбіційних і талановитих режисерів тим "трампліном", звідки вони "стрибатимуть" за "Оскарами".

Звісно, в Україні на сьогодні є фундації і організації, що займаються підтримкою кіно. Там сидять впливові і заможні дядьки, яким вже далеко за 40 (а то й 50), і які просто вже не мають сил "зубами прогризати" дорогу українському продуктові у широкий світ. Не маючи нічого проти "грандів" кіноіндустрії і промоушна, ми все-таки хочемо, щоб новим, молодим і конкурентним українським кіно займалася саме молодь!

Ми створили УКР для того, щоб позбавити українське кіно штампів, стереотипів, дати можливість на відкритому майданчику зустрічатися меценатам і талантам не один раз на рік, а одразу як виникає задум фільму.

Знаю, що цей мій голос "волаючого у пустелі" пройде непоміченим широкою громадськістю, бо інтернету і ЗМІ потрібні секс, насильство і політика. Відповідно, за пріоритетом сфера молодого кіно знаходиться на 20-му місці із 10 топ-новин, на жаль...

Упевнений, що великим дядькам і тіткам із бізнес- та політичних структур ця тема починає бути потрібною лише під вибори або на свята. Ми ж хочемо працювати щодень. От, до прикладу, Віктор Ющенко, який рахується почесним президентом кінофестивалю "Молодість" і з яким ми безперспективно намагалися зв'язатися протягом півроку. Отак панові Ющенку потрібне його "дітище" і його розвиток.

Розумію, що треба казати не "отфонарно", а максимально конкретно, щоб інформація дійшла до адресатів. Звісно, більшості із них начхати на українську культуру і кіно, проте я залишаюсь романтиком і вірю у те, що ми з часом проб'ємо стіну байдужості і апатії.

Саме тому я просто перерахую тих людей, які могли би бути корисними для розвитку та просування українського кіно, яких ми запрошуємо до співпраці у рамках УКР (без образ, список не вичерпний, просто у нас немає ще грошей, щоб усім відправити особисте запрошення):

- Ігор Коломойський;

- Сергій Тарута;

- Віктор Пінчук;

- Ринат Ахметов;

- Дмитро Фірташ;

- Вадим Новінський;

- Юрій Косюк;

- Олександр Ярославський;

- Петро Порошенко;

- Валерій Хорошковський;

- Олександр Фельдман;

- Ігор Єремєєв;

- Леонід Кучма;

- Борис Колесніков;

- Олександр Роднянський;

- Ігор Воронов;

- Ганна Герман;

- Олексій Мустафін;

- Микола Княжицький;

- Андрій Деркач;

- Ярослав Порохняк;

- Олександр Богуцький;

- Єгор Бенкендорф;

- Ігор Литовченко;

- Михайло Кулиняк;

- Олександр Ткаченко;

- Олена Притула;

- Юлія Мостова;

- Богдан Ступка;

- Кіра Муратова;

- Юлія Чеботарьова;

- Олена Фроляк;

- Оксана Соколова;

- Анна Безулик;

- Володимир Зеленський;

- Андрій Халпахчі;

- Йолка;

- Гурт "ТНМК";

- Кузьма Скрябін;

- Олександр Дубілет;

- Борис Тимонькін;

- Олег Кохан.

Це – не рейтинг, це – люди, які є цікавими молодим режисерам, сценаристам, акторам (як мені говорили, так і писав). І цікавими не лише з точки зору грошей чи зв'язків. Якщо Ви – особистість, ми раді будемо роботі з Вами! Також ми запрошуємо до співпраці усі благодійні фонди України аби з'єднати у ланцюг задум, зйомки, просування та перегляд українського нового кіно.

p.s. І максимально без політики.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua