Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Вища освіта   Закон про Вищу освіту   Табачник   Свобода   Тернопіль   Марія Чашка

Марія Чашка: Закон Табачника зажене вищу освіту у глибоке корупційне багно

Ірина Заверуха | 10.01.2012 15:31

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Не зважаючи на зростаючу необхідність кваліфікованих працівників робітничих спеціальностей, більшість молодих людей в Україні прагне здобути вищу освіту. Вона хоч і не гарантує працевлаштування, але суттєво збільшує шанси отримати гідну роботу і зарплатню.

Марія Чашка: Закон Табачника зажене вищу освіту у глибоке корупційне багно
Демократична правова держава зобов'язана щонайменше надати молодим людям рівні права та можливості для реалізації у цій сфері. Проте Міністерство освіти нещодавно подало на розгляд Верховної Ради Проект Закону про вищу освіту (N9655 від 28.12.2011), який викликає багато запитань у тих, хто вже навчається чи лишень збирається вступати у вищі навчальні заклади. Коментує даний документ депутат Тернопільської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Марія Чашка.

"Ми з вами разам вже відчули на практиці обіцянки антиукраїнської влади про "покращення життя вже сьогодні". Підприємці, афганці, чорнобильці...На черзі зараз наші студенти. Проект Табачника уже на розгляді у Верховній Раді. Документ справді містить пропозицію підвищення стипендії до рівня прожиткового мінімуму, але це, традиційно для нині діючої влади, чергова мильна бульбашка для людей. Адже в бюджеті на це коштів не закладено. Тому стипендію швидше за все відберуть у тих самих студентів "четвірочників".

Окрім того, в законопроект закладемо безпосередні можливості для поштовху до розвитку корупційних схем у ВИШах. Наприклад, відрахування студента за "академічний плагіат". Що це таке – не роз'яснено,як його знаходити – точно не сказано, але будь-який керівник навчального закладу на власний розсуд може використати цю зброю проти студентів, які йому "не догодили".

Окрім того, Міносвіти планується внести суттєві зміни у чинну норму законодавства щодо сталої плати "протягом усього строку навчання". Це означає, шановні батьки, що коли ваша дитина за перший рік навчання заплатила певну суму, визначену договором, то це зовсім не означає, що наступного року вам не доведеться заплатити за рік навчання двічі більше. Неконтрольованого підняття цін для контрактників – одна із норм вказаного законопроекту. Студенти вже не зможуть відстояти своє право навчатися за тією вартістю, за якою вступили до ВНЗ. Пропонований у законопроекті трьохступеневий вступ робить невпливовими результати ЗНО, яке дало багатьом молодим людям шанс на безкоштовну вищу освіту. Повернення хабарів ректорам обіцяє обов'язковий в даному випадку бал ВНЗ.

Всі ці нововведення не повинні бути втілені в життя. Наша освіта дуже потребує реформ, але вони мають бути виваженими та якісними. Хоча ми всі вже переконалися, що прийняття саме корупційних законів стало звичним для нинішньої влади".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua