Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/4ee0f0acb73bc/

20 років тому у Біловезькій пущі було підписано угоду про припинення існування СРСР: святкувати, чи не святкувати?

Східний Погляд | 8.12.2011 19:15

У документі констатувалося, що Радянський Союз припиняв своє існування як суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності. Однак, ґрунтуючись на історичній спільності народів, зв'язках між ними, враховуючи двосторонні договори, прагнення до демократичної правової держави, намір розвивати свої відносини на основі взаємного визнання і поваги

20 років тому у Біловезькій пущі було підписано угоду про припинення існування СРСР: святкувати, чи не святкувати?
8 грудня 1991 в Віскулях під Брестом (Білорусь) президент РРФСР Борис Єльцин, президент України Леонід Кравчук і голова Верховної ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич підписали Угоду про розпад СРСР і про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД).

У документі констатувалося, що Радянський Союз припиняв своє існування як суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності. Однак, ґрунтуючись на історичній спільності народів, зв'язках між ними, враховуючи двосторонні договори, прагнення до демократичної правової держави, намір розвивати свої відносини на основі взаємного визнання і поваги державного суверенітету, сторони домовилися про утворення Співдружності Незалежних Держав (СНД).

10 грудня угода була ратифікована Верховними Радами Білорусії і України, а 12 грудня – Верховною Радою Росії.

13 грудня в столиці Туркменистану Ашхабаді відбулася зустріч президентів п'яти центральноазіатських держав, що входили до складу СРСР: Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменистану та Узбекистану.

Її підсумком стала прийнята Заява, в якій країни висловили згоду увійти в організацію СНД за умови забезпечення рівноправної участі суб'єктів колишнього Союзу і визнання всіх держав в якості засновників СНД.

Зі святом!??

Зі святом!!!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua