Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Оленцевич – совість України

Вас-иль | 6.12.2011 11:34

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

Заслуг людини перед Україною, народом, її чину, не скасує жоден суд. А от звання, багато лавреатів якого ганьблять своїми вчинками себе, сім'ю, родину, країну, націю, не лише можна, а і конче необхідно скасувати.

Цікаво читати і слухати політичні дискусії. Кілька хвилин. Далі – набридає.

Футбол можна дивитися годинами. Передивлятись сотні матчів. Істинному поціновувачу цієї гри це заняття цікаве і не приїдається.

Здавалось би – тут і там змагання, в чому ж відмінність?

Відмінність в тому, що футбол грають за правилами. Однаковими для обох команд. І гол, забитий у власні ворота, аж ніяк не є приводом для радості команди, гравець якої здійснив цей подвиг. Як і не є причиною суму гравців команди протилежної.

Як на мене, судові справи стосовно Героїв України, ініційованих скромним адвокатом Володимиром Оленцевичем, привели до результатів, неочікуваних, як самим ініціатором, так і тими, хто за ним стоїть.

Про прогнилість і корупцію в судовій системі України знають всі. Оленцевич продемонстрував, що цю корупцію не лише не приховують, а афішують на весь світ.

Абсолютно протилежні рішення по тотожних справах районного суду мухосранська нікого вже не дивують. Але, такий фортель, у виконанні (вдумайтесь!) Вищого (з великої букви!) адмінсуду України, здивував навіть адвоката, якого професіоналізм зобов'язує не дивуватись нічому.

За словами донецького адвоката Володимира Оленцевича, він отримав з Вищого адмінсуду постанови, якими залишені без змін рішення Донецького апеляційного адміністративного суду, якими раніше було відмовлено в задоволенні позовів Оленцевича щодо указів про присвоєння Стусу (1938-1985 рр.) і Івасюку (1949-1979 рр.) звання "Герой України".Коментуючи постанови суду, Оленцевич заявив, що вони викликають у нього "певне здивування". "Абсолютно аналогічні мої позови по Степану Бандері та Роману Шухевичу були задоволені", – нагадав адвокат.

"Виходить, що Вищий адмінсуд прийняв цілком протилежні рішення з абсолютно аналогічних справ", – заявив Оленцевич.

Що ж, таку відкритість українських судів можна лише вітати.

Але, не йно цим цінні позови Оленцевича. Вони продемонстрували тотальну, абсолютну нездольність населення нашої країни навть не так до мислення, як до дотримання, встановлених ними ж, добровільно прийнятих правил гри.

Історично так склалось, що громадяни нашої держави в симпатіях поділились. Одні декларують підтримку всього, що йде на користь Україні та українцям. Інші підтримку того, що йде на користь Росії і росіянам. Чому Росії, а не Польщі, чи Вірменії? Тут вступає в дію негласна домовленість, якої дотримуються обидві сторони: що на користь Україні – шкодить Росії. І навпаки. Левова частка політичних дискусій присвячена саме цим темам.

У справах, ініційованих Оленцевичем, ці правила порушуються. Причому обома сторонами. Що свідчить про однакову здатність самостійно мислити представників обох сторін, що означає, що вони є однаковими, нашими людьми.

Рішення суду про позбавлення Бандери і Шухевича звань Героїв України, за логікою, повинні викликати радість проукраїнськи налаштованих громадян і осуд проросійських. Чому? Тому що руйнує ще одну спробу дискредитувати їх добре ім'я. Що можна сказати про людей, які знаходяться в одній компанії зі Звягільським, Ландиком іже з ними?

Що маємо натомість? Абсолютно протилежну реакцію.

Може я не помітив, хтось з професійних патріотів обурився відмовою суду в задоволенні позову Оленцевича в позбавленні звання Героя України Василя Стуса? Рішенням, що залишає його в компанії графомана Білаша. Стус разом з Драчем і Павличком. Стуса запитали, чи хоче він перебувати поряд з ними?

Заслуг людини перед Україною, народом, її чину, не скасує жоден суд. А от звання, багато лавреатів якого ганьблять своїми вчинками себе, сім'ю, родину, країну, націю, не лише можна, а і конче необхідно скасувати.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua