Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Хамелеонство Марини Ставнійчук

Ігор Бурдяк | 3.11.2011 10:51

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

В 2004 році, будучи заступником голови ЦВК, проголосувала за постанову, згідно з якою Янукович обраний президентом. А пізніше за іншу постанову, згідно з якою президентом обраний Ющенко. Потім працювала в адміністрації президента. Спочатку у Ющенка. Тепер працює в Януковича.

Хамелеонство Марини Ставнійчук
Крім того вона ще є постійним членом Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії). Це дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, котрий надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям.

Рік тому (ще не працюючи в Януковича, тоді вона була лише членом ВК) Ставнійчук заявила, що місцеві вибори 2010 року стали найбруднішим виборчим процесом за всі роки незалежності України, а країна в цілому потребує справжньої реформи місцевого самоврядування для продуктивного проведення місцевих виборів.

"Для мене абсолютно зрозуміло, що потрібно було спочатку провести реформу, й часу було достатньо для місцевого самоврядування... І не тільки часу, але й практичних і теоретичних напрацювань. Майже все було готове. А вже потім потрібно було проводити вибори, на новій основі, новій системі місцевого самоврядування".

І зазначила, зокрема, що чинний виборчий закон має надзвичайно низьку якість і не в змозі забезпечити прозоре волевиявлення громадян: "У цьому полягає цинізм закону. Спочатку він (закон) не створює умови для рівних, конкурентних, транспарентних виборів, а потім не дає можливості, навіть у разі вчинення істотних порушень, визнати вибори недійсними".

Ставнійчук: Це найбрудніший виборчий процес за всі роки незалежності України.

Ми знаємо, що Янукович, йдучи на вибори, обіцяв, що якщо переможе, то наступні парламентські вибори відбуватимуться за відкритими партійними списками. Венеціанська комісія нагадала йому про це, розкритикувавши запропонований президентом законопроект: Парламентська асамблея Ради Європи, Венеціанська комісія рекомендують Україні не запроваджувати змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками. Про це заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт під час комітетських слухань щодо законопроектів про вибори народних депутатів. За словами Маркерта, змішана система виборів є дуже проблематичною, а Україна вже мала негативний досвід проведення виборів за таким принципом.

Марина Ставнійчук теж член Венеціанської Комісії, але працюючи ще й в адміністації президента, захищає тепер Януковича. Виявляється, парламент ще "не доріс" до відкритих списків (ніби ми не знаємо, як парламент ухвалює рішення). І обіцяє шановна Марина, що ось у 2017 році в нас обов'язково буде встановлена регіональна система з відкритими списками...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua