Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Декриміналізація статті.

Ігор Бурдяк | 13.10.2011 09:33

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Кричуща суперечність між позиціями екс-голови Верховного Суду Василем Маляренко і головою партії "Фронт Змін" Арсенієм Яценюком (до речі, він теж юрист).

Перше протиріччя.

Народний депутат, лідер "Фронту змін" Арсеній ЯЦЕНЮК вважає, що влада вийде з мінімальними втратами із ситуації з вироком екс-прем'єру Юлії ТИМОШЕНКО, якщо у вівторок, 18 жовтня, будуть схвалені поправки опозиції щодо декриміналізації статті, за якою було засуджено Ю.ТИМОШЕНКО.

"Тому у вівторок, думаю, що в парламенті повинні бути розглянуті поправки, які опозицією спільно внесені до КПК, і стаття 365 повинна бути декриміналізована – це буде мужній крок, якщо Президент підпише цей закон в цей же день", – Арсеній ЯЦЕНЮК.

Василь МАЛЯРЕНКО:

Люди, які говорять про декриміналізацію статті 365, не усвідомлюють, що кажуть. Ця стаття передбачає не тільки підписання за когось, але й побиття. Слідчий або прокурор, працівник міліції затримують особу і починають її бити, вибиваючи з неї показання. Як можна декриміналізувати оце і сказати, що це нормально?!

Сказати, що у Процесуальному кодексі буде щось таке, що винного визнає невинним, то я цього не допускаю. Винний повинен бути визнаний винним, а невинний – невинним.


(Мається на увазі норма покарання за перевищення влади або службових повноважень). Тобто, за таким сценарієм не лише Тимошенко буде звільнена від відповідальності, а й вбивці Індило?!

Друге протиріччя.

"Цей так званий "вирок суду" буде скасований. Якщо він не буде скасований апеляційними чи касаційними інстанціями, то цей вирок суду буде скасовано Європейським судом з прав людини", – сказав А.ЯЦЕНЮК, додавши, що шанси, що Європейський суд з прав людини залишить в силі рішення Печерського суду, рівні нулю.

Василь МАЛЯРЕНКО:

Європа не виносить вироків і не скасовує вироків, щоб Ви це знали. Європа може визнати лише, що щодо конкретної людини порушені певні права, які передбачені Європейською конвенцією про права та основоположні свободи людини.

Порушення одних прав тягне за собою виплату певних коштів з бюджету України на користь цієї людини. Порушення інших прав, наприклад, порушення права на захист, якщо воно істотне, суттєве, вимагає скасування вироку. Але це робить не Європейський суд, а Верховний Суд України. Передбачено для нього таку можливість.

Значить, Європейський суд має сказати своє слово щодо прав і свобод, вони забезпечені чи ні. Якщо він скаже, що не забезпечене право на захист, то тоді включається Верховний Суд України. Він має скасувати і відправити справу на новий судовий розгляд.


Ну, а що стосується Юлії ТИМОШЕНКО, то вона, як відомо, переконана, що невинна, і їй не потрібна ні амністія, ні коригування КПК, і буде домагатися в судах підтвердження її невинуватості. Принаймні так вона озвучує свою позицію.

...............

А ось з тим, що чинному Президенту треба негайно прийняти рішення, як він буде виходити з ситуації, в яку загнали всю Україну, тому що зараз мова не про Президента, а про Україну в цілому (ЯЦЕНЮК), здається, погоджуються всі.

Яценюк: ситуацію з Тимошенко ще можна виправити

День після вироку Тимошенко. Що далі?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua