Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Українська Феміда.

Ігор Бурдяк | 31.08.2011 08:22

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
5

Чи дійсно суди після судової реформи стали більш незалежними?

Українська Феміда.
Донецький апеляційний адміністративний суд підтримав вчора рішення суду першої інстанції, Центрально-міського районного суду Макіївки, про законність ліквідації Макіївською міськрадою україномовних загальноосвітніх шкіл NN3, 100 і 27.

Батьки кількох учнів цих шкіл скаржилися на несправедливе рішення суду першої інстанції і просили апеляційний суд визнати протиправним і скасувати рішення Макіївської міськради від 25 березня 2011 року про закриття цих трьох шкіл.

Батьки наполягали, щоб суд врахував, зокрема, той факт, що рішення про закриття трьох шкіл міськрада ухвалила без обов'язкового обговорення з громадськістю, а також вчинила низку інших порушень.

Президент Віктор Янукович уважно стежить за ситуацією із закриттям шкіл.

Про це йдеться в листі речника президента Дарки Чепак на адресу Марії Олійник, яка представляла в суді інтереси батьків учнів україномовних шкіл, що закривалися в Донецькій області.

Захисниця надіслала листа Чепак, у якому зазначила, що школи закриваються без обговорення з громадськістю цього питання, порушуючи Бюджетну декларацію, прийняту Кабміном, і під тиском місцевої влади.

Олійник нагадала Чепак, що і до Ворошиловського районного суду Донецька, і до Донецького апеляційного адміністративного суду свої листи надсилали мер Макіївки Олександр Мальцев і міський голова Донецька Олександр Лук'янченко з проханням швидше винести ухвалу.

У відповіді на лист прес-секретар президента запевнила адресата, що президент уважно слідкує за ситуацією із закриттям шкіл, проте все має вирішити суд, і глава держави не має права втручатися у судовий процес.

Але складається враження, що він не хоче втручатися не лише в судовий процес, а й в діяльність тих, котрі втручаються в судові процеси.

Наведу інший приклад: в процесі історичного процесу над Юлією Тимошенко виникла підозра, що адміністрація президента таки втручається в судовий процес. Виявилося, що прес-реліз Тетяни Корнякової, ніби-то обуреної необ'єктивним висвітленням її свідчення в суді пресою написали... в адміністрації президента.

Що мав би в такій ситуації зробити президент? Мабуть створити незалежну авторитетну комісію, яка б вияснила, що діється в його адміністрації.

Натомість він... звільняє Тетяну Корнякову з роботи...

Можна згадати ще кілька взаємовиключних рішень українських судів.

В 2007 році президент Ющенко присвоїв звання героя Головному Командиру УПА Роману Шухевичу посмертно. Один із "борців з націоналізмом" пробував оскаржити це рішення в суді. Безуспішно. Суд визнав Указ президента законним. Після судової реформи суд прийняв протилежне рішення.

Інші історичні судові рішення. КС У за президенства Ющенка відмовився відмінити постанову ВР У N2222 від 2004 року, яка "урізала" повноваження президента. За президенства Януковича суд прийняв протилежне рішення.

КС У за президенства Ющенка визнав право формування коаліційної більшості лише за політичними фракціями. За президенства Януковича він визнав таке право і за окремими депутатами, що фактично призвело до ліквідації парламенту як інституту влади.

Одне із двох: або наш президент не втручається в роботу судів і взагалі ні в що, державою керують інші, невідомі нам особи, або ж він таки втручається в роботу судів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua