Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ХИМЕРНІ ЗИГЗАГИ НАШОЇ ІСТОРІЇ

paliychuk | 18.08.2011 19:25

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Кажуть, історія не знає умовного способу дієслова. Але історія знає численні випадки, коли через бездіяльність чи помилки одних перемагають інші.

ХИМЕРНІ ЗИГЗАГИ НАШОЇ ІСТОРІЇ
Декотрі політологи вельми "перейнялися" сумними наслідками для Партії регіонів од злиття з партією Тигипка, мовляв, "регіонали" тільки втратять. Як би не так (!), наче ті не знають, що роблять... Насправді бачимо звичайне поглинання більшим меншого – як у бізнесі. Цей процес заковтування і не припинявся, він лише набрав ширших обсягів: від "тушок" – до цілих партій. На останню подію чи не найкраще відгукнувся Анатолій Гриценко: "...ще один мільярдер вступив до партії мільярдерів" (TCH.ua).

Тигипко – колишній комсомольський функціонер високого рангу, тож його пізніші кроки, як і більшості його "товаришів" з ЛКСМУ та КПУ, яскраво показують реальну вартість ідеологічних переконань кожного. Недарма наш великий історик Грушевський у втраті української незалежності звинувачував передусім рідне панство. З історичного погляду, так було завше: маєтні люди долучалися до сильніших владоможців, аби нічого не втратити. Хоч, правда, були й винятки, скажімо, у Польщі. Недарма Василь Стус якось із великої мýки сказав: "Я захоплений польськими звитяжцями духу і шкодую, що я не поляк".

Дехто з політичних оглядачів припускає, що прихід добровольців із "Сильної України" внесе розкол у лави Партії регіонів. Якраз-таки! Вони що – дуже відрізняються від "регіоналів"?... Та слухняно робитимуть усе, що їм накаже більшість, точніше, її керівництво. Там двох офіційних думок не буває.

Я певен, якби того захотіла ПР, розлізлася б і попливла б у її обійми ще й КПУ. Але сьогодні "регіоналам" це не вигідно: через партію Симоненка вони мають на своєму боці "червоний" електорат. Хто ще з такою демагогічною епатажністю може забивати мізки довірливим громадянам, яким колишні гасла, наче єлей на душу?!

Невідомо наскільки долучення "Сильної України" допоможе Партії регіонів, але відомо, що від цього вона нічого не втратить. Навіть коли одна частина відмовиться "зливатися", друга – потенційно сильніша (багатша) – опиниться в ПР. Тож яка це втрата?...

Кажуть, історія не знає умовного способу дієслова. Але історія знає численні випадки, коли через бездіяльність чи помилки одних перемагають інші. Не звільни Ющенко у вересні 2005 року свого найважливішого соратника Тимошенко, то хтозна, як склалася б доля самої Партії регіонів, і куди б вона "попливла". Адже за призначення Ю.Тимошенко на посаду прем'єр-міністра України у лютому того ж року проголосували аж 373 народних депутата. І розуму та волі їй було не позичати.

Ось які химерні зигзаги нашої історії.

Олекса Палійчук.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua