Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Парди

Стрілець | 20.07.2011 12:32

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

Не шукайте про парди в Гуглі.
Тут це нове слово.
Абревіатура.


Ні, це не те, що у словниках позначається, як "застаріле, звір родини котячих..." В даному випадку це достатньо звучна абревіатура, створена із двох інших слів. Перша половина (пар) – із першої половини одного, а друга (да) – із другої половини другого.

Абревіатура "парда" стосується організованої спільноти людей, яка має риси, передбачені тими двома словами.

Про перше слово трохи згодом, почнемо з другого. Це слово – "банда". Із бандою спочатку треба розібратися, що це таке.

У пункті 2 постанови Пленуму Верховного Суду України N9 від 7 липня 1995 року "Про судову практику в справах про бандитизм" указано, що:

"під бандою слід розуміти стійку організовану та озброєну групу з двох або більше осіб, яка попередньо об'єдналася для вчинення одного або кількох нападів на громадян чи підприємства, установи та організації незалежно від форм власності"

Таким чином, ознаками банди є:

1) об'єднання двох або більше осіб з метою вчинення нападів;

2) стійкість групи;

3) організованість групи;

4) озброєність групи.

Кримінальний кодекс України говорить так, приводимо уривки:

Стаття 257. Бандитизм

Організація озброєної банди з метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб, а також участь у такій банді або у вчинюваному нею нападі.

1. Об'єктом злочину є громадська безпека.

2. Об'єктивна сторона бандитизму включає вчинення трьох альтернативних дій: 1) організацію банди; 2) участь у банді; 3) участь у нападі, вчинюваному бандою.

Банда – це різновид злочинної організації, яка, крім її загальних ознак, характеризується ще й такими специфічними рисами, як: а) озброєністю, б) метою нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих громадян.

Озброєність банди характеризується двома моментами. Об'єктивно банда буде озброєна тоді, коли хоча б у одного з її учасників є предмети, які спеціально пристосовані для враження людей. За суб'єктивною ознакою озброєність банди передбачає, що про наявність зброї і готовність її застосувати знають інші члени банди.

Мета нападу на підприємства, установи, організації чи на окремих осіб означає, що банда прагне досягнути злочинного результату за допомогою насильства або створення реальної загрози його застосування, діяти раптово, агресивно.

При цьому організатор або учасник банди не обов'язково повинні брати участь у вчинюваних бандою нападах.

Ну а тепер трохи "розжуємо" саму статтю 257 і зробимо деякі логічні висновки.

Банда і бандитизм, отже, не означають, що всі ходять із пістолетами-автоматами. Навіть не означає обов'язкову участь у нападі з застосуванням зброї. Досить того, що у когось із банди вона є і всі інші знають, що вона є і може бути застосована. Досить стабільно виконувати якісь дії на користь банди і знати, що вони на її користь.

Сам напад, природно, не самоціль. Ціль – забрати у когось щось і взяти його у своє розпорядження.

І слово "напад" теж не слід обов'язково розуміти як швидке і раптове прибуття на територію жертви нападу з наступним учиненням там дій для примусу і відбору. Можна й на віддалі створити для жертви такі умови й загрози, що вона й сама прибіжить і віддасть. Або це будуть якісь зовні дуже спокійні й навіть рутинні дії якихось членів тої банди, але в результаті тих дій у когось заберуть щось.

Ну а тепер, коли ми вже знаємо, що таке банда, пора згадати, що в Україні в її новітній історії було предостатньо випадків, коли:

1. У держави або у окремих людей забирали підприємства, установи, організації. А також інші багатства й можливості.

2. При цьому по ходу тих відборів зовсім не один раз були мертві. При цьому смерть наставала в результаті використання зброї. Тобто у розпорядженні нападаючих-відбираючих люди зі зброєю точно були і є, а про це було і є відомо.

Отже ми бачимо, що в тих випадках були ознаки бандитизму.

Але так це не називалося. Це називалося гарними словами на зразок приватизації або демократії. А люди, які цим займались, були членами партій. Партій, начебто покликаних ощасливити Україну шляхом реформ. Із неодмінною приватною власністю й демократією.

Ну що ж, народ мав "демократію", що проявлялась у праві раз на кілька років перенести папірець зі стола комісії до урни. "Реформатори" ж мали власність, положення, вплив. Те саме, що вони здобували у своїх партіях. У ході діяльності, якось аж надто схожої на зміст статті кримінального кодексу про бандитизм.

На цій стадії викладу напевне вже всі читачі здогадались, яке слово дало першу половину абревіатури "парда". Саме так, це слово – "партія".

Партія + банда = парда.

А ви питаєте, чому це в Україні аж надто багато партій якісь не такі, не класичні, не ідеологічні, якось важко їх розрізнити... Та як же ти розрізниш парди? У них же у всіх одна мета й одна ідеологія!

П.М. Слово "парда" зручне тим, що воно коротке і звучне, а також не треба міняти абревіатури тих партій, до яких воно, на вашу думку, добре підходить.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua