Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Генпрокурор Віктор Пшонка досліджує львівські події

Ігор Бурдяк | 11.05.2011 06:34

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Чиї права і свободи були порушені під час "святкування" 9 травня у Львові?

Вчора Янукович доручив Пшонці дослідити львівські події. Як буде Генпрокурор це робити, побачимо. А поки-що попробуємо дослідити самі. В хронологічному порядку.

04.02.2011 У Львові не буде Дня Перемоги. Відзначатимуть Свято Героїв 10 травня. Таку пропозицію 4 лютого озвучив на виконкомі Львівської міської ради секретар ради, Василь Павлюк. "Зі слів прем'єра Росії Володимира Путіна, Україна проходила десь мимо Другої світової війни, а перемогла Росія", – сказав Павлюк. Він наголосив, що усі, хто боровся за незалежність України і перемогу у війні, є героями.

11 квітня 2011 Янукович назвав поганим рішення не святкувати День перемоги у Львові. "Я за те, щоб ніколи не забували тих, хто для нас створив цей день", – сказав Президент.

Через кілька днів після цього, 15/04/11 ЗМІ повідомили, що до Львова з Криму привезуть велетенський червоний прапор.

19 квітня 2011 Верховна Рада приймає постанову "До 65-ї річниці Нюрнберзького трибуналу над фашистськими злочинцями", в якій зокрема сказано: "Аморальними є намагання покласти на СРСР рівну з гітлерівською Німеччиною відповідальність за її розв'язання і тим самим виправдати нацистів..." (так вона відреагувала на відповідну Резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи).

21 квітня 2011 відбулося дві події, які мають стосунок до досліджуваних процесів:

1. Верховна рада зобов'язала вивішувати червоні прапори на День Перемоги. Закон передбачає використання копій прапора перемоги під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги, які проводяться органами державної влади, місцевого самоврядування, організаціями, в День Перемоги і інші дні, пов'язані з подіями Другої світової війни. Також закон передбачає офіційний підйом у День Перемоги копій прапора перемоги на будівлях, флагштоках поряд з державним прапором Україна.

2. Міськрада Львова заборонила символіку СРСР та комуністичну символіку. Це рішення підтримав 71 депутат. Відповідно до документу, заборонено також розміщення символіки СРСР та комуністичної символіки на будівлях державних установ і комунальних підприємств Львова. Також заборонено використання відповідної символіки під час проведення масових заходів.

04 травня 2011 Янукович сказав, що підпише закон про червоний прапор. Він висловив переконання, що прапор, який майорів на Рейхстагу в 1945 році, є символом Перемоги. Також він підкреслив, що з цим прапором учасники Великої Вітчизняної війни йшли до Перемоги, тому "він має використовуватись на свято разом із державним прапором".

Тут варто зауважити, що державні символи України передбачені ст. 20 Конституції України. Для зміни Конституції 260 депутатських голосів замало. Крім того, прийнятий Верховною Радою закон вступає в колізію з Указом Президента Ющенка про ліквідацію символів тоталітаризму.

06 травня 2011 Суд заборонив проведення заходів на 9 Травня у Львові. В рішенні суду, зокрема, міститься формулювання "повністю задовольнити позов Львівської міської ради до політичних партій та громадських організацій щодо заборони масових акцій Дев'ятого травня".

Коментуючи рішення суду, міський голова Андрій Садовий під час засідання виконкому міськради порадив усім політичним партіям, які планували заходи на цей день, залишитись вдома.

Ну а подальші події нам відомі. Політичні партії і громадські організації проігнорували рішення суду і не дослухалися до порад міського голови і сталося те, що сталося.

Чи зможе дослідити львівські події Генпрокурор Пшонка? Сумніваюся. Думаю, він для цього не має достатньо повноважень. Бо колізії створені колективними органами, які як відомо до відповідальності притягнути не можна. А породжені вони тим, що ці органи (Верховна Рада України і деякі місцеві представницькі органи влади) по-різному бачать історичні події. І не лише Другої Світової – Великої Вітчизняної, а й до них. Починаючи з Мазепи. І в залежності від такого різного бачення приймають взаємно антагоністичні рішення.

Цю проблему повинні вирішувати ті органи влади, які приймають політичні рішення. А рішення влада повинна приймати відповідальні, зважені, непровокативні.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua