Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/4d8e00ccca67d/

Як будемо святкувати день перемоги?

Ігор Бурдяк | 26.03.2011 17:05

Офіційним підняттям червоного прапора вітатимуть цього року ветеранів Другої світової війни у Житомирський області, в Одесі та у Севастополі. Таке рішення ухвалили депутати відповідних місцевих рад.

Як будемо святкувати день перемоги?
Тим часом група народних депутатів на чолі з комуністом Петром Цибенком запропонувала до розгляду Верховної Ради законопроект, що передбачає підняття комуністичного прапора на 9 травня по всій країні. На думку представників парламентської більшості, ухвалення цього документа сприятиме єднанню суспільства. В опозиції ж переконані: реакція громадян може бути зворотною.

Ось як коментують цю ініціативу політики різної політичної орієнтації.

А що ж наші колишні співмешканці СРСР?

В Росії федеральний закон "О Знамени Победы" прийнятий Державною Думою 7 травня 2007 року.

У Литві в червні 2008 парламент прийняв закон, що зрівнює нацистську і радянську символіку і забороняє її публічне використання: вона "може сприйматися як пропаганда нацистських і комуністичних окупаційних режимів". "Заборонено демонстрування прапорів і гербів, знаків і уніформ нацистської Німеччини, СРСР, Литовської РСР, а також відповідної символіки, що була складовими частинами атрибутики" диктаторських режимів". Окремим рядком прописана заборона на використання " символів і уніформ нацистських і комуністичних організацій".

Аналогічні закони діють в інших прибалтійських республіках і в Грузії.

В 2009 році ці рішення були підвищенні в їхній легітимізації, оскільки ОБСЄ прийняла постанову "Європейська свідомість і тоталітаризм". Організація запропонувала 23 серпня оголосити Загальноєвропейським днем пам'яті всіх тоталітарних і авторитарних режимів.

Президент Ющенко видав Укази від 28.03.2007 N250/2007, та від 25.09.2008 р. N856/2008 "Про демонтаж та ліквідацію символів тоталітаризму, пам'ятників та пам'ятних знаків...", і їх до сьогодні ніхто не відмінив.

То чи доречно нам копіювати Росію, враховуючи крім всього іншого і те, що за словами їхнього прем'єр-міністра вони й без нас справилися б з гітлерівською Німеччиною?


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua