Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   українці   апеляційний суд м. Києва   свобода слова   цензура   Фіто   видавництво Фіто   Зубицька   Наталія Зубицька   суддя Микола Панченко   суддя Олена Кабанченко   суддя Оксана Желепа   тиск на ЗМІ   погрози журналістам   закриття газети   газета зелена планета

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЄВА ЗАБОРОНЯЄ ГАЗЕТИ!

Юрій Самсон | 10.02.2011 14:52

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

9 лютого 2011 р. Апеляційний суд міста Києва під головуванням судді Панченка Миколи Миколайовича створив небезпечний для України прецедент, за яким правлячий режим відпрацьовує механізм закриття будь-яких ЗМІ і за будь-якими надуманими приводами

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЄВА ЗАБОРОНЯЄ ГАЗЕТИ!
ПРЕС-РЕЛІЗ

Київ, 10.02.2011

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЄВА ЗАБОРОНЯЄ ГАЗЕТИ!

В Україні створено небезпечний прецедент, за яким правлячий режим відпрацьовує механізм закриття будь-яких ЗМІ і за будь-якими надуманими приводами.

9 лютого 2011 р. Апеляційний суд міста Києва під головуванням судді Панченка Миколи Миколайовича, за участю суддів Кабанченко Олени Антонівни та Желепи Оксани Василівни вдруге за останні 8 місяців наклав арешт на тиражі газет та журналу видавництва "Фіто" на невизначений строк.

Попередній арешт за заявою власниці ЗМІ Голови політичної партії "Зелена планета" Зубицької Наталії Петрівни (народна цілителька Наталя Земна) було накладено (а за місяць скасовано) Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва (суддя Шкоріна Олена Іванівна) від 21 червня 2010 року, якою суд до закінчення розгляду справи по суті (справа вже триває вісім місяців) заборонив друкувати і розповсюджувати видавництву "Фіто" друковані ЗМІ (дві газети та журнал).

Головуючий суддя Микола Панченко обмежив право журналістів та редакції газет надати розгорнуті пояснення, використовуючи положення, за яким ухвалу апеляційної інстанції в частині "забезпечення" позову в касаційному порядку оскаржити не можна, разом зі своїми колегами фактично виніс рішення, яким наклав заборону на професію журналістам на невизначений строк. У ході слухання суддя Панченко кинув репліку, що арешт тиражів і заборона друку газет – явище тимчасове, до закінчення розгляду позову власниці торгівельної марки газети, яка співпадає із назвою газети по суті. Але ж в реаліях українського судочинства процес може тривати безкінечно довго.

Таким чином на неполітичних газетах відпрацьовано механізм, за допомогою якого будь-яка зацікавлена особа (власник ЗМІ, політик, чиновник, бізнесмен тощо), що має адміністративні чи фінансові важелі впливу на той чи інший місцевий суд та можливість у подальшому отримати бажане рішення в апеляційній інстанції під цілком "законним" (з точки зору ЇХ права) приводом накласти безстрокову заборону на діяльність будь якого ЗМІ на невизначений строк, як "запобіжний захід" до вирішення любого спору по суті. Навіть якщо пізніше буде ухвалене рішення на користь ЗМІ, то заборона на його діяльність залишатиметься цілком законною. Цікаво, чи багато телевізійних каналів, радіостанцій, окремих програм чи друкованих ЗМІ можуть собі дозволити не спілкуватись зі своїми споживачами впродовж років українського "розгляду справи по суті".

Тобто, подавши під будь-яким приводом заяву "своєму" судді (у випадку з позовом Зубицької до журналістів фігурувало використання її фотографій в газетах та зареєстрованої на неї торгівельної марки "Зелена планета" цих ЗМІ), без запрошення відповідачів (як в нашому випадку – заява про забезпечення позову розглядалась на наступний день після її подання без повідомлення видавництва чи журналістів), можна зупинити вихід в ефі чи то окремих передач (наприклад, якщо Ви є власником торгівельної марки "ТСН" чи "Подробности недели"), відімкнути будь-яку радіостанцію (якщо на думку юристів зацікавленої в припиненні трансляції особи та використала пісню з порушенням авторських прав), або накласти арешт на друк та заборонити розповсюдження газет та журналів (як у випадку з нашим видавництвом), якщо ті "без дозволу" опублікували чиїсь фото.

Закликаємо колег-журналістів та всіх небайдужих, поки така судова практика не стала нормою, не тільки розповсюдити цю інформацію, але солідаризуватись з журналістами нашого видавництва для припинення судового свавілля, допоки судді панченки не підписали відповідні ухвали щодо ваших ЗМІ. Бо такі ухвали (дивіться в додатку) "оскарженню не підлягають".

Наостанок – на згадку (цитується надто часто, але від того ані історичної, ані соціальної значимості не втрачає):

"Коли вони прийшли за комуністами, я – мовчав, бо я не комуніст. Коли прийшли за католиками, я – мовчав, бо я не католик. Коли прийшли за євреями, я – мовчав, бо я не єврей. Коли прийшли за мною – вже не було кому мене захищати" (Мартін Німьоллер)

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua