Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

На пікеті під консульством Росії у Львові політику Москви назвали неосталінізмом

jurko | 21.01.2011 01:19

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Неосталінізм, неоколоніалізм та махровий шовінізм – такі характеристики політиці Росії щодо нацменшин дали сьогодні, 20 січня, організатори пікету під стінами Генерального консульства Російської Федерації у Львові.

На пікеті під консульством Росії у Львові політику Москви назвали неосталінізмом
20 січня 2010 р. Пікет проти утисків українців, як нацменшини у Росії під стінами Генерального консульства Російської Федерації у Львові

Пікетувальники тримали плакати з написами: "Росія! Руки геть від українців!", "Кремль! Де повага до українців у Росії?"

Приводом для пікету слугувало вилучення з Бібліотеки української літератури у Москві книг, газет та журналів, у яких, за словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, містилися націоналістичні ідеї.

Причина, що змусила учасників гостро зреагувати на перипетії з бібліотекою, значно глибша – вони вбачають у діях уряду Росії дискримінацію українців як національної меншини.

Прес-секретар обласної організації "Наша Україна" Ростислав Коваль озвучив вимоги організаторів пікету: "Ми зібрались тут, щоб висловити протест проти урізання прав нацменшин російським урядом. Ми вважаємо за необхідне вручити Генеральному консулу Російської федерації Євгену Гузєєву лист, в якому просимо роз'яснити, що мається на увазі під терміном "націоналістична література". Очікуємо від нього конкретних критеріїв, згідно яких книга повинна оцінюватись на "націоналістичність".

Під час пікету народний депутат від НУ Володимир В'язівський передав Генконсулу РФ у Львові Євгенію Гузєєву листа з вимогами та книжку академіка Вишинского "Судебние речи".

За словами В'язівського, лист містить занепокоєння з приводу порушення національних прав української громади в Росії. А також заклик назвати чіткі критерії, за якими ту чи іншу книгу можна вважати джерелом націоналістичних ідей. Таким чином ЛОО "Наша Україна" відреагувала зокрема на вилучення з Української бібліотеки в Москві книжок, що можуть містити націоналістичні ідеї.

Натомість книга "Судебник речи", за словами народного депутата, має нагадати Євгену Гузєєву, що тоталітарний режим не повинен більше існувати.

"Як тільки ми отримаємо відповідь від Генерального консула, ми будемо знати, які книжки можна передавати до Росії. Ми хочемо знати, чи можна передати "Кобзар" у повному виданні з віршем "Розрита могила", – зазначив В'язівський, додаючи, що він чекатиме відповіді зі списком забороненої літератури.

Своєю чергою представник громадсько-патріотичного об'єднання "Українська справа" Юрій Антоняк наголосив, що учасники пікету сприймають теперішні дії російського уряду як "неосталінізм, чекізм, і махровий шовінізм". Також він вказав на те, що окрім ситуації з Українською бібліотекою в Москві, в Росії є спроби закрити Об'єднання українців Росії, а низка вбивств українських активістів у Росії не отримала належної уваги з боку російських правоохоронних органів.

"В Україні діє низка екстремістських проросійських організацій. На превеликий жаль, правоохоронні органи, Служба безпеки України і всі інші компетентні інстанції в Україні абсолютно не звертають на це уваги", – заявив Антоняк під час пікету Генерального консульства РФ у Львові 20 січня.

За його словами, є величезний перелік "братств" та "землячеств", які виступають з відверто екстремістськими лозунгами, ставлять під сумнів територіальну цілісність України, вимагають передачі тих чи інших українських територій Російській Федерації, і на це, безперечно, мусить бути реагування на офіційному державному рівні.

"Ми не очікуємо цього від сьогоднішньої промосковської влади, яка, фактично, здійснює щодо українців в Україні ту саму політику, яку здійснює влада Російської Федерації щодо української національної меншини в Росії. Але ми доступними нам методами громадської дії, громадської непокори і громадського тиску будемо добиватися, щоби та ситуація мінялася в належному напрямку", – зазначив він.

За матеріалами ЗІК, Галінфо

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua