Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

...а то лише грали сім-сорок?

Андрій Рибалко | 23.11.2010 14:08

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
5

Не буває революцій через шкурні інтереси. Можна помирати за віру, ідею Свободи, Ідею Нації. Але я не бачив людини готову жертвувати собою чи йти на барикади за єдиний податок.
Можливо я помиляюся, але здається, що вожді Майдану 2.0 готові зрадити своїх ще більш швидко, ніж вожді Майдану 1.0.


Не хотілося у вчорашній День Свободи писати щось скептичне. Хотілося, щоб історія повторилася. Або ще краще – це стало новою історією.

Вцілому в антиподаткових протестів є великий позитив – вперше з 2004 року ми бачимо народну стихію, а не симулятивні псевдопротести. Вибачайте на слові, але хотілося ригати, коли опозиційні партійні вожді приводили на акції під ВР своїх проплачених ПТУшників із партійними прапорами. Після 11 травня я та багато інших зареклися їздити на такі "протести".

Звісно, важко судити про те, що відбувається у Києві, сидячи в Сумах, але із трансляцій на Твіттер, записів у блогах, новин складається певне враження. Цитата "Ми думали, що це революція, тому стали революціонерами, а то лише грали сім-сорок" напевно і тут є актуальною. Ну не буває революцій через шкурні інтереси. Можна помирати за віру, ідею Свободи, Ідею Нації. Але я не бачив людини готову жертвувати собою чи йти на барикади за єдиний податок.

Можливо я помиляюся, але здається, що вожді Майдану 2.0 готові зрадити своїх ще більш швидко, ніж вожді Майдану 1.0. Поступки, переговори розпочалися вже в перший день. З таким почином на наступний день логічною була б капітуляція. При чому влада бачить готовність лідерів спротиву задовольнятися малим. Напевно буде показовий компроміс, який влаштує найбільш сильніші лоббі-групи. Щодо слабких... А з слабкими ніхто ніколи і не рахувався.

А ще цікаво, про що думали політики, які вчора виступали зі сцени? Чи не виникало питання до самих себе, чому на їх заклики не виходить така кількість людей? І чому ці люди не хочуть бачити партійні прапори. Принаймні у Тимошенко мало б виникнути відчуття, що в 2010 році 22 листопада – вже не її свято.

Ще трохи і опозиційні партії взагалі залишаться осторонь протестних рухів. Будь-яких.

Українська правда пише, що зараз на Майдані близько сотні людей. Невже все так швидко скінчилося? Чекатимемо, що після дощу вийде більше.

Ну і на завершення певна доза оптимізму: у 1648 році все теж починалося лише з особистої образи одного шляхтича на іншого. А всю серйозність ситуації керівники держави усвідомили лише тоді, коли стотисячне військо готове було йти на столицю.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua