Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Молдова швидше йде до ЄС, ніж Україна.

Ігор Бурдяк | 17.10.2010 09:32

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
2

Молдова досягла в 2010 р. вражаючого, величезного прогресу у відносинах з Європейським союзом.
Водночас останні заяви представників української влади і Єврокомісії про розблокування переговорів в питанні зони вільної торгівлі насправді не відповідають дійсності.


Молдова досягла в 2010 р. вражаючого, величезного прогресу у відносинах з Європейським союзом.

Таку заяву зробив в Кишиневі директор з питань Східної Європи, Південного Кавказа і Центральної Азії Європейської комісії Гуннар Віганд після завершення четвертого раунду переговорів за угодою про асоціацію Молдова – Євросоюз. Він наголосив, що більшість розділів угоди вже опрацьовані, а 13 січня 2011 р. в Брюсселі пройде п'ятий раунд переговорів, де будуть обговорені решта пунктів. У наступні тижні ЄС дасть Молдові ряд рекомендацій, щодо переговорів про зону вільної торгівлі.

Г.Віганд зазначив, що представники Брюсселя і Кишинева впевнено ведуть дискусії з питання лібералізації віз для молдавських громадян, і цей процес буде для Молдови коротшим, ніж для інших країн.

Представник Єврокомісії заявив також, що ЄС сприятиме врегулюванню придністровського конфлікту. Він вітав той факт, що Молдова ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, і стала 114-ою державою – членом Міжнародного кримінального суду. Г.Віганд зазначив, що це свідчить про величезний крок у процесі співпраці з ЄС.

Молдова і Європейський союз, нагадує РосБізнесКонсалтинг, почали переговори про підписання угоди про асоціацію з ЄС в січні 2010 р., а 15 червня 2010 р. – переговори про лібералізацію візового режиму, кінцевою метою яких є надання громадянам Молдови безвізового режиму поїздок в ЄС.

А Україна, на жаль, не має тут таких успіхів.

Глава українського уряду Микола АЗАРОВ під час свого візиту до Брюсселя цього тижня намагався підняти "проєвропейський рейтинг" української влади.

Таку думку висловив експерт Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей ШЕПТИЦЬКИЙ. "З одного боку те, що цей візит проходить через півроку, не свідчить про особливу зацікавленість АЗАРОВА співпрацею з ЄС, але з іншого боку свідчить, що, можливо, він хоче змінити свій цей імідж", – сказав експерт.

Аналітик відзначив, що призначений прем'єром у березні цього року М.АЗАРОВ під час свого першого візиту намагався продемонструвати готовність українських властей реалізувати реформи, які наблизять державу до європейських стандартів.

Зокрема, глава уряду розповідав про новий Податковий кодекс, закликав європейців більше писати про Україну і вітав допомогу європейських політиків у діалозі української влади й опозиції.

"Видно було, що АЗАРОВ хоче підняти свій і український рейтинг", – сказав ШЕПТИЦЬКИЙ. Разом з тим аналітик звернув увагу, що в реальних справах, серед яких він назвав створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом й ухвалення дорожньої карти введення безвізового режиму, відсутній значний прогрес. Він відзначив, що в середовищі польських експертів створилося враження, що останні заяви представників української влади і Єврокомісії про розблокування переговорів в питанні зони вільної торгівлі насправді не відповідають дійсності. "Вирішили продемонструвати якийсь рух (у переговорах), щоб не було скандалу на саміті (Україна-ЄС 22 листопада) ", – сказав він. А.ШЕПТИЦЬКИЙ також позитивно оцінив заяви М.АЗАРОВА про необхідність надання карти введення безвізового режиму для українців на саміті в листопаді, наголосивши, що відсутність чітких коментарів з боку європейських політиків скоріше свідчить, що даний документ не буде підписаний.

Ще зовсім недавно економіка України була успішніша від молдавської. А сьогодні...

Відоме британське видання The Economist надало свій прогноз економічного розвитку країн Європи в 2010 році. З 30 європейських держав, економіки яких проаналізувало The Economist, Україна опинилася на останньому місці за очікуваним валовим внутрішнім продуктом на душу населення (за паритетом купівельної спроможності). Цей показник країни в 2010 році становитиме 6,4 тис дол, пише "Дело".

Це приблизно удвічі менше, ніж у Румунії – країні, яка посідає передостаннє місце (11,7 тис дол). І майже вдев'ятеро менше, ніж у Норвегії, яка і далі утримувати лідерство (56,7 тис дол). Ба більше, цей прогнозний показник для України істотно знижений порівняно з прогнозом на 2009 рік – 6,4 тис дол проти 8,2 тис дол.

Очевидно, що така низхідна динаміка пов'язана з песимістичними очікуваннями випуску товарів і послуг, а також інфляцією в Україні. "Якщо прогноз дає різке зниження ВВП з ПКС на душу населення, це однозначно свідчить про велику інфляцію", – каже начальник управління фінансових послуг Центру казначейства й інституційного бізнесу Ерік Найман.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua