Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Ген Валуєва   Азаров   українська мова   неїстівні гриби   Тимошенко

Про ген Валуєва та умовно-їстівні гриби

paliychuk | 22.09.2010 11:21

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Боротьба з українською мовою – серйозна небезпека з боку нової влади в Україні.

Про ген Валуєва та умовно-їстівні гриби
Зовсім недавно всюдисущий речник ПР Михайло Чечетов оповістив, що 60 відсотків громадян України думають російською мовою. До певної міри, може, воно й так – людська думка схильна пререскакувати у той чи той спосіб словесного вираження. Та пан Чечетов не пояснив, чому таке відбувається. А варто було б.

Століттями цивілізаційна та державна інформація надходила для українця нерідною мовою. Упала на півдорозі і щедро полита кров'ю надія 1917 року: українській мові в СРСР було відведено вторинну, безперспективну роль. То був час, коли наші імениті філологи зніяковіло пояснювали: українська мова цю сферу чи галузь не обслуговує. Що далі, то більше: центральне партійне керівництво розпорядилося вчити російську мову у школах інтенсивніше і в кращих умовах, ніж рідну українську, і таким чином відверто продовжило політику царату на "обрусєніє края".

А що робить для національного відродження теперішня умовно-українська влада? Скільки засобів масової інформації нашою рідною мовою відкрили умовно-українські олігархи?... О, вони так зримо асоціюються з умовно-їстівними грибами, які успішно освоїли щедру українську землю.

Але найбільше нас вражає прем'єр-міністр Микола Азаров. Наперед винесемо за дужки економічне питання: припустімо, цей калузький "варяг" справді може навчити українця, як треба господарювати. Але чому він так одразу взявся боротися з українською мовою? Інший на його місці або виконував би свої немилі обов'язки, тобто якось відроджував би мову аборигенів у їхній нібито незалежній державі, або хоч уникав би цієї дражливої для себе теми.

Ні, пан Азаров хоче більше. Він воліє бачити Україну в такому мовно-правовому полі, де б ні він, ні кожний наступний пошукач високих посад не парився навіть над клаптиком україномовного тексту. Для цього і робить зустрічні кроки вже заготовленому спецпроекту про мови в Україні.

Так пан Азаров скасував обов'язковий іспит з української мови при вступі до аспірантури та для отримання ступеня кандидата наук, запроваджений Кабміном Юлії Тимошенко, відмінив розпорядження її Кабміну про розвиток Українського козацтва. Не проти волі Азарова його міністр Д.Табачник скасував державний іспит з української мови для бакалаврів і молодших спеціалістів, ліквідував Сектор сприяння освіті рідною мовою у Міністерстві освіти і науки України.

Іноді можна подумати: невже пан Азаров отримав у спадок той зловісний ген Валуєва, який колись наробив стільки шкоди Україні?

Олекса Палійчук.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua