Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Із капустою – в гречку


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
4

Отже, ця братія хоче і капусту косити, і в гречку стрибати.

Коли ми з дружиною перший рік працювали в сільській школі, місцевий колгосп "виписав" усім учителям по 5 кг гречки. Ми отримали 10, бо були на різних прізвищах. В епоху тотального дефіциту це дорівнювало щастю, тим паче, що у нас була дитина... З тих пір гречана каша стала моєю улюбленою справою. А на запитання дружини, що готувати на вечерю, маю завжди одну відповідь: "Гречку!"

Ось чому мене так розчулили слова прем'єр-міністра Миколи Азарова про те, що ціни на гречку й інші крупи не повинні підніматися.

"У державі досить запасів гречки, зерна та інших продовольчих товарів, щоб компенсувати невелике скорочення врожаю, що виникло у зв'язку з аномальною посухою. Немає ніяких підстав для стрибка цін, а тим більше для дефіциту товарів на полицях магазинів", – сказав він на засіданні уряду. Це після того, як президент наказав йому розібратися з цінами.

І тут я пригадав, як, будучи першим віце-прем'єром і міністром фінансів увосени 2007 року в уряді Януковича, Азаров відзначився своїм знаменитим спічем на адресу журналістів про капусту: "Никто из вас не написал и не сказал, что, оказывается, на капусту в октябре на 20% снизились цены... Смешно? А мне кажется, не очень. Капуста в рационе наших граждан занимает очень серьезную позицию".

Отже, ця братія хоче і капусту косити, і в гречку стрибати. Тобто: наказав – і гендлярі слухняно знизили ціни. Але усім зрозуміло, що ціни знижувати ніхто не буде. Та й можновладці ні адміністративними, ні економічними методами цього не домагатимуться. А оці грізні настанови з надуванням щік – лише спроба хоч якось прикрити власну безпорадність і бездарність.

Бо в умовах дикого капіталізму адміністративні важелі взагалі не діють. Діють лише спекулятивні і корупційні схеми. Економічними ж методами нинішні урядовці діяти не спроможні у принципі, бо і не знають, що це таке і з чим його їсти – чи то з гречкою, чи з капустою... Та й за перманентної фінансової кризи ціни спинити неможливо. Як і повернутися в епоху дефіциту.

Втім, дефіцит у нас таки є. Але не гречки, а мізків. Та вони на прилавках не лежать і в коморах не гнояться.

Да-а, що не кажи, а правий був класик, який зрік: "Без Оксфордів нема Фордів". А без гречки капусти. Чи навпаки?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua