Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Коментарі
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 11:36
Можливо, не потрібно було Сенику робити такої заяви під час урочистої Академії, але раз сталося, то треба розбиратися.
Якщо відверто, то УПЦ МП є національна церква, якщо точніше, російська національна церква. Це не є одкровенням, для такого твердження є достатньо підстав. Але добре, що пан Сеник це не сказав.
Щодо РКЦ, то вона не є і ніколи не претендувала і в принципі не може претендувати на статус національної церкви. Західний патріархат, або католицька церква латинського обряду нараховує в своєму складі 25% населення нашої планети. До неї в цій чи іншій мірі належать всі нації і народності. Вона є справді католицькою, вселенською, а не національною.
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 12:35
До речі, арх. Августин старається уникати виразу "Церква" стосовно віруючих інших конфесій і навіть греко-католиків відносить до віруючих "церковної організації". Чи і я навзаєм не повинен вважати УПЦ МП церквою?
Він вважає, що УПЦ МП є "найчисельніша і найстаріша в Україні Українська Православна Церква, що народилась у Дніпровській купелі у часи святого князя Володимира".
З цим я аж ніяк не можу погодитися. УПЦ МП народилася з ухваленням Архієрейського Собору РПЦ 25-27 жовтня 1990 року.
У Дніпровській купелі у часи святого князя Володимира в 988 році народилася греко-католицька церква. В усякому разі, така назва пасувала би їй найбільше.
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 12:35
На той час була єдина вселенська (католицька) Церква. Її загальновизнаним главою був партіарх західної (римської) церкви. Останні історичні розвідки вказують на те, що більш ймовірною матірною церквою Русі була не константинопольська, а охридська. Часами вона мала тісніші стосунки з Римом, ніж з Константинополем.
Слід відзначити, що за всю свою довгу історію архиєрейське рукопокладання УГКЦ було безперервне, тоді коли московську церкву 141 рік православний світ вважав неблагодатною, до того ж Петро І більш ніж на 200 років позбавив її патріархії і священнослужителі фактично були на державній службі.
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 12:35
Так, московська церква була державною, офіційно за царя, фактично під час комунізму і сьогодні, але ніколи вона не була і не є національною українською церквою. Натомість УГКЦ, гонима всякими окупаційними режимами, а особливо в період комунізму, загнана в підпілля, вистояла, дочекалася державного визнання, але не є і не хоче бути державною – справді національна Церква Українського народу.
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 12:50
"... Мирослав Сеник піднявся у свою ложу, а в сусідній сидів у той час архиєпископ Августин, який не покинув зали, а уважно вислухав виступ також міського голови Львова та був присутній у залі під час вручення державних нагород головою ОДА. І лише з початком концерту архиєпископ із власної волі чи за чиєюсь вказівкою покинув ложу Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, що є свідченням відсутності будь-якого зв'язку між виходом із зали архієпископа та виступом голови Львівської обласної ради".
Особливого коментаря подія не потребує. Очевидно, ПР починає передвиборчу б-бу з залученням своєї церкви.
Улас Золотоноша   | 30.08.2010 13:20
Було б абсурдом стверджувати, що Московську церкву в нас хтось утискає. Навпаки, завше чомусь виникають проблеми з УПЦ КП, яку не визнає МП і зокрема Росія, позбавляючи нас мати свою власну помісну українську церкву...
Улас Золотоноша   | 30.08.2010 13:22
А згадаймо події, коли ховали патріарха-великомученика Володимира. Я сам бачив, як били кийками мирян...
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 13:53
Агов, пане греко-католик Кр-к!
Так чому московська церква нас з Вами членами церкви не вважає, а данину бере?
Не гнушается и не брезгует.
  | 30.08.2010 14:57
Я повністю поділяю Ваш 30.08.2010 12:35 і майже з 30.08.2010 12:35.
Мені тільки дивно, що Ви заперечуєте сам себе, бо з одного боку цілком слушно підкреслюєте позитив позанаціональності або Вселенськості Римокатолицької Церкви і тут же вболіваєте, що "московська церква... ніколи не була і не є національною українською церквою". Так я запитую, Ви за принцип національної церкви чи за її вселенськість?
З чим згоден, що Сеник пхається не в свою парафію.
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 15:44
Кр-к:
Так я запитую, Ви за принцип національної церкви чи за її вселенськість?
.
Східні Церкви мають іншу структуру і природу, вони приречені на те, щоб бути національними, оскільки помісну церкву організовує окрема національна одиниця – країна. РПЦ є помісною церквою, національною церквою рос. нації, а УПЦ МП, як не крути, є її складовою частиною.
У РКЦ немає поділу на помісні церкви, наприклад, австрійська дієцезія управляє парафіями, розташованими на певній території, яка не обов"язково мусить збігатися з кордонами держави. В церкві є один спільний, ідентичний обряд, відбування літургій різняться лише мовою.
Ігор Бурдяк   | 30.08.2010 15:44
Кр-к:
В Відні більшість католицьких священників не є австрійцями. Є іспанці, італійці, іспанці, індійці, негри і інші, які закінчили семінарію, як правило, в Австрії чи Німеччині, добре володіють німецькою мовою. Оскільки в Відні багато австрійців іноземного походження, то в храмах літургії правляться різними мовами. Але навіть якщо в даній церкві о 8.00 літургію відправляють, наприклад, словенською мовою, то не можна сказати, що це словенська церква, бо в 9.30 в ній можуть правити німецькою чи польською.
В США є митрополії здається всіх 16 автокефальних православних церков, але одна римокатолицька, яка належить всім римокатоликам незалежно від національності.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua