Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи утискають в Україні УПЦ МП?

Ігор Бурдяк | 30.08.2010 10:35

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Про конфлікт між головою львівської облради і архиєпископом УПЦ МП і ще про дещо

23.08.2010 пан Кр-к написав статтю "За цією межею немає співпраці, немає розвитку..." .

В ній йдеться про утиски галицькою владою православної церкви московського патріархату. Оскільки в преамбулі він чомусь зазначив: "Це особисьо для пана бурдяка і К", подаю без будь-яких власних коментарів тут, але залишаю таке право за собою під час обговорення статті матеріали цієї справи так, як її описала релігійно-інформаційна служба України (RISU).

В офіційній заяві, яку 25 серпня поширив сайт УПЦ, архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП) Августин (Маркевич) пояснив, чому залишив урочисту Академію, яка відбулася 20 серпня у м. Львові з нагоди 19-ї річниці незалежності України. Разом з ним приміщення Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької залишили і члени делегації УПЦ (МП) та представники Римо-Католицької Церкви. Архиєпископа обурило те, що голова Львівської обласної ради закликав підтримати "національні Церкви", до яких відніс лише Греко-Католицьку та "Українську Православну Церкву Київського Патріархату".

Заява архиєпископа Львівського і Галицького Августина (Маркевича)

"20 серпня цього року я, православний архієпископ Львівський і Галицький Августин, був змушений залишити урочисту Академію, яка відбулася у м. Львові з нагоди 19-ї річниці незалежності України. Разом зі мною приміщення Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької залишили і члени нашої делегації. Покинули урочистості також представники Римо-Католицької Церкви.

Це отримало широке висвітлення в українських та закордонних ЗМІ. Не лише віруючі, але й журналісти та представники громадськості звертаються до мене з висловленням подиву, прохаючи пояснити причину інциденту.

В ситуації, що склалася, вважаю за необхідне виступити з офіційною заявою, щоб роз'яснити мотиви моїх дій, а також дати оцінку тому, що трапилось напередодні святкування Дня незалежності України у м.Львові. У зв'язку з цим, хочу офіційно заявити: урочисте зібрання я залишив на знак категоричного протесту проти висловлювань голови Львівської обласної ради п. Мирослава Сеника. У своєму виступі п. Сеник, якого я раніше знав як цілком нормального і тверезого політика, досить несподівано (принаймні, для мене) закликав присутніх підтримати "національні церкви", до яких відніс лише Греко-католицьку церкву та "Українську православну церкву Київського патріархату".

Можна було б (при великому бажанні) списати ці, м'яко кажучи, некоректні висловлювання на рахунок якогось душевного зриву тощо. Однак, свої скандальні заклики п. Мирослав Сеник повторив слово у слово в інтерв'ю Львівському телебаченню в день самого свята, 24 серпня!

Залишимо осторонь проблему вкрай складних стосунків між вірними Української Православної Церкви і послідовниками згаданих церковних організацій, звернемо увагу лише на поведінку голови обласної ради.

Насамперед, обурення викликає той факт, що державний посадовець допустив кричущу безтактність і відсутність поваги до всіх інших релігійних конфесій України (крім вказаних), яким п. М.Сеник на свій розсуд відмовив у статусі "національних". Напевне, останніми для нього можуть бути лише ті, які проповідують войовничий націоналізм і поділяють єдиний український народ на "расових галичан" і "національно несвідомих східняків". Голову Львівської облради не збентежило навіть те, що до переліку "національних" не потрапила найчисельніша і найстаріша в Україні Українська Православна Церква, що народилась у Дніпровській купелі у часи святого князя Володимира.

Своїми словами п. Сеник не лише образив православних, римо-католиків, протестантів, юдеїв, мусульман та інших, які, безумовно, є не меншими патріотами, ніж дорогі йому греко-католики чи прихильники колишнього митрополита Київського і всієї України Філарета (Денисенка).

Набагато гіршим є інше: своїми висловлюваннями посадовець, по суті, перекреслив можливість конструктивної співпраці з релігійними конфесіями – бо хто з них тепер повірить у можливість співпраці із людиною, яка в день всенародного торжества без найменшого збентеження відкрито декларує печерні принципи, що є несумісними з вченням жодної із традиційних релігій?

У тому, що відбулося, очевидно, є ще один важливий аспект. Із висловлювань п. Мирослава Сеника випливає, що він не визнає фундаментальних цінностей, на яких має будуватися релігійне життя у сучасній Україні. Голова обласної ради, всупереч Конституції України, не вважає, що усі діючі державні релігійні організації є рівними перед законом. Він, очевидно, не визнає також іншого вкрай важливого конституційного принципу – відокремлення Церкви від держави. Таким же брутальним порушенням українського законодавства є те, що п. Сеник вважає можливим втручання держави в релігійне життя. Вражає, що подібне кричуще нехтування Закону, свою відверту заангажованість і упередженість публічно і зухвало демонструє в день головного державного свята країни саме той, хто перший повинен стояти на захисті законності у нашому регіоні.

У знак протесту проти такої, вкрай образливої, поведінки голови облради я і залишив урочисту академію з нагоди Дня незалежності України.

Нарешті, обставини спонукають мене заявити про те, що Мирослав Сеник своїми безвідповідальними і провокаційними висловлюваннями змушує засумніватися: чи справді він відповідає високій посаді голови Львівської обласної ради, на яку його було обрано депутатами – представниками населення м. Львова і Львівської області?"

Як вже повідомлялося, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник у вітальному слові 20 серпня під час урочистої академії з нагоди 19-ї річниці Незалежності України у Національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької закликав підтримати національну Церкву. Мирослав Сеник конкретизував: "Ми повинні підтримати свою національну Церкву, а такими церквами я вважаю Українську Греко-Католицьку Церкву і Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Ми повинні дбати про освіту своїх дітей. Ми повинні дбати про майбутнє. Перед нами дійсно дуже важка праця, і я хотів би, щоб ніхто з нас не опускав рук. Здається, що та праця є не для людських сил. Пам'ятаймо слова Святого Письма: "У людей це неможливо, а в Бога все можливо"

Це було 26 серпня цього року.

На наступний день появилася Заява від голови Львівської обласної ради:

Голову Львівської обласної ради Мирослава Сеника здивувала заява архиєпископа Львівського і Галицького УПЦ (МП) Августина. Про це йдеться у коментарі, оприлюдненому 26 серпня прес-службою Львівської облради.

На думку Мирослава Сеника, така заява не має жодних підстав, містить інформацію, що не відповідає дійсності та підриває авторитет і репутацію як архиєпископа Августина, так і всієї Української Православної Церкви Московського Патріархату.

"Такою, що не відповідає дійсності, є інформація, поширена деякими ЗМІ, які, очевидно, були введені в оману, про те, що на знак протесту після виступу голови обласної ради архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП) Августин залишив урочисту академію з нагоди Дня Незалежності України. Після виступу голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник піднявся у свою ложу, а в сусідній сидів у той час архиєпископ Августин, який не покинув зали, а уважно вислухав виступ також міського голови Львова та був присутній у залі під час вручення державних нагород головою ОДА. І лише з початком концерту архиєпископ із власної волі чи за чиєюсь вказівкою покинув ложу Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, що є свідченням відсутності будь-якого зв'язку між виходом із зали архієпископа та виступом голови Львівської обласної ради", – зазначено в коментарі облради.

У ньому сказано: "Та й для виходу архиєпископа не було підстав, адже голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник у своєму виступі у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької назвав Українську Греко-Католицьку Церкву та Українську Православну Церкву Київського Патріархату такими, що найбільше відповідають суті національної Церкви. При цьому ніяким чином не порушуючи чинне законодавство України, не ображаючи жодної Церкви, не протиставляючи національності. Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник завжди з великою повагою ставиться і до Римо-Католицької Церкви, і до Української Автокефальної Православної Церкви, і до Вірменської Апостольської Церкви та інших Церков.

Важливим також є той факт, що архиєпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Августин у своїй заяві неодноразово акцентував увагу на відокремленні Церкви від держави, що є одним із постулатів Конституції України, сам, натомість, даючи оцінку найвищій посадовій особі місцевого самоврядування, намагається втручатися в справи державні і мирські".

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник не хоче оцінювати заяву, яка, очевидно, має провокаційних характер, а лише наголошує, що за всю багатовікову історію в Україні ніколи не було державних церков. А оцінку діяльності тієї чи іншої церкви, яка діє на території нашої держави можуть давати лише її прихожани – громадяни України.

Мирослав Сеник вважає, що втручання церкви в політичні справи не відповідає фундаментальним цінностям, на яких має будуватися релігійне життя в сучасній Україні та унеможливлює конструктивний діалог між усіма релігійними конфесіями.

На думку голови Львівської обласної ради, така безпідставна реакція архієпископа Львівського і Галицького Української Православної Церкви Московського Патріархату Августина є ніщо інше, як прояв чорних піар-технологій виборчої кампанії до органів місцевого самоврядування, метою яких є дискредитація найвищого органу місцевого самоврядування Львівщини та його керівництва", – йдеться у повідомленні прес-служби.

Як вже повідомлялося, архиєпископ Львівський і Галицький Августин висловив своє обурення з приводу заяви голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника про те, що слід підтримувати Національін церкви, назвавши такими Греко-Католицьку Церкву та Українську Православну Церкву Київського Патріархату.А пана Кр-ка просив би прокоментувати, чому призначений коаліцією Микола Азаров вишкрібує гроші в усіх платників податків на спонсорування

дорогої Януковичу церкви.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua