Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи мають українці порох в порохівницях?

Ігор Бурдяк | 16.08.2010 08:52

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Сьогодні Київський апеляційний адмінсуд буде розглядати справу про надання частот і ліцензій 5 каналу, ТВі та ще 14 телекомпаніям.

Президент України Віктор Янукович заявив, що він за свободу слова в Україні, він хоче, щоб п"ятий канал був, але не хоче і не може втручатися в діяльність суду як окремої гілки влади.

Пригадую той час, коли парламент прийняв зміни до закону про формування коаліції. Тоді теж Янукович сказав, що підписує закон, але остаточну крапку поставить конституційний суд.

Наш президент здобув собі імідж людини, не обізнаної в багатьох сферах людської діяльності. Він тепер використовує той "здобуток", залишаючи остаточне рішення ніби-то незалежній судовій владі? Ніби-то, бо ми знаємо, що судді тепер як вогню бояться вищої ради юстиції, практично сформованої президентом. Подарунок від Портнова, колишнього головного юриста Тимошенко.

Це і є причиною неконституційних і незаконних, прямо скандальних судових рішень щодо формування коаліції "тушок", тиску не свободу слова, переслідування опозиційних ЗМІ, заборони протестних мітингів, демонстрацій, пікетів,активізації діяльності МВС і СБУ, які беруть на себе невластиві їм функції політичної поліції.

А гарант конституції свої обов"язки виконує справно. За всіма рішеннями стоять постанови суду, СБУ, МВС. Правильні вони чи ні? А як я можу знати? Самі ж казали, що я не знаю ні історії, ні літератури, ні географії... а тут юриспуденція... це ж ще складніше... але все законно... самі ж мене обрали...

Правда, є ще репортери поза нашими кордонами, лєхи валєнси і таке інше. Але із своїм статутом нехай вони до нас не лізуть. Ми суверенна держава!

Сьогодні Київський апеляційний адмінсуд буде розглядати справу про надання частот і ліцензій 5 каналу, ТВі та ще 14 телекомпаніям.

Напередодні представники "5 каналу" i телеканалу ТВi заявили, що побоюються, що на Київський апеляцiйний адмiнiстративний суд i його голову чинитимуть тиск з метою швидкого розгляду й ухвалення "однобокого" рiшення у справi про позбавлення телеканалiв частот.

За iнформацiєю телевiзiйникiв, розгляд справи в цьому суді запланований на 16 серпня 2010 року. Однак, наголошується у зверненнi, "5 канал" i ТВi не отримали жодної судової повiстки з визначенням дати, часу i мiсця розгляду справи.

Окружний адмiнiстративний суд Києва у повному обсязi задовольнив вимоги групи телеканалiв "Iнтер", яка оскаржувала рiшення Нацiональної ради з питань телебачення i радiомовлення вiд 27 сiчня 2010 року про видiлення телеканалам ТВi i "5 канал" додаткових частот для мовлення.

Колективи трьох українських телеканалів – 5-ий, ТВі та ТРК "Чорноморська" – для привернення уваги суспільства до загрози свободі слова та основам демократії в Україні, 14 серпня з 19 до 20 години провели попереджувальний ефірний страйк.

Три телеканали виступили 14.08.2010 року з заявою.

"За останні місяці ми бачимо систематичні спроби знищення свободи слова, вільних ЗМІ, монополізацію інформаційного простору, які здійснюються представниками нової української влади", – мовиться у заяві журналістів.

"Наразі засвідчено і оприлюднено дуже багато фактів утисків, загального наступу на права і свободи громадян, згортання демократичних свобод і прагнення до встановлення тоталітаризму в політичному і суспільному устрої країни. Ефірний страйк – це кардинальний крок, і, можливо, влада сприйме його як свою перемогу. Але нашою метою є довести суспільству, що саме такий вигляд матиме український телепростір у недалекому майбутньому, якщо ця перемога справді відбудеться", – читаємо у заяві журналістів трьох каналів.

"16 серпня 2010 року Київський апеляційний адміністративний суд під тиском може винести незаконне рішення у судовій справі про відбирання частот і ліцензій у 5 каналу, ТВі та ще 14 телекомпаній. Таке "однобічне" рішення суд може ухвалити завдяки особистій зацікавленості та необмеженій владі члена Вищої ради юстиції, голови СБУ і власника компаній-позивачів. 11 серпня арештували майно найбільшої кримської телерадіокомпанії "Чорноморська", а контрольно-ревізійне управління за рішенням суду розпочало перевіряти ТРК. Початок перевірки КРУ є реакцією влади на прес-конференцію ЧТРК та народного депутата Андрія Сенченка, на якій, зокрема, мовилося про те, що посилюється тиск на цю телерадіокомпанію напередодні місцевих виборів. Народний депутат називав прізвища начальника податкової міліції, начальника СБУ. І власне наступного дня телекомпанію почала перевіряти КРУ", – пишуть журналісти.

"Ми привертаємо увагу всіх телеглядачів та людей, які об'єктивно оцінюють події в Україні, до того, що вже післязавтра, 16 серпня, свавілля влади може торкнутися двох телеканалів – 5 каналу та ТВі, а це стане прецедентом, і коли якомусь чиновникові сподобається вже чийсь власний будинок, квартира, машина чи будь-що інше, то вже ніхто не зможе вас захистити та ніхто не зможе повідомити про таке цілковите свавілля", – попереджають журналісти трьох телеканалів.

Чи мають українці порох в порохівницях?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua