Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Навіщо Кирилові Україна?


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Московський патріарх Кирило (Володимир Гундяєв) таки накинув оком на Україну. Та й, власне, він уже почувається тут, як вдома.

Московський патріарх Кирило (Володимир Гундяєв) таки накинув оком на Україну. Та й, власне, він уже почувається тут, як вдома. В Одесі задля нього відродили резиденцію і перекривали вулиці навіть для пішоходів. Мерія Дніпропетровська виділила з міського бюджету 2 млн грн для підготовки до щастя його лицезріти. У Києві мобілізували тисячі міліціянтів і спецназівців "для охорони громадського порядку", заборонили будь-які акції протесту. Щоб ніхто й не писнув.

Верх запопадливості проявила Національна телекомпанія України (УТ-1), організувавши прямі телетрансляції з його пастирських проповідей. У свою чергу, патріарх, як справжній мордвин, зажадав, щоб йому негайно надали українське громадянство, і "позитивно" оцінив розвиток України після обрання президента Януковича.

У відповідь нова українська влада робить усе від неї залежне для зміцнення позицій УПЦ Московського патріархату (читай: Російської церкви). Останнім часом церква отримала багато приміщень, які їй раніше не належали. З боку доморощених пастирів лунають заклики скасувати реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату, а усе майно відібрати і поділити по-братськи. Як у Папандопули: це мені, і це мені, і це знову мені, і це так само мені... Для підтвердження серйозності своїх намірів підпалюють її храми. Ну прям психічна атака капелівців, яку вигадали брати Васильєви у фільмі "Чапаєв".

Ну і, звичайно, високий гість зустрівся з президентом і прем'єром любої його серцю України. Азаров запевнив гостя, що головною турботою українського уряду є Києво-Печерська лавра, яка належить Московському патріархату. У відповідь Святійший подякував "за чудові умови проведення візиту". "Його Святість із вдячністю відзначив гостинність, яку надали місцеві влади в Одесі, Дніпропетровську та Києві", – повідомляє офіційний сайт РПЦ.

Між тим політичний ідеал митрополита – "священство вище царства". У Росії він його поки що реалізувати не може – там Володимир Путін відразу покаже "кузькину мать". Він же добре знає, хто такий "агент Михайлов". А от в Україні – можна. Уже ж Януковича благословляв на президентство. Залишається небагато: громадянство – єдина православна церква – престол – і ціла країна в кишені. Треба тільки поспішити. Христос же говорив Іуді: "Що ти робиш – роби швидше..."


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua