Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
СПІЛЬНОТА УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ   Бандера. Герой України

Герой України

ЗаХар | 12.03.2010 20:59

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
5

Спроба логічної розмови з бажаючими позбавити С. Бандеру звання Героя України.

Герой України
Хоча термін "Герой України" явно походить від повстанського "Слава Україні – Героям Слава" рішення президента Ющенка про присвоєння цього звання С. Бандері продовжує збуджувати в загалові бурхливі емоції. Практично і прихильники і противники цього кроку давно вже висловили всі свої аргументи pro i contra, звичайно ж, не чуючи один одного. Тому пропоную відразу перейти до наступного питання.

Є факт – на сьогодні С.Бандера – Герой України. Чи існують юридичні підстави для позбавлення його цього звання?

Вперше Указ N 944/98 "Про встановлення відзнаки Президента України "Герой України"" був підписаний президентом Кучмою до сьомої річниці Акту про незалежність 23 серпня 1998 року

Після введення в дію Закону України "Про державні нагороди України"

основні положення Указу було перенесено до Закону, а сам цей документ скасовано.

Згідно статті 7 Указу

7. Ніхто не має права позбавити нагородженого відзнакою "Герой України" його нагороди.

Це положення помилково потрапило і до відповідної статті в Вікіпедії Насправді ж на сьогодні на Героїв поширюється загальне правило Закону

Стаття 16. Позбавлення державних нагород

Позбавлення державних нагород може бути проведено Президентом України лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом.


Отже, варіант перший -судове рішення. Певне, що на сьогодні таке можливе лише в разі визнання Верховною Радою ОУН злочинною організацією. Відповідний проект закону до неї вже внесений. Зрозуміло, що комуністи його підтримають. Але дуже сумнівно, що це зробить хтось з НУНСу чи БЮТу, більша частина литвинівців, чи навіть всі регіонали. (Щодо останніх то тут лакмусовим папірцем могла б бути інформація про наявність внутрішньофракційної опозиції останньому кадровому призначенню Д. Табачника). Тобто вірогідність прийняття такого закону дуже малоймовірна.

Друга правова можливість суто теоретично пов'язана зі статею 6 Закону

Звання Герой України присвоюється громадянам України...

Вказана норма, явно не дуже добре продумано, була закладена ще в Указі і звідти без будь-яких змін перенесена до Закону. Використати її,звичайно, можна, але тоді доведеться позбавляти звання Героя України ще ряд осіб:

-Олексі́я Проко́повича Бе́реста (*9 березня 1921, Горяйстівці – †4 листопада 1970) -, лейтенанта Червоної Армії, що встановив, разом з М. Єгоровим та М. Кантарією, Прапор Перемоги на даху німецького Рейхстагу о 21.50 30 квітня 1945.

Анатолія Павловича Шапіро (*18 січня 1913, Красноград – †8 жовтня 2005, Нью-Йорк) -під час Другої Світової Війни командира окремого стрілецького батальйону 100-ї стрілецької дивізії, учасника визволення концентраційного табору Аушвіц 27 січня 1945 року.

Тетяну Йосипівну Маркус (*21 вересня 1921, Ромни – †29 січня 1943, Київ) -учасницю антинацистського підпілля у місті Києві у 1941-1943 роках.

Кузьму Миколайовича Дерев'янко (*14 листопада 1904 – †30 грудня 1954) – українського радянського військового діяча, генерал-лейтенанта.

Михайла Івановича Василишина (*1910, Спас – †20 березня 1945, біля Ключборгу) -, воїна-кулеметника.

А також героїв -чорнобильців

- Володимира Івановича Тішуру

- Миколу Івановича Титенко

- Олександра Григоровича Лелеченко

- Василя Івановича Ігнатенко

- Миколу Васильовича Ващука

Для бажаючих поспекулювати на темі правонаступництва незалежною Україною законів УРСР нагадую Закон N 1543-XII "Про правонаступництво України", підписаний президентом Кравчуком 12 вересня 1991 рогу

Стаття 9. Всі громадяни Союзу РСР, які на момент проголошення

незалежності України постійно проживали на території України, є

громадянами України.


Всі згадані особи на 23.08.91 на території України не проживали тож і громадянами вважатись не можуть. Панове комуністи, та їх однодумці – ви берете на себе відповідальність за таке рішення?

Звичайно, за великого бажання можна щось вигадати та переломити Закон через коліно, виходячи з "політичної доцільності". Але, шановні прихильники такого кроку – ви не боїтесь що наступного разу за "прецедентним правом" такого не станеться з вами? Тому, хто сіє вітер, варто й самому чекати на більш значні атмосферні явища.

До речі – щодо цієї самої "політичної доцільності". А чи є вона? Нам твердять, що позбавлення С. Бандери – необхідний крок для порозуміння як з Росією так і з Європою. Стосовно Москви тут питань немає. Окремий український погляд на історію – річ, з позиції Кремля, не припустима. А от щодо Європи... Спроби хоча б поверхневого з'ясування генези відомого рішення Європарламенту виводять на цікаві моменти. Абсолютна більшість депутатів при голосуванні взагалі не звернула уваги на "антибандерівське" положення, а його поява в тексті -ініціатива невеликої групи представників Німеччини та Польщі. Перші, в силу історичних обставин, щойно десь залунає термін "нацизм", починають про всяк випадок активно дмухати на холодну воду, навіть не намагаючись щось зрозуміти. Другі... На жаль, хоча саме поляки свого часу винайшли чудову формулу порозуміння: "вибачаємо і просимо вибачення", серед місцевих політиків задосить і тих, хто бажає всю відповідальність, скажімо за волинську різанину, скинути на "клятих бандерівців", виставивши протилежну сторону білою та пухнастою. Не дивно, що знайшлись такі і серед польських євродепутатів. Та чи варто йти у них на повідку?

Між іншим, Європарламент лише висловив своє занепокоєння, а не вимагав скасування рішення. Ми бажаємо бігти попереду потяга? Невже нас нічого не навчив досвід останніх років, коли Україна лише за обіцянку колись десь щось врахувати поспішала виконати будь-яку забаганку європейців? Ми йшли на реальні поступки лише за поблажливе погладжування по голові. Якщо президент Янукович поспішить виконати чергову єврорекомендацію це означатиме лише одне – нас і надалі можна годувати пустими обіцянками, нічого не даючи по суті. Ви цього бажаєте?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua