Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Російської мови не існує!

Борис Бородин | 22.02.2010 14:22

-5
Рейтинг
-5


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
8

Заперечення до широко розповсюдженої української точки зору на мову держави Росія

Російської мови не існує!
Ото є в нас інститут мовознавства, що мало не кожен місяць веселить Україну новим щирим українським словом. А народ це діло так само щиро вітає, донесхочу сміючись з "пупорізок" та "межповерхових дротоходів". Поки ще царював в нас вельмишановний пан Ющенко, поспішали робітники цієї державної установи чимдуж швидше понароджувати українського новоязу. Бо ж треба кувати залізо, поки гаряче.

А що до деяких дивних помилок – прип'яли язика.

Так отож взяв на себе важливу працю нагадати державним службовцям про помилку в український мові, досі не виправлену. І хоча з'явилася та помилка давно, але я здогадуюся, чому саме вона досі не виправлена.

Перейдемо до суті справи. Хочу я запитати вас, шановні добродії, про яку таку "російську мову" ми тут, на Народній Правді, завзято сперечаємось? Тобто дуже цікаво, що ви маєте на увазі, коли використовуєте ці два слова?

Про мову, якою розмовляють росіяни? Вибачте, але яки саме росіяни? Бо й досі багато місць в Росії, де розмовляють, наприклад, татарською, святкують курбан-байрам і навіть не п'ють горілки (!). А "російською" дехто тільки документи заповнює, а дехто і взагалі не розуміє. Мало, звісно, але така Росія теж є. Таким чином, мова, яку ви називаєте "російською", не використовується усією множиною російських громадян.

Може, ви маєте на увазі державну мову Росії? Вибачте, а яку саме державну мову Росії? Бо поряд з руською мовою в Росії, як вони нам кажуть, іще 19 державних мов. Так, вони регіональні, але усі – державні. Таким чином, ця назва не точно ототожнює і державну мову Росії.

Зайдемо з іншого кінця.

Задам вам улюблене питання всіх відстоювачив єдиної і незайманої державної мови в Україні: яка державна мова в Сполучених Штатах Америки? Англійська! Молодці, сідайте. А чому англійська, коли по нашому має бути американська? Бо ж держава на ім'я Америка, то ж і мова має бути американська, чим Америка гірше за Росію?

Також цікаво уявити собі аргентинську, бразильську і чилійську мови, не кажучи вже про Венесуелу з Болівією.

І повним апофеозом такого мовознавства повстає "індійська" мова. Не хінді, прошу панства, а саме "індійська"! Блискуче!

Нарешті, станемо у третю позицію. Спробував особисто. Беремо найближчого росіянина (громадянина Російської Федерації, жінок прохання не чіпати). По роботі це в мене Олексій. Запитуємо: "А скажи-но мені, Олексій, що-небудь на російській мові!" "А я с тобой на каком языке говорю?" "Так на русском. А на российском сможешь?" Через невеличку паузу можете очікувати чого завгодно. Особисто рекомендую задавати питання через офісну перегородку. Перевірено, тому і не чіпайте цім питанням жінок.

Тобто на російський мові саме мої російські співпрацівники розмовляти не можуть. Тобто, взагалі не розуміють, що це таке.

А зараз я поясню, чому саме ця репліка знаходиться не в розділі "Юмор" і навіть не в дискусіях.

Ми тут, на Україні, називаємо мову "російською", хоча насправді вона має свою рідну назву – руська. Так склалося до нас. Як бачимо, це прикра та очевидна помилка.

Чому ж вона не виправлена?

Не можна говорити, що це дрібниці. Не можна, тому що боротьбі за зміну лише "на" на "в" відносно перебування в Україні присвячено всі роки незалежності. Таллінн я пишу з двома "Л" и двома "Н", що взагалі йде впоперек усього строю української, і програма в цьому не бачить помилки, хоча в усіх інших випадках двійні букви відкидає. Бачте, до яких дрібниць ми прискіпливо докопуємося!

Це в нас таке політично заангажоване мовознавство.

Наші мовознавці не чіпають "российский язык" тому що блюдуть вищу мету. Такою метою є приватизація поняття "Русь" і всього посагу, який йде за ним. Нема Русі окрім Київської, а князь Роман – нащадок її! Тому росіяни не можуть бути руськими і мати руську мову або руську культуру. Також і русини не можуть бути ані нацією, ані народністю, тим більш претендувати на загальну руську культуру. Бо ж єдина "правильна" руська мова – це українська, яка набагато ближча до мови київської Русі, що вже давно спромагаються довести деякі мовознавці України.

Дивним чином це співіснує з намаганням тих самих людей довести існування мало не "давніх укрів" і самоназву київської Русі не "Русь", а "Україна" з початку часів. Тобто ніхто, крім України, не має права на зареєстровану марку "Русь", а всередині України вона має бути заборонена і знищена, як помилкова і нелегітимна.

Спроби ліліпутів закрити сонце.

Це навіть не викликає жалю.

Можна закрити, але тільки на малесенькому куточку земної кулі і сидіти там у темряві. А на решті лишиться все як було: руська мова, земля руська від (спочатку!) Новагорода до Києва, навіть пам'ять про те давне шведське плем'я на ім'я "русь".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua