Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Україна після виборів без вибору – що далі?...


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
8

Пройшли вибори, на "Народній правді" начебто зарябів штиль, тож далі може й мовчати мені не варто... А втім, читайте...

Ось і президент у нас із донецьких колишніх зеків майже є (про мораль я вже й не згадуватиму, бо яка тут у біса мораль, коли вибрали собі пахана?), якого через певний час визнають як переможця, тільки якийсь він несправжній або строго по-науковому, не легітимний. Адже частина України (густонаселені індустріальні регіони) за донецькими, а значно більша частина в географічному вимірі (центр і Західна Україна) – за "білосердешними". Виборці перших – здебільшого маргіналізоване нещасне й забите населення – зневірені й зломлені морально нащадки тих, хто вижив після Голодоморів, останньої війни, а також денаціоналізовані переселенці й колишні зеки з усіх усюд (серед яких і мої дорогі земляки-старобільчани), останніх – проєвропейськи налаштовані, а в інтелектуальному відношенні значно переважають виборців донецьких...

Отже, нічого не змінилося після 2004 року. Як був розкол у суспільстві українців, завдячуючи ще Совєтам, так і залишився, не дивлячись на те, що надворі вже дев'ятнадцятий рік Незалежності. І Майдан, на превеликий жаль, нічому не навчив...

Що далі? Далі слід працювати над тим, як нам побороти інертність і значну апатію в суспільстві. Бо тих тридцять відсотків виборців, які не голосували – це таки багато для України. Додайте до тих, хто віддав свої голоси за Тимошенко, сподіваючись усе ж таки на краще. Це звичайні люди, гарні й чесні люди, яких багато серед працюючих ув моєму музеї, в сусідньому інституті, в моєму рідному Інституті археології.

Потішило й те, що ліві ортодоксальні (комуністичні й прокомуністичні) сили катастрофічно для себе втрачають свій вплив у суспільстві. І навпаки. вибори показали, що є й перші міцніючі паростки нового, незвіданого та дещо несподіваного. Багато хто з виборців віддав свій голос на користь Тігіпка, Яценюка, Тягнибока, сподіваючись на рішучі зміни в розвитку України, яка тупцюється на місці ось уже вельми тривалий час через узурпацію влади в 1991 році вічно вчорашніми – колишніми комуністами й циніками-комсомольцями з минулого. Тож майбутні парламентські вибори мають змінити обличчя Верховної Ради, куди прийдуть по-справжньому нові люди, здатні рішуче повернути курс України в бік прогресу, повернути лицем до Європи, до цивілізованого світу.

Віднині потрібно тяжко попрацювати перед виборами в парламент, у місцеві органи молодим партіям прагматиків і націоналістів, на яких значна частина виборців покладає свої надії. Не здавати стартові позиції, не зупинятися на півдорозі ні на мить, пропагувати, просувати свої ідеї в маси. І зерна, посіяні в благодатний ґрунт, обов'язково пустять потужні пагони.

А ще в нашому селі діди мої мудрі казали: од доброго коріння добрий і пагонець одійде...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua