Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Тігіпко – кандидат перехідної зони

Стрілець | 19.01.2010 21:21

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
3

Хто як має, кому дістанеться і що воно значить.

Говорять, що підтримка Тігіпка виборцями не прив'язана до карти так, як Тимошенко чи Януковича. Говорять, що Тігіпка підтримують на Заході й на Сході.

Ну що ж, усе, що говорять, варто перевірити. Тим більше, що якраз є така можливість, якраз наш добрий ЦВК видав на своєму сайті результати всіх кандидатів у розбивці по областях.

Але видав він їх у вигляді наборів таблиць, а таблиця – це така річ, що коли там більше двох-трьох цифр, то все стає важковидимим і важкозрозумілим. Тому перенесемо ті дані на карти.

Принцип переносу простий: для кожного кандидата береться окрема карта, на тій карті область, у якій даний кандидат набрав найбільше голосів, заливається чорним, область, де не набрав нічого – білим. Ну а проміжні – сірим із густотою, пропорційною одержаному відсотку голосів.

В першу чергу дивимось результати перших трьох.Для Тимошенко і Януковича картинка дуже знайома, ми її вже бачили в 2004 році. Найбільша різниця в тому, що тоді це була пара Ющенко-Янукович. Так само, як Ющенко у 2004р., Тимошенко найбільше набрада на Заході, Півночі, в центрі. Янукович, як і тоді – на Півдні та Сході.

А що ж наш Тігіпко? По карті добрк видно, що нерівномірний розподіл набраних голосів по території у нього теж, на жаль, нікуди не дівся.

Але! Але він явно інший, ніж у Тиимошенко з Януковичем.

1. Найбільше голосів він набирає в тих областях, які лежать на стику територій інших двох.

2. Територію набору він має досить широку, вона охоплює добру половину України.

3. Його підтримка на цій території міняється плавно.

На мою скромну думку сіє значить, що в реальності нема тої страшилки двох Україн із чітким кордоном між ними. Є виражений захід – Львів, Франківськ, Тернопіль. Є виражені Південь і Схід – Крим, Донецьк, Луганськ. А між ними – широченна зона досить таки плавного переходу одного в друге.

Чому ця зона так несподівано дружно проголосувала за Тігіпка? Думаю ясно, що її дістали обидві крайності й вона їх уже явно не хоче. Настільки не хоче, що готова голосувати за першу ж людину, яка їй сподобається. Навіть якщо ця людина не надто відома. Кому ця зона тепер віддасть голоси Тігіпка? Ясно, що не комусь одному.

Ну а тепер подивимось результати Яценюка.Зразу ж видно, що найбільше набрав у рідних краях. Видно, що більше подобається Заходу. Але спад підтримкм на схід не різкий, нема такої "обрубаності", як у Тимошенко. Отже з цієї точки зору – має перспективи. Більше його голосів дістанеться Тимошенко, але й Янукович теж трохи дістане.

Тепер подивимось відразу два результати – Ющенка і Тягибока.Розподіли по території ну дуже схожі. Можна не сумніватися, що у обидвох електорат одного типу. Тому можна не сумніватися, що Януковичу тут дуже мало що світить. Ну а Тимошенко точно щось перепаде.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua