Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Микола Савельєв з трибуни ВРУ розповів усю правду про Садового.

Львів'янка | 2.12.2009 17:43

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
4

Повний текст виступу.
У Верховній Раді України пройшли слухання щодо стану свободи слова в Україні.
Микола Савельєв озвучив правдивий стан життя в м.Львів після перемоги "псевдодемократичних" сил.


У Верховній Раді України пройшли слухання щодо стану свободи слова в Україні. Як заявив, виступаючи з трибуни ВР в.о. голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайченко, сама дискусія щодо проведення цих слухань – це вже є свідчення демократії в Україн. Він відзначив, що рівень відкритості влади для журналістів в останні роки суттєво зріс, та все ж залишається багато скарг представників мас-медіа на не допуск їх до інформації, втручання в редакційну політику та адміністративний тиск, безпідставні переслідування за критичні матеріали та, зокрема, у регіональні ЗМІ.

Наливайченко також відзначив, що зростає кількість скарг щодо замахів на журналістів. Та правоохоронні органи ніяк не реагують на це.

Він вважає доцільним створити робочу групу Генпрокуратури з цього питання, а також заслухати в парламенті звіт Генерального прокурора України Олександра Медведька з питання перешкоджання журналістській діяльності в Україні.

Також Наливайченко розкритикував те, що в парламенті "завис" проект закону "Про захист журналістів".

Голова парламентського комітету зі свободи слова Ганна Герман, своєю чергою, заявила, що домогтися проведення слухань саме зараз було непросто, оскільки багато депутатів хотіли переконати її перенести їх на час після президентських виборів. Герман відзначила, що слухання потрібні саме зараз, "оскільки після 17 січня життя не зупиняється і нам треба зберегти основне – свободу слова".

Голова комітету сказала, що їй прикро, що за рейтингами "Репортерів без кордонів" стан свободи слова в Україні погіршується.

Вона відзначила, що окрім проблем перерахованих Олегом Наливайченком, в українських ЗМІ ще є чимало інших, починаючи від підкупу журналістів, які через фінансову кризу змушені йти на компроміс з совістю та відвертого перекручування текстів в редакціях. Герман сказала, що зараз у багатьох відомих і престижних виданнях не гребують вилученням цілих абзаців з тексту та заміною їх іншими без узгоджень з автором. "Такого не було навіть у радянські часи", – обурились вона.

Виступ голови профільного комітету був дуже коротким і завершився словами покійного В'ячеслава Чорновола, який любив повторювати, що він не вірить в незалежну пресу та вірить в незалежних журналістів.

Ганна Герман весь час, який залишився, передала для виступу головному редактору муніципальної газети "Ратуша Миколі Савельєву, який мав змогу першим розповісти про свавілля влади в регіонах. "Свого часу після перемоги місто на три дні віддавалося на пограбування. Після перемоги Садового Львів відданий на пограбування на роки", – заявив львівський журналіст.Савельєв розповів депутатам та своїм колегам, що мер Львова Садовий віддав комунальну пресу на знищення, "оточив себе кумами, приятелями, партнерами по бізнесу". Він має змогу у Львові робити все що йому заманеться не тільки з пресою, але й з землею.

Микола Савельєв не вмістився у залишений Ганною Герман для виступу час, але віце-спікер ВРУ Микола Томенко надав йому додатковий.

Подаємо повний виступ Миколи Савельєва:

Вельмишановні народні депутати і колеги журналісти!

З давніх-давен існувала традиція після перемоги віддавати місто своєму війську на три дні для розграбування. Уперше ця традиція була порушена у Львові: після перемоги у 2006 році на виборах міського голови Львова мера Андрія Садового місто було віддано для розграбування і руйнування на цілих три з половиною роки!!! І це не порожні слова, що я спробую вам сьогодні довести.

Видання Львівської міської ради газета "Ратуша", яку я маю честь очолювати, ще до виборів мера Садового застерігало, що його прихід стане для старовинного міста трагедією. На жаль, ми не помилились...

Найнебезпечніша корупційна схема – це структура, яка пов'язує між собою усіх своїх учасників скоєнням спільного кримінального чи суспільно-шкідливого діяння. Так сталось і цього разу. Порушивши усі свої передвиборчі обіцянки, міський голова Садовий миттєво оточив себе кумами, приятелями і вчорашніми бізнес-партнерами. Дивіться самі: на тривалому етапі у Львові склалася така ситуація: один із заступників мера – кум, секретар Львівської міської ради – кум, лідер фракції міськради – кум, члени виконкому – колишні бізнес-партнери, прокурор міста – однокласник, начальник міліції міста – однокурсник. За короткий час мер створив саме таку структуру, яка дозволила йому не криючись, абсолютно безкарно чинити у Львові все, що заборонено законом. Серед, на жаль, небагатьох перепон на шляху карколомних планів мера постала і міська газета "Ратуша", яка насмілилася мати власну думку і вмотивовано критикувати дії його і його оточення, які ставали щораз зухвалішими і безпардоннішими.

Мер зробив усе від нього залежне, аби газету відразу і безповоротно ліквідувати. Спочатку він спробував підкупити головного редактора, запропонувавши мені за вельми пристойні гроші посаду свого радника по пресі в обмін на ліквідацію газети. Коли це не пройшло, Садовий спробував мене банально зняти через рішення сесії. На той час депутатський корпус ще настільки відкрито не підтримував будь-які прожекти мера і рішення не пройшло. Але міський голова не заспокоївся, включивши усі можливі законні, а найголовніше – незаконні важелі впливу на видання. Мотивуючи свої дії шляхом України в Європу, мер Львова спробував спершу реорганізувати видання у звичайний інформбюлетень, коли це не пройшло, роздержавити його шляхом малої приватизації, залишивши журналістам в якості солідного фінансового підгрунття лише назву видання. Та коли не вдалось і це, він пішов на крайнощі. Спершу газету абсолютно і незаконно перестали фінансувати: через борги (а ми – нагадаю – є офіційним виданням Львівської міської ради) у нас взимку (!!!) відключили газ, телефони, інтернет, не виділяли коштів ні на друк, ні на заробітну плату. Але видання, скоротивши обсяг сторінок і тираж, продовжувало виходити і далі критикуючи мера Садового і його оточення. Тоді клерки міськвиконкому телефонують у видавництво і забороняють нас друкувати! Ми переходимо на інше видавництво і продовжуємо виходити! Тоді, знову ж таки з ініціативи міського голови і скерування його пахолків, у нас починаються масові перевірки, які на превелике розчарування мера, нічого не знаходять! Врешті, пославшись на значні витрати, видання Львівської міської ради "Ратушу" за одноосібним рішенням Садового перестають фінансувати, але рішення про закриття газети не приймають!!! Як завжди, з одного боку, мер Львова ненавидить будь-які критичні висловлювання на свою адресу і – як і більшість владоможців – має пресу за лакеїв і безсловесну прислугу, але з іншого – боїться втратити реноме ліберала і проєвропейського політика. П'ять місяців ми виходили в світ, кидаючи усі кошти лише на друк, видзвонюючи з власних мобілок і, як попрошайки бігаючи на інтернет до колег і друзів. Коли терпіння уривається, я і двоє журналістів починають безстрокове голодування в приймальні Садового! Мер Садовий витримав цю акцію лише 26 годин і незабаром сесія Львівської міської ради голосує за те, що ми дійсно весь цей час мали право на фінансування, виділяє нам 300 тисяч гривень, а Садовий це рішення підписує! Було створено комісію з депутатів міськради, яка мала встановити, хто винен. Але як ви розумієте, діяльність її закінчилась нічим. Мене сьогодні цікавить: а, власне, хто відповів за приниження членів нашого трудового колективу?!! Чому прокуратура міста Львова не знайшла складу злочину у п'ятимісячній невиплаті заробітної плати журналістам?!! Нам не допоміг ніхто!!! Взагалі ніхто!!! І це образливо.

Але якщо ви думаєте, що міський голова – ліберал і демократ, колишній діяч "Галицьких інвестицій" (це пробраз львівського "МММ") заспокоївся, то Ви глибоко помиляєтесь. Незважаючи на те, що після нашого голодування мер потрапив у список ворогів преси, здобувши там шосте місце, він вирішив не зупинятись на досягнутому. На цей час, завдяки врахуванню низки бізнес-інтересів депутатів міськради, мер здобув тверду підтримку будь-яким своїм рішенням з їх боку. І він, ніскільки не турбуючись незаконністю свого вчинку, вносить у порядок денний сесії пікантне питання:"Про функціонування газети "Ратуша". Розшифровується цей пункт так: "З метою покращення функціонування газети "Ратуша"... звільнити з роботи редактора Савельєва Миколу Володимировича". Але Ви не повірите: сесія голосує і для позитивного вирішення цього питання меру не вистачає два голоси! Але "нормальниє гєрої всєгда ідут в обход"! Мер, шантажуючи депутатів тим, що заветує всі земельні питання, цього ж дня скликає вночі ще одну сесію і опівдванадцятої ночі потрібні два голоси знаходять!!! Я лягаю на лікарняний, рік суджуся і суд скасовує незаконну ухвалу сесії!!! Знервований мер відкрито оббріхує наш колектив, заявивши на брифінгу, що нашою редакцією будуть займатись правоохоронні органи, бо ми, мовляв, отримуємо зарплату в конвертах. Видання подає в суд і виграє цей процес. Але Садовий відмовляється спростовувати поширену ним брехню, управління юстиції двічі його за це штрафує, а прокуратура міста... правильно: знову не порушує проти мера кримінальну справу за невиконання рішення суду!!!!!

Здавалось би, а що такого може написати муніципальна газета "Ратуша", коли у Львові все так спокійно, особливо, якщо вірити виступам мера Андрія Садового на телепередачах Савіка Шустера? Отут якраз дозвольте не погодитись. Саме завдяки Садовому було прийнято рішення без жодних потрібних дозволів провести псевдо-реставрацію площі Ринок у Львові, де старовинну бруківку просто втопили в бетоні, а історичні портали попробивали газовими трубами. Журналістська акція "Антируїна", коли близько сотні журналістів вимагали від Садового покарати винних за це, ні до чого не призвела. Та й нічого дивного: лише у цьому році суд довів, що розпорядження про фактичну руйнацію спадщини ЮНЕСКО підписав саме нинішній мер Львова.

Інший приклад. Львів'яни після незаконного прийняття безбожно завищених тарифів виконкомом під керівництвом Садового сплатили зайві сотні мільйонів гривень. У 2009 році лише за воду суд зобов'язав повернути мешканцям Львова 43 мільйони гривень. На черзі – багатомільйонні повернення обдуреним львів'янам грошей за тепло і квартплату. Під керівництвом мера у Львові розпродується за копійки все, що лише можна продати. Окрім приватизованих військкоматів, яскравим прикладом є приватизація готелю "Львів", коли об'єкт, який коштує близько 100 мільйонів гривень, міські чиновники примудрились продати за 18! Цієї п'ятниці у депутата, який дав з цього приводу нашій газеті коментарі, спалили автомобіль. Я знаю, що Львів називають маленьким Парижем, але ж не "маленьким Чікаго"?!!

Міліція порушила кримінальну справу проти радника Садового, який примудрився разом з іншими посадовими особами на закупівлі для міста старих німецьких трамваїв вкрасти ДВА мільйони бюджетних гривень!!! Але всі дійові особи на волі і активно працюють. Точно так само прокуратура міста примудрилась закрити кримінальні справи по розкраданню коштів до 750-річчя Львова, хоча можна було елементарно з'ясувати, чи дійсно виплачувались космічні гонорари Бреговічу чи Герберту Гофу. Шалені кошти розкрадаються на будівництві доріг, як розповідають шляхобудівельники, якщо раніше нормальними відкатами вважались суми в 10-15 відсотків (це при умові, якщо "відкати" можна взагалі вважати нормальним явишем), то нині в "епоху Садового" ці відкати становлять до 40 відсотків!!! Ви можете уявити якість доріг, з яких поцупили 40 відсотків фінансування?!! Але нічого дивного, у Львові зникають навіть шматки трамвайних колій, які на папері збудовані! Тепер скажіть мені: навіщо нам ТАКА СВОБОДА СЛОВА, на яку НІХТО не реагує?!!! Усі ці факти були пресою оприлюднені – і який результат?!!

Окрема тема, якої всі бояться торкатися – це Євро-2012. Сьогодні Львів потрапив у просто таки дурну ситуацію: кожен, хто зважується вказати на будь-які недоліки при побудові в нашому місті Євростадіону, тут же зараховується в лави ворогів євроінтеграції, а усі зловживання освячуються великою спортивною метою, під яку є індульгенція. Якщо слухати Садового, то на стадіоні можна грати у футбол вже хоч завтра, хоча насправді, якщо справи так підуть і далі, то грати у футбол нам доведеться на пасовиську.

Давайте будемо оперувати лише фактами: сьогодні Львів відстає у побудові стадіону до Єврочемпіонату на два місяці і наздогнати цей графік за три місяці зими навряд чи вдасться. Наразі реально оплачено генпідряднику фірмі "Азовінтекс" 80 мільйонів гривень (10 з них авансом), тоді, як вартість стадіону становить близько 1 мільярда гривень! Реального інвестора сьогодні нема, хоча ще недавно мер бив себе в груди, що інвестори ламаються у його двері. Проект стадіону, який розробила австрійська фірма "Альпіна", не збігається з робочими кресленнями маріупольського "Азовінтекса". Найцікавіше, що 100 мільйонів гривень, які прийшли у вигляді кредиту після візиту до Львова Президента Віктора Ющенка, просто не було на що витратити, і як наслідок – 40 мільйонів взяли, а ще 60... знову поклали на рахунок того ж банку, але вже під менший процент.

За рейтингом журналу "Кореспондент" сам мер Андрій Садовий входить у десятку найбагатших людей Львова, йому належать потужні медіа-ресурси – ТРК "Люкс" і "24 канал", однак будівництво стадіону активно фінансується не ним чи людьми з його бізнес-середовища, а коштами місцевого бюджету, яких, як ви розумієте, нема.

Сьогодні мер зайняв дуже цікаву позицію: на євродороги у Львові має виділити кошти держава, на євроаеропорт – держава, на євростадіон – держава. Виникає закономірне питання: а для чого тоді нам потрібне таке місцеве самоврядування?!! Щоб не без вигоди пропускати через себе фінансові потоки?!!! Ще дякувати Богу, що Садовий попри активні намагання і кроки не встиг забрати в комунальну власність Львівський аеропорт, бо тоді б і цей об'єкт чекала печальна доля львівського стадіону.

Йде постійне окозамилювання. Локшину вішають як експертам УЄФА, так і керівництву держави. Мер і його компанія постійно повторюють мантри: "Все добре, все просто прекрасно"!!! Де об'єктивна оцінка ситуації, коли навіть Садовий, який на біле каже "чорне" визнає, що відставання серйозне?!! Чому Україна не знає і не б'є в набат, що поряд з новим євростадіоном – хлораторна станція, газогін і Стрийський водогін?!! Чому таємницею є те, що лінія злету літаків з аеропорту проходить прямо над стадіоном, що заборонено нормами УЄФА?! Хто відповідатиме за зліплене за людські гроші турками бетонне корито, якщо, борони Боже, УЄФА прийме рішення залишити Львів за бортом Єврочемпіонату?!!

Отоді-то пан Садовий і почне шукати винних: Партію Регіонів, комуністів, мене, газету "Ратуша", Прем'єр-міністра або Президента, які йому, мовляв, у чомусь зашкодили або щось обіцяли, але не дали?!!! Коли ми врешті-решт перестанемо рапортувати про успіхи, яких нема, радісно дудіти в фанфари і бити в литаври, а спокійно займемось РОБОТОЮ, адже якщо є можливість ліквідувати якісь недоліки, щось поправити, то це треба зробити негайно. Тоді в нас ще залишиться нехай невеликий, але шанс.

І ще одне: Кабінет Міністрів виділив Львову на здійснення цілодобового водопостачання 191 мільйон гривень – справа дуже хороша і благородна. Але люди добрі! Сьогодні львівські чиновники для того, щоб догодити керівництву держави і вислужитись, намагатимуться аврально встановити надпотужні насоси і почати помпувати ними воду в старі іржаві львівські водогони. Ви уявляєте, що може статися?! Десятки і сотні проривів взимку!!! Алчевськ тоді здаватиметься дитячою казкою!!! Вибори виборами, але не допустіть цього, бо це злочин перед людьми і Львовом.

Панове! Про все, що я вам зараз розповів, вже три з половиною роки пише видання, яке я очолюю – газета "Ратуша".

Саме тому Садовий з такою маніакальною впертістю і намагається нас закрити. Думаю цього разу, у 2010 йому це вдасться.

Найвірогідніше, мер Львова для того, щоб не виділити нам коштів на наступний рік, почне знову щось розповідати про євроінтеграцію, економію бюджетних коштів чи світову кризу.

Кажуть, що Президент США Авраам Лінкольн говорив, що не можна дурити велику кількість людей нескінченно довго. Я думаю, особиста проблема Авраама Лінкольна полягала в тому, що він не був знайомий з мером Львова Андрієм Садовим. Я знайомий з ним особисто. І тому закликаю вас не вірити жодному його слову і підтримати газетярів "Ратуші" у нашому з ним протистоянні!

Коментарі
До виборів звинувачень буде все більше, – мер Львова
Це цинізм вищого рівня!
Оце вже погрози ГРОМАДІ?
Одного разу "обравши" можна забути про життя, і кинути себе на довічні тортури.

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua