Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Державна мова   жести   депутати   спікер   середній палець

Даєш другу державну!


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
2

Ця мова відразу об'єднає Схід і Захід, Північ і Південь і політики не зможуть на ній спекулювати.

Тиждень тому в прямому ефірі "Свободи слова" на ICTV сталася різка перепалка між кандидатом в президенти України Інною Богословською і першим президентом України, довіреною особою Юлії Тимошенко Леонідом Кравчуком. У програмі йшлося про необхідність змінити якість політики й політиків в Україні та про мораль.

Інна Германівна звинуватила Леоніда Макаровича у продажності. Кравчук пообіцяв купити саму Богословську, назвавши її "хамлюгою". До цього додав ще й доволі непристойний, як для його статусу, жест: висунув уперед праву руку і "переламав "її лівою. Мовою жестів це означає: "Ось тобі!"

І відразу стало ясно: Макарович, попри статус патріарха вітчизняної комунополітики, – свій у доску! Плоть від плоті власного народу. Мабуть у далекому дитинстві добре вчив повість Івана Нечуй-Левицького "Кайдашева сім'я" – невичерпне джерело українознавства.

Письменник яскраво показав, які люди у селі були побожні – зневажали злодіїв, п'яниць, покриток, ледарів, хвальків, безбожників. Тут ніколи нікому нічого не забували. Не могли забути й Мотрі того, що вибила свекрусі око, а Карпові – що ганявся за матір'ю з дрючком. Персонажі повісті активно користувалися не тільки калиновою, а й мовою жестів. Але переважно представниці жіночої статі.

"- За мої горшки, за мою невiстку ось тобi на! – сказала Кайдашиха i дала Палажцi дулю пiд самiсiнький нiс, так що вона аж голову задерла.

– А тобi ось двi!

Палажка стулила двi дулi, покрутила одну кругом другої i сунула обидвi пiд самий нiс Кайдашисi.

Кайдаш побачив, що непереливки, пхнув одну бабу на один бiк, а другу на другий".

Мабуть, тоді чоловіки були мудрішими.

" – Може, панове громадо, ми оберемо за десяцького Мотрю, – прикинув слівце один жартівливий чоловік.

– Не можна, вона повибиває всім бабам очі, – гукнули чоловіки, сміючись".

У наш час чоловіки стали зовсім слабенькими – обирають жінок лідерами своїх гуртів. І вже переважають слабку стать у користуванні мовою жестів.

Торік у лютому заступник командира загону "Кобра" Олексій Кожа показав тодішньому голові Верховної Ради Арсенію Яценюку середній палець. Це значить: "Пішов ти на...!" Президент Віктор Ющенко звільнив його за образу спікера парламенту. Хоча Кожа стверджував, що за непристойний жест Яценюк сприйняв помах його руки. Але, мабуть, той жест був пророчим – через кілька місяців депутати таки послали Арсенія Петровича із тепленького спікерського крісла.

А ось в Угорщині мову жестів визнали нещодавно офіційною. Тож там кожен може показувати іншому усі свої пальці і це не вважатиметься непристойністю. Просто такий засіб спілкування у глухих.

От я собі й думаю: треба у нас мову жестів прийняти другою державною! Уявіть собі, скільки можна зекономити коштів на її впровадження. По-перше, її і так практично усі знають, причому громадяни усіх національностей. По-друге, не треба готувати вчителів, перекладачів, видавати підручники, відкривати класи... Ця мова відразу об'єднає Схід і Захід, Північ і Південь і політики не зможуть на ній спекулювати. Ну і користуватися нею дуже легко. Наприклад, показав спікер усій сесійній залі середнього пальця і депутати зрозуміли: оголошується перерва на годину. Ну а якщо не прийнято який закон чи подолано президентське вето, то можна й продемонструвати те, що показав Леонід Макарович Інні Германівні.

Взагалі, для можновладців ця мова практично природна, адже вони зовсім глухі до наших потреб. Тому якщо ми їм показуватимемо якісь пальці чи комбінації з них – вони усе зрозуміють без слів.

Отож, даєш другу державну мову – мову скупих і красномовних жестів!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua