Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Згадаймо СРСР


12
Рейтинг
12


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
3

Не заперечуючи багатьох позитивних моментів статті Віталія Скороходова
(http://narodna.pravda.com.ua/politics/4af5fef8d8b5f/), хочу відмітити певну неповність освітлення тодішнього життя. Але, як він заявляє, то – його враження, а в мене спогади трішки інші.


Отож не втерпів і кинувся коментувати. Слова Віталія Скороходова виділені іншим шрифтом.

Я как начинающий врач имел ставку 125 руб.

А я, починаючи вчителем, мав ставку 100р. І цей факт був дуже не справедливим, бо робітник середньої кваліфікації мав змогу заробляти за восьмигодинний робочий день до 200, а висококваліфікований – до 400 руб. Тоді як медсестра і вихователька дитсадка, а це були люди з технікумською освітою, спочатку одержували лише 80 руб.

. За 1 руб. можно было прожить целый день

Це як на чий апетит. Бо ростучому організму вдавалося в звичайній столовій напхатись на рубль за один прийом. Коли ж споживати їжу приготовлену вдома без зловживання м'яса та вершкового масла, то рубля певно б вистачило.

Все коммунальные услуги за 3-х комнатную квартиру составляли около 10 руб. в месяц...

Але далеко не всі ту власну квартиру мали. Черги на багатьох підприємствах були від 5 до 15 років. Прискорило б одержання квартири як кооперативної на виплату в кредит. Але держава чомусь не йшла, хоч це й було б їй вигідно, назустріч тим же працівникам освіти. Як приклад: я знімав квартиру у знайомих в Кременчуці за 25 руб. в місяць і мені дуже завидував сорокалітній вчитель, що винаймав флігель "із зручностями у дворі" за сорок рублів.

...автомобиль 4-5- 5 тыс

Ті совєтські люди, хто непогано заробляв і при цьому одержав квартиру безплатно, мали можливість відкладати на машину чи дачу. Бо чергу на машину треба було терпіти років з десять чи п'ятнадцять.

Все вищесказане не стосується компартійних працівників. Ті, як дуже потрібні в державі люди, одержували все в мінімальний строк. Окрім відвідування спец магазинів із спец ціною мали можливість безплатного лікування на пристойних курортах.

Каждый год строились новые заводы и фабрики. В Украине проели все, что было создано при Союзе, не построив ничего нового, кроме пивзаводов и ресторанов.

С постерігалась і далась взнаки при виході з союзу певна незбалансованість промисловості. Як приклад: двигуни на Автокраз везли аж з Ярославля, якісь деталі мостів із Красноярська. Основний споживач Білазів – за Уралом, але випускаються вони чомусь у білоруському Жодіно.

Окрім пивзаводів з їх стерилізованим пійлом, у нас зміцнилась кондитерська промисловість. Із підпільних цехів і фабричок виросла б і легка промисловість, але податкова з самого початку незалежності на чолі з сумнозвісним Азаровим жорстко "контролювала" процес.

СССР был самой читающей страной в мире. Книг выпускалось маса...

І це правда, але урізана, як, наприклад, шкільна версія роману Панаса Мирного "Хіба ревуть воли, як ясла повні?".

Стругацьких читали у фотокопіях. "Майстра і Маргариту", цитатами із яких рябіли чи не половина статей "Знання-сила", прочитав лише у перестройку здавши чималу купу макулатури.

Было патриотическое воспитание молодежи – октябрята, пионеры, комсомольцы.

Про це ніхто вголос не казав (нема дурних), але не дуже то слідували заповітам. І ще октябрятами курили, і комсомолок зваблювали і ті робили аборти, і дідівщина в армії була незрозуміло з якого виховання.

Милиция действительно ловила преступников, а не занималась рэкетом и крышеванием.

Так, такого як є зараз, тоді все ж не було. Але невинних саджали і тоді, а компартійна верхівка майже не каралась. Як в тій відомій комедії? – "Товаришу суддя, а він не може сісти аж ніяк".

. Не было никакой межнациональной вражды.

Не було. Обзивання практично всіх жителів азійських республік "чурками" – несчитається.

Не было безработицы, за тунеядство сажали.

Так, і то є правда: за тунеядство саджали. І то був добрий механізм "перевоспітанія человєка", бо будь-який директор міг звільнити працівника за такою статтею, що того б не взяли і кочегаром. А там місяць протинявся і паняй в Сибір безплатно ліс пилять. Не дарма сказав великий цар, шо російське могущество Сібірью проростать стане.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua